Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór karty graficznej pod taką konfigurację

31 Maj 2012 20:18 973 6
  • Poziom 8  
    Witam, zamierzam trochę usprawnić mojego pieca. Na pierwszy ogień pójdzie zasilacz i karta graficzna. Zasilacz to jakiś no-name więc wymienię na
    OCZ CoreXStream 500W (możecie napisać czy dobrze wybrałem)

Dobra, to najpierw specyfikacja komputera:
    Płyta główna: FOXCONN G41MX 2.0
    Karta graficzna: GT220 1024MB
    Procesor: Dual Core E6500 2,93
    Ram: 2x2GB
    System: Windows 7 32bit

Jakiś czas temu kupiłem na Steamie w promocji GTA IV niestety grać się nie dało. Dziś robiłem formata i na średnich detalach mam ~30fps czyli jako tako się da, ale nie na to liczyłem. Wiem, że GTA IV jest słabo przekonwertowane pod PC, ale z betą BF3 też miałem problemy. Potrzebuję kompa, który pozwoli mi odpalić gry na średnich/wysokich detalach w ~50fps.

Co polecanie do tego komputera, zakładając, że kupię tego ocza?

Max 300zł na kartę graficzną. Max 200zł na zasilacz (w razie gdyby ktoś miał zastrzeżenia co do tego OCZa).
  • Poziom 23  
    Zasilacz podany może być, ew. wymiana na XFX 450.
    Natomiast w cenie 300zł kupisz co najwyżej używaną HD6770.
  • Poziom 8  
    No ja ogólnie preferuję GeForce, ale myślałem też o HD 6670, które kosztuje mniej niż 300zł.

Niestety z tego co wyszukałem najtańszy GeForce to GT 420, który nie jest polecany.

To zaproponujcie coś nie wiem, do 400? Duża różnica jest między 6770 a 6670?

A może zamiast karty graficznej wymienić procesor? Co lepiej, by zyskać na wydajności?
  • Poziom 19  
    jeżeli komputer ma służyć do gier do 6770 jest wydajniejszy gdzieś o ok.40%
    Skoro i tak będziesz wymieniał sprzęt to możesz zacząć od procesora i następnie pod jego kontem dobierać grafikę.
  • Poziom 43  
    Poszukaj używaną HD 5770.
  • Poziom 43  
    luke1000 napisał:
    Potrzebuję kompa, który pozwoli mi odpalić gry na średnich/wysokich detalach w ~50fps.

Jeśli mowa o BF3 i GTA4 w wysokich detalach i 50fps to potrzebujesz co najmniej 4 rdzeniowego CPU i grafiki o wydajności minimum HD6870/GTX560.
    HD6670 to słaba karta i lepiej brać HD6770. Jeśli posiadasz Win7 i 2 rdzeniowy procesor odradzam karty nVidia - są problemy z ich sterownikami co skutkuje spadkiem wydajności.