Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak z kabla dku 2 zrobić kabel uart?

31 Maj 2012 09:45 3923 12
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie czy mozna zrobic kabel uart z kabla dku 2
  • Poziom 26  
    Można zrobić na rj45, na obrazku masz pinout.
    Jak z kabla dku 2 zrobić kabel uart?
  • Poziom 10  
    Ale ja ten kabel do routera musze miec bo ostatni trunk wylaczyl mi ethernet
  • Poziom 10  
    Kupilem kabelek ale cos mi nie wywala nic w putty. Sterowniki pl2303 Router tl-740n v4.20
  • Poziom 37  
    Co ty w ogole chcesz zrobic ? Podlaczyc telefon kablem do routera?
  • Poziom 10  
    Nie. Najnowszy trunk openwrt zbrickowal mi router i potrzebuje uarta.
  • Poziom 28  
    Cześć.
    Przewód DKU-2 nie zadziała. Jest to przewód, skrótowo rzecz ujmując, z dwoma wtyczkami na końcach (bez układu konwertującego).
    Skąd wziąłeś Swoje sterowniki? Dostałeś je razem z zakupionym przewodem?
    Z poważaniem
    Mateusz
  • Poziom 10  
    Nie. Kupilem teraz kabelek dku 5 i nie dziala cos. Jak "iskrze " kabelkami to wywala krzaki w putty ,a jak podlacze do routera to nici.
  • Poziom 28  
    kallib napisał:
    Nie. Kupilem teraz kabelek dku 5 i nie dziala cos. Jak "iskrze " kabelkami to wywala krzaki w putty ,a jak podlacze do routera to nici.

Cześć.
    Zewrzyj Rx z Tx, naciskaj litery na klawiaturze i obserwuj czy w oknie terminala pojawiają się one.
    Powodzenia
    Mateusz
  • Poziom 10  
    No dziala. Mam 3 kable Zolty Niebieski i Bialy . Zolty i niebieski to tx i rx a bialy to masa wg mnie. Ale z routera nic nie chyta :D
  • Poziom 28  
    kallib napisał:
    No dziala. Mam 3 kable Zolty Niebieski i Bialy . Zolty i niebieski to tx i rx a bialy to masa wg mnie. Ale z routera nic nie chyta :D

Cześć.
    Jak połączyłeś? Z jednej strony musi być Rx, ale z drugiej już Tx. Spróbuj zamienić przewód Rx z przewodem Tx.
    Z poważaniem
    Mateusz
  • Poziom 10  
    Ok. Sprawdze jutro po szkole . Odezwe sie jbc.