Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa pilot w TV LG 32LK450

01 Jun 2012 11:04 4379 5
 • Level 23  
  Witam jestem tu nowy i mam bardzo ważne pytanie.
  Otóż chodzi o to mam ten TV j/w i po podłączeniu wszystko śmiga bez najmniejszego zarzutu ogółem jestem bardzo zadowolony z zakupu a mam go podłączonego przez dekoder n Box , ale martwi mnie to ze na pilocie od telewizora nie działa większość funkcji między innymi przyciski od przełączania programów i parę innych przycisków ale dodam ze np pod głaszanie działa bez zarzutu ale po naciśnięciu np.przycisku do zmiany programu czy naciśnięcie cyfer pokazuje mi sie na Tv komunikat : " Funkcja tymczasowo niedostępna "
  Czy ktoś wie o co chodzi czy trzeba coś przestawić w dekoderze czy w TV jakieś opcje a mój model pilota to: AKB72915244.
  dziękuję za odpowiedzi z góry.
 • Level 37  
  Kolego pilot od tv służy do regulacji tv, N Box to tuner satelitarny i ma swój pilot i jeżeli masz w tv włączony N Box to do przełączania programów trzeba używać pilota N Box-a bo w tv wyłączona jest funkcja tv i wtedy tv działa jako monitor do N Box-a. Można by poszukać jakiegoś pilota uniwersalnego dobrej firmy aby miał dużo funkcji i tak go zaprogramować aby obsługiwał oba urządzenia.
 • DVD technology specialist
  Jeśli masz podłączony TV do nBox-a przez jedno z wejść to "inteligencja" TV podpowiada ci mam aktywne wej np. HDMI i nie mogę teraz przełączć programów. Inaczej - przełącz mnie na TV ( mój tuner) to będę zmieniał kanały.
 • Level 23  
  Ok dzieki wielkie ale czy mozna tą funckje TV włączyć w tv czy rzeczywiście musze kupić jakiegos pilota uniwersalnego żeby działał ten pilot od TV ??
 • Level 35  
  Rafik_ck wrote:
  Ok dzieki wielkie ale czy mozna tą funckje TV włączyć w tv czy rzeczywiście musze kupić jakiegos pilota uniwersalnego żeby działał ten pilot od TV ??


  Kupić inny pilot żeby działał pilot telewizora?
  Możesz ująć to jaśniej?

  Masz podłączony n-box i, tak jak wyżej wspomniano, telewizor robi za monitor, wszelkie operacje dokonujesz pilotem od n-boxa.

  Funkcje TV, jak to nazwałeś, włączysz poprzez zmianę urządzenia wejściowego (prawy górny przycisk pilota, "INPUT", symbol strzałki), ale wtedy, by wykorzystać tą funkcję, musisz mieć podłączony sygnał z kablówki bądź telewizji naziemnej...

  To Twój pierwszy telewizor?
 • Level 23  
  Problem rozwiązany.Dzięki wszystkim za odpowiedzi.