Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabudowa głośników 3-drożnych owalnych

szybkilok 12 Sty 2005 14:55 1616 5
  • #1 12 Sty 2005 14:55
    szybkilok
    Poziom 10  

Zacznijmy od tego że kupiłem kiepskie głośniki i to już wiem. Są to Pionki TS-A6910 http://www.pioneer-eur.com/eur/product_detail.jsp?product_id=1142&taxonomy_id=25-131

Chciałbym z nich uzyskać jak najlepszy dźwięk (szczególnie bass, bo do dobrych nie należy - zniekształcenia spore). Od dłuższego czasu główkuję co z tym #$%^& zrobić. Nie mam ochoty wydawać kasy na inne głośniki. Myślałem o zabudowie tychże. Mam zatem kilka pytań lajkonika:
    - jaki litraż obudowy dla każdego głośnika,
    - jaki kształt byłby najoptymalniejszy.

Co do danych głośnika to niestety jest ich mało (tyle co na www)..
    Jeżeli to ma znaczenie, to jeżdżę Citroenem AX.

• #2 12 Sty 2005 22:40
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

Sadzac po parametrach tych glosnikow to raczej nuie naleza do takich slabych... A jesli uwazasz ze daja za malo basu to tak niestety bedzie, gdyz sa to glosniki wspolosiowe, a takie maja gorsze przetwarzanie basow niz systemy odseparowane.

Co do litrarzu obudowy to jedynie cos na oko, bo nie ma parametrow TS. A czy te glosniczki sa zabudowane w tylnej polce ? Jesli nie to sprobuj je tam umiescic. Bowiem komora bagaznika tworzy taka duza skrzynie "bodaj" zamknieta... Bodaj poniewaz trzeba wziasc pod uwage nieszczelnosci zwiazane z wymiarami bagaznika... A jesli te glosniczki sa w polce i nadal uwazasz ze maja slaby bas to moze wina wzmacniacza mocy w radio... Ile tam masz mocy na kanal RMS ??? Z tych parametrow co dales linka wynika ze mozna do nich dostarczyc 80WRMS.

Co do ksztaltu obudowy to powiem Ci ze nie ma znaczenia dla glosnikow (tonow niskich) niskotonowych (wooferow), Jest tak dlatego, ze tony niskie rozchodza sie we wszystkich stronach jednakowo.

pozdr

• #3 13 Sty 2005 11:07
    szybkilok
    Poziom 10  

Miałem je wcześniej w półce z MDFu podpartej płytą MDFu, tak że tworzyło to w miarę dobrą skrzynkę. Grało dobrze i bas był całkiem całkiem. Jednakże było to kompletnie niepraktyczne bo nie miałem bagażnika, a właściwie - miałem utrudniony dostęp.
    Teraz chcę zapodać głośniki w dwie skrzynki, żeby chociaż trochę z bagażnika korzystać.
    P.S.
    Radyjko mam Pionka na mosfetach (marketingowe 4x50W ;-) )

• #4 13 Sty 2005 13:46
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

Z tego co przeczytalem co napisales to wynika ze nie miales jako takiej przestrzni bagazowej... A jesli chodzi o radio to nie mysl nic zlego po prostu chodzilo mi o moc jaka ma wbudowany wzmacniacz. Przecie mozna miec grajka co ma nawet 4x30W i odpowiedni wzmacniacz sobie dorobic, a chulac to bedie lepiej od wielu innych lepszych modeli ;).
    Wracajac do meritum sprawy to proponuje Ci wykonac taka polke np. z plyty wiórowej surowej, ktora poźniej okleisz ladnym kocykiem. Z tym ze nie wiem jak tam jest w AX z profilem takiej polki... Czy ona tam jest calkiem plaska?? czy ma jakies "fale". Bo jesli posiada jakies takie wyrzlobienia czy tam wygiecia to niestety spfrawa sie nieco skomplikuje... Poniewaz bedziesz musial pobawic sie troszke w ala blacharza drewnianego :). Za pomoca szpachli wyprofilowac odpowiednio takowa surowa polke, nastepnie wyciac jajka 6x9 i okleic kocykiem - a na koncu zalozyc tylko glosniczki.

Wiesz mialbym do Ciebie ogromna lub drobna prosbe w sumie w Twojej sprawie. Mianowicie czy masz mozliwosc zrobienia zdjecia jak to wyglada ten bagaznik u Ciebie ??? Wowczas bedzie latwiej cos doradzic

pozdr

• #5 13 Sty 2005 21:35
    szybkilok
    Poziom 10  

Więc chodzi o to, że ja półki nie chcę, bo:
    - plastiki na których się opiera są zbyt delikatne i pękają,
    - ciężar półki powoduje skrzypienie tychże plastików,
    - nie ma być NIC widać dla szanownego pana złodzieja

Bagażnik Citroena AX wygląda tak jak na zdjęciu (znaczy się raz tylko tak wyglądał, bo zazwyczaj jest w nim bałagan ;-))
    Ja chcę skrzyneczki w narożnikach bagażnika zaraz za oparciem (tak chyba będzie najpraktyczniej) oklejone jakimś estetycznym materiałem.

• #6 14 Sty 2005 09:11
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

Z tego zdjecia i z Twoich wymagań wynika jasno ze pozostaje tylko jedna mozliwosc. Mianowicoie zrobienie takich wlasnie dwoch skrzyneczek zamknietych, tylko ze ja bym proponowal po bokach bagaznika pod skosem w dol. Dlatego bo jak masz zap[ewne skladane tylne oparcia to jak to zabudujesz glosnikami to stanie sie to malo praktyczne. Na obudowy proponuje objetosc 10 - 15 litrow. beda niedauzo miejsca zajmowac.

pozdr

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo