Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z BASCOM AVR, File not found

Pedwain 12 Jan 2005 18:20 4246 11
    Pedwain
    Level 11  
    Mam problem jak w temacie, pisze przykład prostego programu według książki Marcina Wiązania "Programowanie Mikro Kontrolerów w języku BASCOM", lecz gdy daje Syntax Check to po chwili wyskakuje błąd "File not found" i nic się dalej nie dzieje. BASCOMA sciągnołem z strony producenta, ktoś wie jak mi pomóc?
    Z góry dzięki
    Jaca
    Level 30  
    Jeśli używasz $regfile = "m8def.dat" to sprawdź czy dobrze wpisałeś nazwę pliku *.dat. Gdy to nie pomoże to umieść na forum źródło tego programu.
    Pedwain
    Level 11  
    Code:

$sim
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 8000000
    Config Portd = Output
    Portd = &B01010101
    Do
    Rotate Portd , Left
    Waitms 200
    Loop
    End
    Jaca
    Level 30  
    Używam pełnej wersji BASCOM'a AVR 1.11.7.7 i nie mam problemu ze skompilowaniem przedstawionego przez Ciebie programiku. Problem tkwi prawdopodobnie w samym BASCOM'ie (niekompletna instalacja, błędne ustawienia konfiguracji).
    Pedwain
    Level 11  
    Domyślałem się że problem może tkwić po stronie samego bascoma, mam tą samą wersje tylko demo, a co do ustawien to pozostawiłem defaultowe. Postaram się jeszcze pobawić z tym :/

Z góry dzięki za pomoc Jaca
    wwmajor
    Level 15  
    To ja ci powiem co jest.
    Mi taki sam błąd wyskakiwał po zainstalowaniu nowej wersji Bascoma. Otwierasz swój programik i klikasz OPTIONS>COMPILER>CHIP> i wybierz z listy CHIP swój procek. Następnie kompiluj i wgrywaj. Napisz czy pomogło
    McRancor
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jaca<<

Swoją drogą, jak działa full 1.11.7.7? Ja mam legala 1.11.7.3 i 7.4 instaluje się z update OK, wszystko gra, ale 7.7 instaluje z setupa z dllką z serialem, wszystko niby jest OK, pokazuje że jest pełna wersja a nie kompiluje kodu powyżej 4KB. U Ciebie nie ma takiego problemu?
    marcinkwa
    Level 14  
    Ja przerabiałem problem nikompilowania - i błędu File not Found.

Przyczyna - jak dotąd mi nieznana, ale sądze, że problem tkwi w pliku cfg.

Poradziłem sobie w następyujący sposób:
    1. Otwierasz jakiś plik z sampli który się kompiluje (u mnie jeden z nich się kompilował - reszte też nie)
    2. robisz - zapisz jako (bascom pyta się czy zapisać także plik cfg -klikasz tak)
    3. usówasz wszystkie linijki oryginalnego programu i piszesz swój i wszystko OK.

Ja tak działam, bo nie miałem czasu wnikać dlaczego tak się dzieje.

pozdr.
    -=MarciN=-
    kopernik8
    Level 21  
    KOMPLETNE ROZWIĄZANIE PROBLEMU
    http://mcselec.com/forum/viewtopic.php?t=468

Code:

Workaround:

Put an empty BIN file where your BAS file is stored.
    (Use notepad.exe to create the empty file).
    Once the BIN file is there, then you are fine also for
    the following "Syntax Check" and "Compile current file".

Example:

If your BAS file is named LED_123.BAS, then just put in
    the same directory an empty file named LED_123.BIN.

This is a bug of the Demo version 1.11.7.7.
    The Demo version 1.11.7.4 works OK.
    Elektrooonik
    Level 29  
    Mozna jeszcze inaczej, zrobic nowy projekt, wkleic poprzedni kod i skompiluje sie bez problemu.
    -sivy-
    Level 11  
    mi się to to nie udało i musiałem wrócić do 1.11.7.4.

a próbowałem i to co proponował Elektrooonik w poście wyżej, reinstalacją programu i nic.