Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB-IrDA ES620 bez sterowników. Gdzie mogę znaleźć sterowniki?

12 Sty 2005 16:23 23811 18
  • Poziom 2  
    mam problem kupiłem użwyaną USB-Irda ES620 ale bez sterowników :/ i nie moge ich nigdzie znaleść :/ można je jakoś ściągnąć??? help please...
  • Poziom 2  
    no niestety nie podeszło :/ znacie jakieś jeszcze?:> please... :P
  • Poziom 2  
    siema mam problem z irda marki maxpower USB MA-620 instaluje te stery co podal zgubek i resetuje sie komp a pozniej wyskakuje ze USB to Irda jest nie zainstalowana czy chcesz klikam tak i dupa nie moze znalesc zadnych sterow otwieram menadzer urzadzen i wyskakuje mi inne urzadzenie USB to Irda co mam biore aktualizuj stery i wyskakuje ze nie moze znalesc.
    Prosze pomozcie koledzy
  • Poziom 2  
    ja też mam problem z tym syfem kupilem nowego ma-620 i nie dziala. mam plytke ze sterownikami ale wyswietla mi komunikat ze urzadzenie nie jest zainstalowane poprawnie. od czasu do czasu uda sie cos wyslac ale nie moge odbierac. co mam zrobic bo nigdzie nie moge znalezc sterownikow?? jezeli ktos je ma piszcie na gg:7411440 THX
  • Poziom 10  
    a mogłbyś zamieścić serowniki do ma-620 ?? nigdzie ich nie moge znaleźć sa tylko do es-620 i do sf-620 a do ma-620 nie :/
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Proszę znaleźć na naszym Forum temat o takim tytule: Uwaga na IrDA-USB na Allegro !!
  • Poziom 2  
    czy ktoś się orientuje czy te sterowniki działaja równiez do irdy es 660
  • Poziom 11  
    elemis5550 napisał:
    Mam adapter IRDA na USB opisany na nalepce jako Mobile Action Technology Inc. MODEL:MA-660. System rozpoznaje go jako:Kingsun KS-959 USB Infrared Adapter. Załączam sterowniki do niego, może komuś się przydadzą.

niestety mam ten sam sprzęt i mi nie chodzi pod w7 , chciałem pod xp ale to samo

do tego jest jakiś jeszcze program może albo coś??
  • Poziom 9  
    Niestety mam ten sam sprzęt i mi nie chodzi pod w7 , chciałem pod xp ale to samo
    do tego jest jakiś jeszcze program może albo coś??[/quote]

Witam,
    Ja MA-660 próbowałem użyć jako pilot na podczerwień do sterowania z laptopa z Win XP Pro różnych urządzeń AV i nic z tego nie wyszło. Tzn. sam sterownik instalował się prawidłowo, ale program którego używałem nie widział zupełnie tego sprzętu. Myślę, że problem tkwi w oprogramowaniu, które powinno być zgodne z tym sprzętem i używać tego samego standardu przesyłania danych. Może w pliku sterownika trzeba podmienić nazwę urządzenia na akceptowaną przez program? Na razie odpuściłem sobie z braku czasu, ale jak coś mi się uda to napiszę. Załączam obraz płytki dołączonej do tego MA-660. Po pobraniu pliku trzeba zmienić rozszerzenie nazwy z zip na img. Podobno miało to współpracować z programem Handset Manager Infrared Data Suite przeznaczonym do telefonów wyposażonych w irda, ale tego nie ma na płytce tylko jest podana strona internetowa z której można było ten program pobrać:www.mobileaction.com.tw Niestety jest to już niemożliwe, nie znalazłem również tego w internecie.
    Pozdrawiam
    Mirek
  • Poziom 11  
    Sterownik, który mi dałeś, u mnie nie chodzi:

Moje urządzenie to: http://www.mobileaction.com.ua/products/infrared/
    Mobile Action Technology Inc. MODEL: MA-660
    Key: M9DX-LWD7-AH9F-DXT3.

PS. Znalazłem ruskie forum http://www.bkl.ru/board/viewforum.php?f=2&sid=05b9a3368533befaa08cba8efeb0d0e8 i sterowniki, ale chyba nie o to chodzi, bo zaczęło mi je rozpoznawać jako
    Kingsun-SF-620 USB infrared adapter Adapter

Niestety wyświetla ciągle błąd kod 10, że nie można uruchomić urządzenia.
    Sam już nie wiem, co można poradzić.
  • Poziom 9  
    [quote= "szynamon"]Sterownik, który mi dałeś, u mnie nie chodzi:

Trudno mi coś teraz doradzić. Spróbuj jeszcze jedną rzecz: wejdź w manager urządzeń, wejdź w "widok", zaznacz "pokaż ukryte urządzenia", znajdź to urządzenie/a ( bo może zainstalowało się kilka), wszystkie odinstaluj i uruchom ponownie komputer. Później nie podłączaj irda, a najpierw uruchom instalator sterowników . Może teraz zainstalują się poprawnie, sprawdź w managerze urządzeń czy nie ma żółtego wykrzyknika przy tym urządzeniu. Staraj się również podłączać to irda zawsze pod ten sam port USB.
    Co do nazwy pod jaką system widzi to urządzenie to drugorzędna sprawa, ważne aby stery poprawnie się zainstalowały.
    A z jakim programem chcesz to używać?
  • Poziom 11  
    Mam starą SE k500i (niestety simlock plusa)chciałem tylko wysłać na port zdjęcia, ale mi nie chodzi.

Kiedyś miałem do tego stery bo była płytka i na sony ericssonie był program do tego ale teraz nie widzę już tego na stronie ale teraz nie mama po przeprowadzce gdzieś przepadły.