Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiór z tunera DVB-T USB - drastyczne różnice między komputerami

Marmach 31 May 2012 22:14 1861 6
    Marmach
    Level 10  
    Chciałem sobie sprezentować telewizję cyfrową na komputerze, ale nie wyszło.

Kupiłem taki oto tuner:
    http://www.notonlytv.net/p_lv5tqube.html

Pomijam jakość dołączonego oprogramowania, które nie działa na Win7 64bit.

Kiedy udało mi się go uruchomić na innych programach, tuner znalazł wszystkie stacje, co szczególnie mnie nie zdziwiło, bo mieszkam obok PKiN w W-wie.

Następnego dnia okazało się, że żadna z nich nie działa. Obecnie próba wyszukania stacji telewizyjnych kończy się znalezieniem tylko i wyłącznie TVN HD, żaden inny program nie działa.

Ale żeby nie było zbyt prosto, kiedy podłączam tuner do starego laptopa, bez problemu wchodzą wszystkie stacje telewizyjne. Nie ruszam anteny w trakcie przekładania tunera.

Jak na razie wykluczyłem winę systemu systemu operacyjnego (na stacjonarnym jest też WinXP, na którym działa oryginalny program tunera, ale i tak znajduje tylko jedną stację), położenia anteny, pory dnia, problemów z usb (poodłączałem porty z frontu obudowy, próbowałem z podczepioną jedynie klawiaturą i myszką).

Przeszukuję google i nigdzie nie znalazłem podobnego problemu. Ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Dodam może, że jestem pierwszym, który ma ten problem:
    http://www.insomnia.pl/Tuner_dvb_t_Wwa_i_tylko_Polsat_HD_na_antenie_domowej.-t665838.html
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    W problemowym komputerze wszelkie sterowniki do płyty głównej, chipsetu itd. są zainstalowane?
    Pozdrawiam
    Marmach
    Level 10  
    Tak, zastanawiałem się nad ich aktualizacją, ale chyba mam zainstalowane najnowsze.

Software producenta powinien działać na Win7 64bit, ale w moim przypadku nie działa, tzn. nie wykrywa tunera. Nie wykrywa go też windows media center, ale bez problemów radzą sobie programy typu ProgDVB
    Marmach
    Level 10  
    Niezależnie od ustawień zgodności, tuner jest niedostępny dla programu (TotalMedia 3.5), natomiast pod XP działa.

Nie zmienia to faktu, że - tak jak pisałem - na żadnym z systemów nie da się wyszukać więcej niż jednej stacji.
    Dydelmax
    Level 38  
    Możliwe, iż trzeba pokombinować z ustawieniami programów do odbioru TV. Jak możesz, to wrzuć screeny z okna ustawień programu, którym chcesz odbierać DVB-T, może coś uda się wymyślić.
    Pozdrawiam
    Marmach
    Level 10  
    Problem w tym, że przy sprawdzaniu pod WinXP problem występuje na ustawieniach domyślnych, zaraz po zainstalowaniu programu, podczas gdy na laptopie obok nie ma takiego problemu - po prostu w trakcie skanowania częstotliwości znajdowany jest albo jeden program, albo wszystkie.

Tak samo wszystkie pozostałe programy po instalacji przez jakiś czas działały, a jak już się posypało, to można je teraz dowolną liczbę razy wywalać i instalować, bez efektu.

Ja podejrzewam, że to jest jakiś problem z płytą (np. z kontrolerem USB), albo jakiś konflikt sprzętowy (np. z dość nietypową kartą muzyczną, jaką mam - X-Fi Elite), bo przy przekładaniu tunera w inne porty zdarzało się (nawet jak jeszcze łapał wszystkie stacje), że programy zaliczały solidne zwiechy, miewam też kłopoty z obsługą klawiatury usb w BIOSie (czasami się zacina albo w ogóle nie działa przed uruchomieniem Windowsa).