Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie modulatora RF - schemat wyjść i wejść

miszelos 31 Maj 2012 17:55 6753 9
  • #1 31 Maj 2012 17:55
    miszelos
    Poziom 14  

Witam,
    Posiadam taki modulator:

wyciągnięty z odbiornika TV SAT.
    Chciałbym za jego pomocą umożliwić podłączenie starego TV nie mającego wejścia AV do dekodera DVB-T.
    Ponieważ nie spotkałem się wcześniej z modulatorem o takiej liczbie pinów (w dodatku nieoznakowanych) stąd moje pytanie, które piny odpowiadają za zasilanie 12V wejścia audio i video?
    I czy w ogóle da się ten modulator podłączyć z racji jego zaawansowania?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
    Michał

0 9
  • #2 05 Lis 2012 22:33
    czesio1991
    Poziom 2  

Ja też mam coś takiego i patrząc na te piny od góry na twoim obrazku to mają takie oznaczenia: 1-Vt , 2-Bm , 3-Sda , 4-Scl , 5-A , 6- V

1
  • #3 05 Lis 2012 23:54
    anmedia
    Poziom 39  

Prosze bardzo jesli cos pomorze:

0
  • #4 06 Lis 2012 00:15
    czesio1991
    Poziom 2  

Ja tam na takich schematach to się nie bardzo znam:-D wolał bym gdyby było napisane co i do którego pinu podłączyć z tego co już wyczytałem to V-video a A-audio ale nie wiem właśnie co do tych pozostałych?

0
  • #5 06 Lis 2012 01:41
    oj
    Poziom 42  

Nie uruchomisz tego modulatora. Jest sterowany magistralą I2C, a to potrzebuje mikrokontrolera.

Poszukaj modulatorów typowo analogowych występujących w magnetowidach, odtwarzaczach VIDEO; mają charakterystyczny przełącznik TEST.
    Można tez znaleźć w grach, typu Pegazus, a nawet w C64, Atari, ZX Spectrum - ale one są przeważnie słabej jakości.

One mają taki schemat podłączenia:

0
  • #6 06 Lis 2012 20:45
    czesio1991
    Poziom 2  

Już mam z sagema na 7 pinów później wrzuce zdjecie bo nadal nie wiem co i gdzie podłączyć a bodajże tam nie ma opisu tych pinów

Dodano po 5 [godziny] 34 [minuty]:

To jest od starego dekodera cyfrowego polsatu sagem i tak są oznaczone piny: 1-BB+ , 2-AUD , 3-SDA , 4-MB+ , 5-SCL , 6-VID , 7-VT to będzie dobry czy też nie? Da radę to podłączyć czy dalej mam szukać? Bo ja w tych sprawach jestem zielony tak więc proszę o jakąś dobrą radę.

0
  • #7 07 Lis 2012 00:11
    oj
    Poziom 42  

Nie będzie dobry, dalej szukać.

0
  • #8 07 Lis 2012 09:47
    czesio1991
    Poziom 2  

A tak pozatym to ja mam modulator jakiś wbudowany w tuner dvb-t i podłanczam antenę pod tuner i ten tuner pod wejście antenowe w telewizorze ale nie wyszukuje programów są tylko te 4 podstawowe czyżli tvp1, tvp2, polsat i tvn a tuner firmy Tech King

Dodano po 7 [minuty]:

A telewizor OTF być może że tylko trzeba coś ustawić w tym tunerze i będzie ok być może ktoś się z takim czymś spotkał tak więc liczę na waszą pomoc:)

Proszę poprawić swoje wpisy na zgodne z regulaminem.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. /Olek II/

0
  • #9 07 Lis 2012 15:43
    oj
    Poziom 42  

Ten tuner DVB-T nie ma modulatora RF; to co odbiera TV to analogowe sygnały telewizyjne, które przechodzą z anteny

0
  • #10 08 Lis 2012 10:24
    Olek II
    Moderator

Jeśli piszesz, że nie masz pojęcia o modulatorach i elektronice, nie lepiej wejść na znany portal aukcyjny i wpisać w "szukaj" modulator TV. Zobacz jakie tanie są dobre sterowane cyfrowo modulatory. Już za ok 25 pln można kupić taki, który spełni Twoje oczekiwania.

0