Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha RX-V459 przerywa dzwięk

nouki 30 Maj 2012 21:51 3097 5
  • #1 30 Maj 2012 21:51
    nouki
    Poziom 25  

Witam.

Posiadam w/w amplituner ostatnio postanowiłem posłuchać DVD-Audio (DTS)
    Amplituner podłączony jest światłowodem do komputera. Podczas odsłuchu w/w formatu dźwięk przerywa, czyli pojawia się ikona DTS i znika tak samo jak wskaźniki aktywnych kolumn lub jest tylko szum ciągły przypominający niedostrojoną stację radiową.
    Płyty dvd z Dts działają bez problemów tak jak i zwykłe 5.1.
    Jakieś rady będę wdzięczny.

p.s

Dzwięk 24-bit-48KHz nie przerywa lecz jest tragicznej jakości, 24bit-96KHz przerywa zniekształcenia też są.

0 5
  • #2 30 Maj 2012 23:07
    korrus666
    Poziom 40  

Czy takie problemy masz tylko przy połączeniu z komputerem? Nie napisałeś czy płyty DVD są odtwarzane z komputera czy z zewnętrznego odtwarzacza DVD. Może przewód optyczny jest za bardzo zgięty. Musisz pamiętać że nie można go nadmiernie zginać bo światło przestaje się załamywać w przewodzie i nie przechodzi z jednego końca na drugi. Masz możliwość połączenia elektrycznego ?

0
  • #3 31 Maj 2012 00:12
    nouki
    Poziom 25  

Filmy , muzyka z kompa wyświetla się w info że jest DTS .... a zachowuje się jak opisałem.
    " ... Masz możliwość połączenia elektrycznego ? ..." - Coax-s sprzega się z tv i innymi wiec mam optyka - tyle o kompie.
    Z dvd jak nagram płytę jest tak samo czy to optyk czy coax. Napis na dvd jest że to DTS i nie miga a amplituner co 2,3 sek. pojawia się napis Dts słychać fragment utworu i znika i ......
    Światłowody dvd - amp jakieś 50cm ma a od kompa ze 4 metry:)
    Pozaginane światłowody raczej nie bo DD5.1 działa i pokrewne też

0
  • #5 31 Maj 2012 00:26
    nouki
    Poziom 25  

Jak widać wizualizacja działa, korektor też pokazuje cały czas na kompie bez przerw.
    Jeśli zmienie wyjście spdif na 2.0 to dziwęk jest normalny z kompa jak i dvd.
    Mam 4 płyty ściagnięte opisane przez ludzi że działają.
    W sumie 1 raz sprawdzam Dts bo nawet filmy Dvd w tym formacie to nie czesto się trafiają.
    Amplituner kupiony był nówka i nigdy nie naprawiany.

A wyglada to tak;
    1 cześć filmu DD5.1
    2 DTS
    3 dzwiek z dvd i z kompa ale jakoś dzwiek nie zapisuje sie z obrazem a jako oddzielny plik wiec dokładam załącznik 2

0
  • #6 02 Cze 2012 22:28
    nouki
    Poziom 25  

Witam.

Wymiana światłowodu i zmniejszenie długości nic nie wniosła.
    Rozwiazaniem skutecznym okazało się wyczyszczenia nadajników i odbiorników.
    Przy DD na poziomie 450 Kbps dzwiek był normalny na światłowodzie ponad 4 metry a przy DTS ponad 1400Kbps zanieczyszczenia nadajnika jak i odbiornika skutecznie blokowały.
    Dziekuje

0
  Szukaj w 5mln produktów