Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer po ekranie powitalnym XP nie uruchamia się

30 Maj 2012 13:54 3070 7
  • Poziom 7  
    1.Komputer po włączeniu normalnie pokazuje ekran powitalny Windows XP po czym ekran staje się czarny. Słychać wtedy,że twardy działa, dioda się świeci.
    Po uruchomieniu można wejść do biosa.
    Zasilacz ok-sprawdzony, proc też, ramy dobre. Komp typowa biurówka- net i excel.

2.Grafika zintegrowana. Wczoraj po uruchomieniu komputera ikony na ekranie były olbrzymie. Myślałem,że ktoś zmienił rozdzielczość .Jakby komp nie działał na sterach karty graficznej (zintegrowanej). Po wejściu we właściwości/ekran/ustawienia/zaawansowane/karta- komp nie wyświetlał żadnych danych o karcie.
    Po ponownym uruchomieniu problem jak wyżej w p.1
    Czy uszkodzona jest płyta główna?
  • Poziom 43  
    W trybie awaryjnym/VGA też jest ten sam objaw?
  • Poziom 7  
    Nie da się, F8 nie działa. Rozmawiałem właśnie telefonicznie z bratem. Dowiedzialem się, że sformatował dysk. To czemu udało mi się uruchomić wczoraj kompa i xp działał (z dużymi ikonami)?
  • Poziom 43  
    marty1 napisał:
    To czemu udało mi się uruchomić wczoraj kompa i xp działał (z dużymi ikonami)?

O to na elektrodzie nie pytaj - rozważań o cudach na forum nie prowadzimy.

W kontekście "F8 nie działa" rozważ, proszę, jeszcze jakich informacji nie podałeś (a mogłyby być istotne).
  • Poziom 10  
    na 90% padł sterownik grafiki
    wystarczyło zaraz po włączeniu kompa przytrzymać F8, wybrać trym VGA, wejćś w menadżer urządzeń->karty graficzne, usumąć sterowniki, uruchomić ponownie w normalnym trybie. System powinien uruchomić się w trybie VGA ( wszystko bedzie b. duże) i automatycznier wykryć i zainstalować domyślne tterowniki i powinno być ok!
  • Poziom 7  
    ppp.piter napisał:
    na 90% padł sterownik grafiki
    wystarczyło zaraz po włączeniu kompa przytrzymać F8, wybrać trym VGA, wejćś w menadżer urządzeń->karty graficzne, usumąć sterowniki, uruchomić ponownie w normalnym trybie. System powinien uruchomić się w trybie VGA ( wszystko bedzie b. duże) i automatycznier wykryć i zainstalować domyślne tterowniki i powinno być ok!

Myślałem o tym. Włączam tryb VGA lub tryb awaryjny. Pokazuje się przesuwający pasek Windows i po kilku sekundach wszystko znika. Ciemny ekran. Chyba uwalona jest karta główna.
  • Poziom 39  
    Podaj konfigurację komputera.
  • Poziom 43  
    perlit napisał:
    Podaj konfigurację komputera.

Wzbogaconą o układ dysków/partycji (rozruch - system).