Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podkaszarka spalinowa GARDENER GTB-260 K nie odpala

bendziorekk 31 May 2012 20:44 2439 6
 • #1
  bendziorekk
  Level 8  
  Witam.
  Poczyniłem pewne postępy. Po trzech,czterech szarpnięciach strzela głośno jednorazowo z tłumika (odgłos otwieranego szampana) i czuć zapach spalonej benzyny. Silnik jednak nie chce ruszyć. Podkaszarka jest nowa i raz tylko rok temu była używana do skoszenia niewielkiego trawnika. Świeca daje iskrę, bo jeszcze raz sprawdzałem i pachnie benzyną. Odkręcałem tłumik i przez otwór patrzyłem na komorę spalania. Tłok porusza się w niewielkiej ilości, ociekającej go benzyny. Czyli benzyna dochodzi do komory spalania. W pompce też jest pełno paliwa. Dlaczego jednak silnik nie chce ruszyć? Benzyna rozrobiona z olejem w stosunku 40:1.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  bendziorekk
  Level 8  
  Mógłbym prosić o jakieś wyjaśnienie co to jest -klin kola magnesowego- lub gdzie go szukać.
 • #4
  helena33
  Level 27  
  bendziorekk wrote:
  Benzyna rozrobiona z olejem w stosunku 40:1.

  Ale oczywiście tegoroczna? Wykręć świece, odwróć otworem po świecy w dół i poszarp aż wszystko z cylindra wydmucha (chodzi o paliwo) świece osusz i zakręć, spróbuj odpalić. Jeśli znowu zaleje, szukaj w gaźniku, być może zaworek iglicowy się zawiesił i zalewa świece.
 • #5
  bendziorekk
  Level 8  
  Benzyna stała w domu około 2 lata.Czy zwietrzała benzyna może być powodem kłopotu z odpaleniem ? Czy benzyna może zwietrzeć ??? Jaką najlepiej zastosować ? Proszę o odpowiedź.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  helena33
  Level 27  
  bendziorekk wrote:
  Benzyna stała w domu około 2 lata.Czy zwietrzała benzyna może być powodem kłopotu z odpaleniem ? Czy benzyna może zwietrzeć ?

  Karencja na rozrobioną mieszankę to 1 miesiąc. Później lejesz na własną odpowiedzialność, może doprowadzić do zatarcia silnika, uszkodzenia łożysk, nadmiernego nagaru.