Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Zipp Quantum nie odpala.

01 Cze 2012 11:20 5573 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Nie wiedziałem gdzie napisać ten wątek więc napisałem tutaj. Jeżeli jest źle to proszę szanownych modów żeby przenieśli. Do rzeczy. Nie moge odpalić mojego skutera marki Zipp Quantum. Wydaje mi się że nawaliła jedna z części dawkujących paliwo. Jest to okrągłe urządzenie z którego paliwo wędruje do gaźnika i gdzieś w głąb silnika. Kiedy wypiąłem wężyki to paliwo nie przelatuję przez to urządzenie.
    Proszę o szybką odpowiedź.
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że chodzi Ci o kranik podciśnieniowy. Bez odpalonego silnika nie będzie on puszczał paliwa. Gdy włączasz rozrusznik lub odpalasz z 'kopa' kranik się otwiera.
  • Poziom 8  
    Tak. To ta część. Czy ona mogła się zepsuć? Zrobiłem mały test. Wypiąłem wężyk wyjściowy a zostawiłem podciśnienie i wlot. Okazało się że po kręceniu rozrusznikiem nic nie spływa. Kręciłem 20s i spłynęły 3 krople. Czy to może być przyczyną awarii
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Możliwe że tak. Spróbuj jeszcze odpalić skuter na tzw. dawkę czyli odkręć filtr powietrza wlej trochę benzyny i napisz co się dzieje. I przede wszystkim sprawdź iskrę
  • Poziom 8  
    Okazało się że kranik się zepsuł. Dziękuję. Po wymianie chodzi bez problemu. Można zamknąć.