Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat B5 - Dziwne drgania podczas przyspieszania

icakogut 01 Jun 2012 08:29 44578 13
    icakogut
    Level 2  
    Witam serdecznie, od tygodnia jestem posiadaczem WV Passat B5 FL 2001 r TDI 130 kM, problem pojawia sie podczas przyspieszania na każdym biegu , auto dostaje wibracji, dziwnych drgawek, Od 2-3 tys obrotów, podczas delikatnego przyspieszania problemu niema. Auto sprowadzone z Niemiec, widać wymianę półosi i przegubów są nowe oryginalne , nie wiem gdzie szukać przyczyny byłem u kilku mechaników każdy mówi co innego. Bardzo proszę o pomoc
    jerry1960
    Level 35  
    Koła masz wyważone , felgi proste. Zacznij od prostych rzeczy.
    icakogut
    Level 2  
    Koła sprawdzone , na pewno to nie ta przyczyna
    ciuqu
    Level 37  
    Przyczyn może być wiele, problem z pompkami, dwumasa, przeguby wewnętrzne (lubią pękać) i oczywiście koła.

Sprawdź czy drgania występują na luzie, dodawaj powoli gazu i zobacz czy nie występują drgania w jakimś przedziale obrotów.
    pc21xd
    Level 10  
    Jeśli drgania występują tylko przy przyśpieszaniu a przeguby są w porządku, najprawdopodobnie masz popękane sprężyny na tarczy sprzęgłowej, ale przed tym sprawdz czy któraś z poduszek pod skrzynią nie jest szczelona ponieważ podczas przyśpieszania może sie przesówac i napinac za bardzo na którąś z półosi.
    mpiter70
    Level 1  
    miałem ten sam problem, przyczyną bym rozwalony przegub wewnętrzny lewy, po wymianie jka ręką odjął
    lukkii
    Level 16  
    Zajrzyj do sprzegła. Jak pisał kolega ciuqu być może że dwumasa padła. Ile ma przebiegu?
    Sztomel
    Level 35  
    icakogut wrote:
    widać wymianę półosi i przegubów są nowe oryginalne

więc wszystko wskazuje, że już ktoś w Niemczech się z tym problemem borykał i jak na razie bez efektu. Podejrzewam też, że sterownik silnika również nie wypluł żadnych błędów więc podejrzane są koła (zwłaszcza jeśli opony używane lub zjechane nieprawidłowo itp.).
    onimusza666
    Level 10  
    Witam! i ja mam podobny problem ,od jakiegoś czasu przy małej prędkości buja golfem jak by było coś scentrowane ? byłem na trzepaku do wymiany miałem prawą końcówkę drążka,drążek prawy,końcówki stabilizatora.No i oczywiście nic to nie dało! sprawdziłem opony ,tam też nic nie stwierdzono , po jakimś czasie padła mi maglownica, którą wymieniłem , no i dalej telepie autem.Podczas sprawdzania klocków hamulcowych zauważyłem luzy na ''tarczy hamulcowej'' :| tzn.tarcza nie jest luźna ,półoś nie kręci się a jest luz! Nie znam się na tym ,ale czy nie jest to luz przegubu wewnętrznego? zamieszczam film : http://www.youtube.com/watch?v=AXVGoGfllf8 koło prawe duży luz , http://www.youtube.com/watch?v=cdKyBEiDzWQ koło lewe luz jest mniejszy.Gumy itd.są ok.Pozdrawiam.
    onimusza666
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedzi , ale problem już zniknął po zmianie opon na zimowe :) albo koło było nie wyważone lub coś z oponą - okaże się na wiosnę.Pozdrawiam.
    ciuqu
    Level 37  
    Może opona źle leżakowana, mam ten sam problem tylko odwrotnie, jedna zimówka przy 100-120mk/h telepie autem a kółka wyważane 2 razy.
    Adas2018
    Level 1  
    Witam jestem posiadacz wv pasat b5 1.6 benzyna pali mi się chek okazało się że to sada lambda wymieniłem i dziś wieczorem podczas jazdy chek zaczol migać w trakcie ruszania z jedynki jak i na każdym innym biegu auto drży podejrzewam że to może być gar ale nie jestem pewien jeśli możecie to pomuzcie