Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer a Technics SH-AV500

rogs 30 Maj 2012 16:21 4757 16
  • #1 30 Maj 2012 16:21
    rogs
    Poziom 16  

Witam.Posiadam procesor kina domowego Technics SH-AV500.Postanowiłem podłączyć pod niego subwoofer i tu pojawia się problem,w ogóle go nie wykrywa,na wyświetlaczu powinien widnieć napis SUBWOOFER. Lecz podłączam,kombinuję i nic.Nie jest to raczej wada wzmacniacza bo jakieś 10 lat temu miałem także z tym procesorem do czynienia i było to samo.Więc czy coś robię źle? Może jakąś kombinację klawiszy trzeba wcisnąć? Czy muszę mieć podłączone kolumny surround i centralny by SUB w końcu załapał? Dodam że nie posiadam do niego pilota,więc czyżby jego włączenie było gdzieś na pilocie??

• #2 06 Cze 2012 01:19
    rogs
    Poziom 16  

Małe sprostowanie,ten napis na wyświetlaczu po podłączeniu subwoofera to SUPER BASS.

Więc Panowie,nikt nie miał tego procesora ??

• #3 12 Wrz 2012 13:03
    rogs
    Poziom 16  

Odświeżam temat. Pilot już mam do niego lecz sprawa subwoofera cały czas pozostaje niewyjaśniona... Jakieś pomysły ??

• #4 12 Wrz 2012 19:33
    1874028
    Usunięty  
  • #6 12 Wrz 2012 22:36
    rogs
    Poziom 16  

Tak,aktywny. Próbowałem jeszcze podłączyć osobny wzmacniacz z subem pasywnym i również bez rezultatów.

• #7 12 Wrz 2012 22:58
    kamo502
    Poziom 20  

Pod PreOUT Gra?

W Manualu nie ma nic o wałczeniu Sub'a. Ma grać po podłączeniu.

• #8 14 Wrz 2012 20:03
    rogs
    Poziom 16  

Sorki za przerwę,wina dostępu do internetu.

Tak,procesor jest podłączony wyjściem preOUT do wzmacniacza.

Po wielu próbach subwoofer zagrał lecz bardzo cicho,trzeba podkręcić głośność do ok. 60-70% by go usłyszeć. Poza tym nie podświetla się na wyświetlaczu napis SUPER BASS.

• #9 14 Wrz 2012 23:17
    kamo502
    Poziom 20  

Sorry, że zadam takie pytanie:
    Jak to jest podłączone?

źródło dźwięku >procesor>wzmacniacz?

Głośniki pod procesorem grają?

• #10 15 Wrz 2012 09:55
    rogs
    Poziom 16  

Posiadam wzmacniacz do którego mam podłączone normalne kolumny stereo,mam go podłączone wyjściem AUX pod procesor do preOUT,w procesorze mam podłączone kolumny surround i centralną.Pod procesor jest podłączony dodatkowo procesor dźwięku SH-GE90 (pod ADAPTOR).

• #11 15 Wrz 2012 10:36
    kamo502
    Poziom 20  

A źródło dźwięku gdzie? Pod wzmacniacz?

Czy to ten opisany adaptor?

AUX we wzmacniaczy to wejście czy wyjście?
    Bo teraz opisałeś, że podłączasz dwa wyjścia do siebie (preOUT to też wyjście)

• #12 15 Wrz 2012 11:31
    rogs
    Poziom 16  

Żródło dźwięku jest podłączone pod procesor SH-AV500

Połączenie może zobrazuję:

Subwoofer a Technics SH-AV500

• #13 15 Wrz 2012 11:53
    kamo502
    Poziom 20  

No to wygląda, że wszytsko jest dobrze.

Może procesor uszkodzony.
    A Sub pod preOUT podłączony gra?

• #14 05 Lut 2013 09:54
    tomcio1199
    Poziom 12  

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale mam też ten procesor i podłączyłem pod niego subwoofer i żaden napis się nie pojawił "super Bass" itp zresztą nie ma nawet nic o tym w instrukcji. Faktem jest to że sub gra ale naprawdę cicho - chyba ten procesor tak ma i taki daje sygnał (sub rozkręcony na maksa i mało co go słychać).
    Ja mam jednak inny problem, podłączyłem procesor pod końcówkę mocy (SE-A800) i połączyłem pod wyjście pre out w procesorze i jeżeli nie leci muzyka to słychać na każdym źródle dźwięku szum i jak kręcę gałką głośności to też słychać dziwne cykanie. Jak puszcze muzykę to zagłusza, ale jak się dobrze wsłucham to też to słychać szum i jak kręcę gałką jakieś cykanie.
    Nie wiem w czym problem czy coś nie tak z końcówką mocy czy to wina tego procesora. Nie mam do końcówki oryginalnego przedwzmacniacza tak to bym mógł szybko to sprawdzić i wyeliminować urządzenie w którym tkwi problem. Jednak może ktoś miał podobny problem??

• #15 26 Lut 2013 17:55
    Sebastian_flash
    Poziom 9  

U mnie tez to jest raczej one tak maja . Ja mam podłączone to do Sharpa 8800

• #16 01 Lis 2015 08:01
    remroj
    Poziom 1  

Koledzy mam prośbę. Wczoraj nabyłem omawiany model Technicsa ale nie mam do niego instrukcji ( najlepiej w języku polskim). A widzę że kolega powyżej wrzucił schemat z instrukcji. Czy jest szansa na taką instrukcję chociaż ksero. Chętnie zapłacę za wydruk i przesyłkę. Mój adres e-mailowy remroj(malpa)wp.pl piszcie śmiało pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME