Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Grzejniki na podczerwień

precel55 30 Maj 2012 15:19 3755 0
 • #1
  precel55
  Poziom 9  
  Witam proponuję grzejniki na podczerwień

  http://gro-dex.com/page7.php

  Opis i działanie paneli !!!

  Grzejniki na podczerwień

  Najcieńsze na świecie elektryczne grzejniki (grubość 1-2,5 cm), wysyłające ciepło poprzez podczerwień (tak jak słońce), natomiast zasilane są prądem.

  W grzejnikach na podczerwień ciepło jest emitowane na takiej samej zasadzie jak grzeje słońce, które ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła – jest to promieniowanie w paśmie dalekiej podczerwieni, które nie jest widoczne gołym okiem w zakresie od 6 - 14 mikronów - podobnie jak promieniowanie ultrafioletowe. Jest to niskotemperaturowa emisja ciepła bez promieniowania świetlnego.
  Zimą na dworze jest temperatura minusowa, ale jak jesteśmy w zasięgu promieni słonecznych, czujemy przyjemne ciepło. Słońce nie ogrzewa powietrza, tylko, to co napotyka po drodze. I tak samo działają grzejniki na podczerwień.
  Promieniowanie to, może ulegać odbiciu, przenikać, załamywać się, może być pochłaniane przez niektóre materiały.
  Emitowane ciepło przez grzejniki na podczerwień nagrzewają: ściany, sufit, podłogę, przedmioty oraz ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Wszystko to gromadzi energię cieplną, którą oddaje do pomieszczenia i ogrzewa powietrze znacznie efektywniej niż grzejniki standardowe.

  Odczuwany komfort termiczny przy ogrzewaniu podczerwienią, uzyskiwany jest przy niższych temperaturach, niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzięki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 20%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzięki obniżce temperatury podnosi się wilgotność powietrza, dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików lub astmatyków. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.


  Ciepło unosi się w powietrzu zgodnie z zasadą krążenia powietrza w pomieszczeniu. W ten sposób przestrzeń wyższa jest bardziej nagrzana niż dolna. Powstaje uczucie niewygody spowodowane zimnymi stopami i gorącą głową. Przez cyrkulację wzbijany jest kurz, co doprowadza do krążenia w powietrzu bakterii. Duże straty ciepła na ogrzanie wody, rurek, armatury, czy samych grzejników.

  Ogrzewanie podczerwienią jest bardzo efektywne dla ludzi. Ludzkie ciało emituje promienie podczerwone w zakresie od 6 do 20 mikronów, dlatego też wszelkie promieniowanie zewnętrzne z taką długością fal, odbiera jako własne i aktywnie je wchłania. Sięga najgłębiej do organizmu, powodując jego maksymalne ogrzanie.
  Grzejnik na podczerwień dochodzi (w zależności od producenta) do 80-85 st. C, przez co sam też oddaje ciepło do powietrza. Są też grzejniki, które mają dwie części – jedna (70 %) wysyła ciepło poprzez podczerwień nie ogrzewając powietrza, tylko: ściany, meble, ludzi, itp., a druga część (30 %) działa tak jak tradycyjny grzejnik elektryczny i oddaje bezpośrednio ciepło do pomieszczenia ogrzewając powietrze.
  Wpływ podczerwieni na organizm

  Jak zatem podczerwień oddziaływuje na żywy organizm? W tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia.

  Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia.

  Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.

  Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, w tym, co szczególnie może zainteresować panie, z żelującej substancji składającej się z tłuszczu, wody i innych zbędnych substancji, lokalizujących się w fałdach pod skórą, czyli cellulitu.  Grzejniki wyglądają bardzo zgrabnie i nie zajmują dużo miejsca, tak jak niektóre grzejniki o dużych gabarytach zajmujących miejsce meblom. Mają płaski kształt (1, 2.5, 5cm grubości) i lekką konstrukcję (3 do 10 kg – w zależności od wielkości grzejnika), dlatego można je montować na ścianach na wysokości ok. 1,4 m. od podłogi, lub na suficie.

  Grzejniki na podczerwień można indywidualnie wykańczać, pełnią również dodatkowo rolę: lustra, czy obrazu.

  Ogrzewanie grzejnikami na podczerwień jest najbardziej efektywne, czyli potrzeba mniej Wat na m kw., a to z kolei wpływa na zużycie prądu, jeżeli ściany meble, przedmioty są z takich materiałów, które będą chłonęły ciepło emitowane przez podczerwień – należą do nich: ściany murowane, drewniane, z kamienia, meble: drewniane, metalowe, kamień, metal, cegła, beton, natomiast takie materiały jak: płytki, szkło, regipsy, odbijają promieniowanie i nie gromadzą ciepła.

  Jeżeli ociepla się ściany od wewnątrz i stosuje się regipsy, to lepiej użyć płyty OSB i narzucić tynk.
  Najlepszy efekt cieplny jest jak grzejniki wiesza się na suficie, ponieważ nie ma tak zwanego cienia. Grzejniki te grzeją tak jak słońce, czyli jeżeli grzejnik grzeje z boku i po drodze jest jakiś murek czy mebel, to za murkiem lub meblem jest cień i tam jest mniejsza temperatura. Dlatego ważne jest rozmieszczenie grzejników tak, żeby promieniowanie nie było zasłaniane przez meble i przedmioty oraz należy zawieszać na odpowiedniej wysokości – np. ok. 1,5 m. od podłogi. Przyjmując ilość Wat na m kw., należy wziąć pod uwagę przenikalność ścian i okien, oraz materiały ścian i rzeczy będących w pomieszczeniu – waha się to od ok. 25-40 Wat / m kw.

  Możliwość nadruków zdjęć i widoków dostarczasz swoje zdjęcie i będzie ono na grzejniku

  Jak poniżej

  Cena do ustalenia w zależności od ilości

  Grzejnik do ogrzania pomieszczenia potrzebuje przeciętnie 25-40W na m2 czyli np. na pokój o powierzchni 25m2 potrzeba panelu o mocy 900W , aby w pokoju była temperatura rzędu 21-22stopni  Do grzejników możliwość dokupienia nóżek i termostatów  Do każdego grzejnika zestaw montażowy  -Śruby  -Kołki  -Podkładki

  -Instrukcja montażu
  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).