Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-link WR543G: PPPoE Sending PADI - chwilowy brak połączenia.

30 Maj 2012 22:53 2145 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    nie do końca wiedziałem gdzie umieści ale chyba najbardziej pasuje tutaj.
    Opis sytuacji:
    Posiadam neta przez wifi, stale ip, połączenie pppoe. Mój TP-link łączy się po lanie z ap usługodawcy a ten natomiast przez wifi z nadajnikiem. Internet założyłem sobie w październiku ubiegłego roku, nie było żadnych problemów aż do teraz (wiosna). W logach mojego routera występuje taki błąd:
    1:PPPoE: Sending PADI.
    2:PPPOE: request timeout.
    3:PPPoE: Automatically dialing.
    4:PPPoE: Sending PADI.
    5:PPPOE: request timeout.
    oczywiście błąd ten nie jest regularny, tzn. przerywa połączenie na 5 min, 10m, 1h... itd. Nie zauważyłem jakieś stałej. Chciałem was zapytać co może być przyczyną?

Według mnie to ptaszki ćwierkają drzewka rosną liście się pojawiły - wiaterek zawieje i zrywa połączenie - opcja nr 1 ;)
    Opcja nr 2 - pada mój router. W sumie od tego powinienem zacząć i jutro zrobie podmiankę.
    (antena i route microtica zostały wymienione przez dostawce i nic się nie zmieniło)
    Opcja nr 3 moje łącze jest obciążone tzn. korzystam z VPN i plików na serwerze do tego ftp i strona otworzona na świat, łącze 15 MB/s symetryczne, czy może być przyczyną gubienia pakietów przez to jakimś cudem traci połączenie?
    Istotną rzeczą jest fakt że nadajnik ode mnie jest oddalony 10-13 km w linii prostej, ale jak mówię problemów nie było aż do niedawna.
    Opcja nr 4 pomożecie ?:D I co sądzicie na ten temat.
  • Switche POE
  • Poziom 43  
    10km i przez drzewa?.. Jaka prędkość?

Jak wygląda sygnał?
  • Switche POE
  • Poziom 9  
    Mieszkam na górce nadajnik też jest dość wysoko. Kilka drzew przez lornetkę widzę po drodze wiec nie wykluczam tej przyczyny. Prędkość nie wiem o co chodzi? O transfer pytasz ping i te sprawy? Normalnie w okolicach 20-30ms.
    Co do sygnału to sam się dziwiłem że można uzyskać siła około 80% jakość 90%. Nie mam jak tego sprawdzić teraz bo to na ap dostawcy jest, ale przy zakładaniu tyle było. Aktualnie jest zmieniona antena na mocniejszą. Nie idzie kablem koncentrycznym tylko od anteny skrętką, więc strat też nie ma. Ogólnie mój problem to taki "WTF?" a jeszcze dodam do tego wszystkiego to że w statusie routera połączenie PPPoE nie jest zrywane.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Próbowałeś bezpośredniego podłączenia pod komputer i konfiguracja połączenia? Wykluczenie dla testów z sieci routera.