Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie wyglądu uczelni technicznych w Polsce

biomedyczny 01 Cze 2012 02:56 2346 22
  • #1 01 Cze 2012 02:56
    biomedyczny
    Poziom 26  

Przeglądnąłem chyba wszystkie filmy propagandowe uczelni w Polsce.
    W celu oceny wyglądu.

I chyba najładniejsze budynki ma Politechnika Wrocławska, Rzeszowska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Politechnika Gdańska.

Najbrzydsze pełno lamperii itd. na Politechnice Śląskiej, WAT i Białostockiej.

Ciekaw jestem jak wygląd budynków ma się do wyposażenia. Szczególnie na Warszawskiej i Śląskiej. Bo za ładne nie są.

Nie spotkałem jeszcze takiego wątku. Coś na zasadzie co brzydkiego widziałeś na uczelni. Albo jak stare oscyloskopy.

I chciałbym się dowiedzieć jak z dostępnością gniazdek elektrycznych na uczelniach w Polsce. Z tego co się dowiedziałem na śląskiej w zasadzie nie istnieje. Chyba że na ćwiczeniach albo ławkach na korytarzu.

0 22
  • #2 01 Cze 2012 03:29
    c4r0
    Poziom 36  

Hehehe, super temat :P

Gdzie oglądałeś te budynki? Każda uczelnia ma wiele budynków. Na PG na przykład są i stare, nowe i średnie ale na stronie www pg.gda.pl jest tylko gmach główny (najstarszy i pewnie najładniejszy). Oprócz tego jest kilkanaście innych mniej lub bardziej ładnych budynków i jak ktoś studiuje na danym wydziale to najczęściej tylko swój budynek ogląda. Na PG w gmachu głównym jest Architektura i FTiMS. Ja bardzo rzadko ten budynek widuję. Najnowsze budynki to ZiE i "nowe ETI" - poszukaj sobie na stronie jak chcesz obejrzeć.

Z gniazdkami to nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Gdzie jeszcze chciałbyś je mieć jak nie w salach i na korytarzu?

0
  • #3 01 Cze 2012 03:59
    biomedyczny
    Poziom 26  

Chodziło mi o możliwość podłączenia laptopa w salach i używania go do notowania.
    Interesowały mnie studia zaoczne na Politechnice Śląskiej. A wpisywałem w YT poszczególne politechniki i w wyszukiwarkę zdjęć googla.

Ale pojawił się ogromny problem. NIKT MI NIE POWIEDZIAŁ ŻE ZJAZDY SĄ W PIĄTEK!!! Przecież tego z pracą nie pogodzę.
    By nie zakładać nowego tematu prosił bym o wypowiedzi. Czy zjazdy na waszych politechnikach są w piątki. Na kierunkach EiT, AiR lub Mechatronika.

0
  • #4 01 Cze 2012 06:49
    marek216

Poziom 43  

Dla jasności to nie mury wypuszczają inżynierów tylko wykładowcy.
    Zmieni założenia przyjęte przy poszukiwaniu uczelni.

Zjazdy w piątek to nic dziwnego.

0
  • #5 01 Cze 2012 07:00
    biomedyczny
    Poziom 26  

Jak dla mnie bardzo dziwne.
    I od 2 w nocy szukam po podziałgodzinach i jedynie Śląska, Gdańska i Lubelska tak ma.

A co więcej chyba nie ma / nie było na Politechnice Śląskiej Automatyki i robotyki zaocznej na wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki tylko na MT.

Pozostaje wybór między Częstochowską, Śląską, Krakowską i Opolską. I zrezygnowanie pewnie na rzecz elektroniki i telekomunikacji byle tylko nie mieć zjazdów w piątki.

0
  • #6 01 Cze 2012 08:32
    tehaceole

Poziom 28  

biomedyczny napisał:
    Jak dla mnie bardzo dziwne.
    I od 2 w nocy szukam po podziałgodzinach i jedynie Śląska, Gdańska i Lubelska tak ma.

Przecież zjazdy w piątek to norma... Politechnika Koszalińska na EiT i wielu innych kierunkach je prowadzi. Co za problem, żeby jako grupa dogadać się z dziekanem lub wykładowcą i przenieść piątkowe zajęcia na sobotę lub niedzielę? No chyba, że w niedzielę też nie możesz...

Nie moja sprawa ale... Jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby ktoś wybierał uczelnię z kierunkiem technicznym w oparciu o wygląd jej budynków. Chyba nie tędy droga Kolego...

0
  • #7 01 Cze 2012 08:59
    cyclone4
    Poziom 16  

tehaceole napisał:

Nie moja sprawa ale... Jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby ktoś wybierał uczelnię z kierunkiem technicznym w oparciu o wygląd jej budynków. Chyba nie tędy droga Kolego...

Byłem na warsztatach naukowych organizowanych przez ZUT w Szczecinie. Budynki ładne bo wybudowane z funduszy unijnych, odpicowane pracowanie itp. Ale poziom naukowy wykładowców z ZUT był (ładnie mówiąc) żenujący...

0
  • #8 01 Cze 2012 09:05
    2027033
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 01 Cze 2012 09:07
    riddyk
    Poziom 20  

Witam,

studiowałem na Politechnicze Śląskiej i ta uczelnia jest jedną z najstarszych uczelni technicznych w polsce ma mardzo długą tradycję. Studiowałem na wydziale Elektrycznym, budynek wydziału jest jednym z najstarszych politechniki, bardzo klimatyczny.
    A jeśli chodzi o sprzęt to w czasie moich studiów częściowo był wymieniany, napewno będą możliwości zapoznania się z obsługi analogowych oscyloskopów, pewnie i dyskietki będą potrzebne. Tak samo zapoznasz się z analogowymi multimetrami. Ma to wiele zalet, poznajesz ideę pomiaru, a nie spisujesz wynik z cyfrowego wyświetlacza z przeliczonymi jednostkami.
    Miałem okazje poznać inżyniera który już w pracy nie potrafił odczytać napięcia z woltomierz analogowego przy urzyciu przekładnika napięciowego.

0
  • #10 01 Cze 2012 09:14
    2027033
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 01 Cze 2012 09:27
    tehaceole

Poziom 28  

dadyj napisał:
    To już powszechne zjawisko, tak kształcą uczelnie i takim ludziom dają tytuły. Tylko po co ?
    Zgodzę się z tym, ale tylko połowicznie. Zaniżanie poziomu nauczania to jedno, ale samo podejście studentów to już zupełnie co innego. W którymś z wątków opisywałem sytuację, w której osoba po studiach z zerową wiedzą została zatrudniona na stanowisku, na którym odmówiono pracy świetnemu specjaliście - ponieważ nie ma wykształcenia wyższego. Osoba zatrudniona to typowy przykład kogoś, kto na uczelni żył w zgodzie z zasadą 3xZ - Zakuć, Zdać, Zapomnieć. Osoba ta posiadała baaardzo wysoką średnią, niemal ze wszystkich przedmiotów piątki. Tylko co z tego - wiedziała jak policzyć np. całkę okrężną, tylko nie potrafiła wyobrazić sobie po co to robi, co da jej znajomość wyniku.
    Generalnie, z moich obserwacji, nigdy nie zatrudnił bym osoby po studiach posiadającej ocenę BDB lub DST. Optimum jest ocena dobra. Bo taka osoba z jednego przedmiotu może mieć spore problemy, ale z kolei z innego, który jest jej "konikiem" okazuje się najlepsza na roku.
    Reasumując - wybór konkretnego kierunku technicznego nierozerwalnie wiąże się z tym, że zagadnienia danego kierunku najzwyczajniej w świecie trzeba po prostu "czuć". Bo inaczej studiowanie na tym kierunku nie ma sensu. Albo jedzie się cały czas na trójczynach, w nadziei, że jakoś się tam do końca prześlizgnie, albo jedzie się na samych piąteczkach a po miesiącu od zakończenia semestru z główki ulatują wszelkie informacje zgodnie z 3 prawem reguły 3xZ.

Wracając do oceny BDB - nie chcę nikogo urazić, czasem zdarzają się osoby, które są wybitnie uzdolnione. Ale niestety dziś jest to rzadkością. Nie można być z wszystkiego najlepszym, dlatego w mojej ocenie ukończenie studiów z wynikiem DB jest optimum dla potencjalnego pracodawcy.

0
  • #12 01 Cze 2012 14:39
    biomedyczny
    Poziom 26  

Dla mnie piątek jest po prostu głupi. Wiadomo że każdy w pracy. I nie wszyscy będą na 16.

A nie wiem czy się da dogadać. Szukałem forum politechniki śląskiej ale nie znalazłem. Tak samo nie znalazłem nie na MT.

Dodano po 6 [minuty]:

Na politechnice Łódzkiej. Niby jednej z lepszych w Polce nie ma zjazdów w piątki.

Tylko tam przy mojej matmie będzie ciężko się utrzymać. I pewnie bardziej opolska niż Łódzka.

0
  • #13 01 Cze 2012 15:25
    Elektronik9
    Poziom 30  

Wybierać studia na podstawie wyglądu budynków? Ciekawe. Jak już to patrz na kadrę i jej stosunek do studentów. ;)

0
  • #14 01 Cze 2012 15:36
    McMonster
    Poziom 32  

Na PWr zjazdy są jedynie w sobotę i niedzielę. Ta uczelnia ma też ładne budynki, bo na ukończeniu jest wielka akcja remontowa za miliony złotych, która dotknęła najbrzydsze z nich.

Z wyposażeniem bywa różnie, są wciąż np. laboratoria, w których stoi komputerowy (i nie tylko) złom, z drugiej stony jest wiele z najnowszym sprzętem. Liczba i różnorodność pomieszczeń sprawia, że nie wiadomo, na co trafisz.

0
  • #15 01 Cze 2012 15:47
    biomedyczny
    Poziom 26  

Wrocław i Łódź boję się o progi punktowe. Bo pewnie ciężko się dostać.
    I dość daleko. Już Częstochowa bliżej i dostanie się chyba pewne.

Dlatego własnie nie rozumie co za mądry człowiek zaplanował zjazdy np w piątek i sobotę, a w niedzielę już nie. Bo tak widzę na magisterce bywa.

0
  • #16 03 Cze 2012 22:02
    wojtek_r
    Poziom 2  

Co do PWr to trzeba też dodać, że
    powstają nowe budynki np. w interesującym nas zakresie (AiR, Informatyka, Elektronika)
    budynek Technopolis, który będzie miał w całości nowe wyposażenie dydaktyczne

0
  • #17 03 Cze 2012 22:19
    McMonster
    Poziom 32  

wojtek_r napisał:
    Co do PWr to trzeba też dodać, że
    powstają nowe budynki np. w interesującym nas zakresie (AiR, Informatyka, Elektronika)
    budynek Technopolis, który będzie miał w całości nowe wyposażenie dydaktyczne

I starą kadrę, nie wolno zapominać o prowadzących, w dużej mierze od nich zależy, czy dobrze się studiuje. Spotkałem tu już kilka osób, dzięki którym zwątpiłem, co ja na tych studiach robię. Z drugiej strony są niemal cudotwórcy, którzy przy nędznym sprzęcie potrafią zachęcić i przekazać sporo wiedzy. Tu małym plusem PWr jest spora baza opinii o prowadzących na nieoficjalnym forum uczelni.

0
  • #18 03 Cze 2012 22:31
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

biomedyczny napisał:

Łódź boję się o progi punktowe. Bo pewnie ciężko się dostać.
    Po pierwsze do nas progów nie ma, wszystko zależy od poziomu kandydatów. Czy trudno ? Zależy na jaki kierunek. Mówisz że chcesz iść na zaoczne, tam się łatwo dostać.
    Co do budynków na PŁ. Elektryczny wygląda ładnie. Nowe budynki, baterie słoneczne na dachu, LODEX. Mechaniczny też super. FTIMS w LODEXe. Historia Łodzi fabrykanckiej.
    Ale popatrz sobie na Chemiczny. Najstarszy wydział, najnowocześniejsze laboratorium w Europie do badania plastikowej elektroniki i co ? Tynk się sypie. W ścianach dziury że ręka wchodzi, stropy popękane. I co ? Z naszego wydziału wychodzą jedni z najlepszych organików na świecie. Nie patrz Pan na budynki.
    biomedyczny napisał:
    Tylko tam przy mojej matmie będzie ciężko się utrzymać
    Oj tam. Generalnie matma ze szkoły średniej na studiach się nie przyda.
    Jak to mówią Everyday I'm Całkin'.

1
  • #19 04 Cze 2012 02:55
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  

A czemu nie widzę ani słowa o AGH? Stare budynki ładne i klimatyczne. Niedawno jeszcze dołożyli kilka nowych. Do tego jest ciuchcia, robot w akwarium, kolejka górska i inne takie cuda. IMiR ma ładne pracownie z fajnym sprzętem. EAIiE pewnie też ale nie widziałem.

0
  • #20 04 Cze 2012 14:23
    biomedyczny
    Poziom 26  

Agh nie dawałem czy PW bo niczym się nie wyróżnia. Poza kilkoma zabytkowymi budynkami.
    Ani to szczególnie ładne ani szczególnie brzydkie.
    @telecaster1951 chcesz mi powiedzieć że na łódzką biorą wszystkich ?? I że nawet z 30% matmy bym się dostał

0
  • #21 04 Cze 2012 20:49
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

biomedyczny napisał:

@telecaster1951 chcesz mi powiedzieć że na łódzką biorą wszystkich ?? I że nawet z 30% matmy bym się dostał
    Na studia zaoczne, zazwyczaj dostaje się większość kandydatów.
    Wynik 30% z podstawy czy rozszerzenia ?

0
  • #22 04 Cze 2012 21:16
    biomedyczny
    Poziom 26  

będę miał koło 50-60% podstawy ale chce mieć margines. A nie widzę jakie były wymagania w poprzednich latach.

0
  • #23 16 Cze 2012 14:54
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Nie obawiaj się o dostanie się na PŁ......mój kumpel nic rozszerzonego nie zdał w zeszłym roku i przyjęli go na zamawiane.....fakt że już nie studiuje....

0