Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do tub ledowych

Qbazz 31 Maj 2012 13:04 1963 5
  • #2 31 Maj 2012 22:31
    AWllen
    Poziom 15  

to cytat ze strony, której link podałeś

Cytat:

Ch 1: 0-255 włącza 29 sposobów świecenia
    Ch 2: 0-255 szybkość przemieszczania wzorów świecenia
    Ch 3: 0-255 odstęp czasowy
    Ch 4: 0-255 strobo

Jeżeli układ kanałów (kolejność) na sterowników i tubach się zgadają, wtedy ustalasz kanały.

Jeżeli wszystkie tuby mają działać tak samo (dać takie same światło) wtedy każdą tubę ustawiasz na ten sam kanał (najlepiej 1). Tak samo na sterowniku. Wtedy sterownik będzie wiedział, że ma wysłać na kanałach 1,2,3,4 odpowiednie dane, a tuba będzie wiedziała, że to "dla niej".

W przypadku innego koloru na każdej tubie (o ile umożliwia to sterownik) na każdej tubie dajemy inny kanał. I tak, na 1 tubie ustawiamy np. kanał 1 (na dip switchu), a na drugiej już kanał 5, ponieważ trzeba pamiętać o 4-kanałowej ramce danych dla 1 tuby. W ten sposób na trzeciej ustawimy kanał 9 etc. Odpowiednie ustawienia trzeba dać na sterowniku.

0
  • #3 31 Maj 2012 22:44
    Qbazz
    Poziom 18  

ok.
    Ale ten sterownik z linku to nie taki jaki ja mam. Dałem tylko przykład jak wygląda.
    A tuby nie mam możliwości za adresować bo nie mają tego przełącznika do adresowania.
    Po prostu nie wiem jak ten sterownik za adresować żeby na sterowniku DMX widniał na kanale 1.

0
  • #4 01 Cze 2012 15:58
    AWllen
    Poziom 15  

Cytat:
    A tuby nie mam możliwości za adresować bo nie mają tego przełącznika do adresowania.

No to trochę dziwnie. W większości urządzeń DMX przełącznik jest w formie 9-przełącznikowego DIP switcha. Informacje powinny być w instrukcji tub oraz sterownika.

0
  • #5 01 Cze 2012 22:52
    Qbazz
    Poziom 18  

AWllen napisał:
    Cytat:

No to trochę dziwnie. W większości urządzeń DMX przełącznik jest w formie 9-przełącznikowego DIP switcha. Informacje powinny być w instrukcji tub oraz sterownika.

Te tuby i sterownik mam z drugiej ręki więc żadnej instrukcji nie posiadam.

0
  • #6 10 Cze 2012 14:50
    koolgang
    Poziom 12  

Mam podobny sterownik. W moim naciskając przycisk MODE wybiera się opcję DMX i ustawia się adres przyciskami UP i DOWN.

0