Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zniknął Bluetooth po instalacji MotioninJoy

vasteq 01 Cze 2012 09:56 3347 6
  • #1 01 Cze 2012 09:56
    vasteq
    Poziom 18  

Witam
    Chciałem się pobawić bezprzewodowym padem z PS3 Dualshock Sixaxis (oryginalny) i zainstalowałem go na PC używając MotioninJoy. Bad jest bezprzewodowy i może pracować zarówno z kabla jak i pod Bluetooth. Jako odbiornik Bluetooth używam USB Asus BT211. Z tym że dotychczas służył mi za odbiornik do myszy bezprzewodowej. Po instalacji MotioninJoy zniknął mi z systemu bluetooth a sam program MotioninJoy też go nie widzi więc mogę grać tylko po kablu. Czy ktoś się orientuję co powinienem zrobić? Deinstalacja Motionina i ponowna instalacja sterowników asusa nie pomaga - wykrywa BT ale chyba mi cały czas instaluje sterowniki z Motionina. W menedżerze urządzeń pojawiło mi się: Klasa typowego kontrolera firmy Microsoft dla systemu Windows - MotioninJoy Virtual Xinput device for Windows. Ale nie wiem czy to BT czy Pad.

0 6
  • #3 02 Cze 2012 20:46
    vasteq
    Poziom 18  

O właśnie - odłączyłem Pada, usunałem program Motionnjoy. Z menedzera urzadzen usunałem tez Klasa typowego kontrolera firmy Microsoft dla systemu Windows - MotioninJoy Virtual Xinput device for Windows. I pozostawiłem w porcie USB sam BT mini dongle Asusa. Potem skan w poszukiwaniu zmian sprzętu i ponownie zainstalował się MotioninJoy Virtual Xinput device for Windows. ID tego urządzenia pokazuje 2 klucze:

USB\VID_0CF3&PID_3000&REV_0200
    USB\VID_0CF3&PID_3000

Czyli BT wykorzystuje sterowniki Motionina, a jak zrobić zeby dostał firmowe?

0
  • #4 02 Cze 2012 21:48
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Identyfikator jest od BT Atheros. Jeśli posiadasz oryginalne sterowniki od BT, to zainstaluj je z poziomu menadżera urządzeń manualnie - nie pozwól by system sam sobie dobierał sterownik.

0
  • Pomocny post
    #6 02 Cze 2012 21:53
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

vasteq napisał:
    Pierwszy jest chyba od BT Asusa
    Oba to jedno i to samo urządzenie. Asus jest producentem BT, ale wykorzystał chipset Atheros - stąd taki identyfikator.

0
  • #7 11 Cze 2012 23:02
    vasteq
    Poziom 18  

ok, dzięki. Już działa. Po przeinstalowaniu sterowników i usunięciu Motionina wszystko wróciło do normy. Pobawiłem się jednak dalej i ponownie zainstalowałem program - okazało się że była tam opcja załadowania sterowników do pada i Bluetootha pochodzących z Motionina. BT został przypisywany do tego programu i tymczasowo znikał z systemu - służył za odbiornik dla pada, dopiero po odznaczeniu ich z programu Bluetooth powracał.

0