Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki o typie: 5 głośników + subwoofer

01 Cze 2012 11:45 3676 38
  • Poziom 9  
    Hej.

Możecie polecić mi jakieś głośniki o typie: 5 głośników + subwoofer

Jedyne co ja mogę zrobić to wejść na allegro i sprawdzić jakie są najczęściej kupowane.

Cena to gdzieś do 500 zł.

Fajnie by było aby były bezprzewodowe ale z tego co oglądam to wszystkie "najczęściej kupowane" są okablowane.

Pozdrawiam i dziękuję.
  • Poziom 17  
    Bynajmniej na allegro nie widziałem zestawów bezprzewodowych bardziej rozbudowanych niż 2+1 (i akurat mieszczących się w kwocie, którą podajesz). Opisz może co chcesz uzyskać i jaką masz sytuację, że musisz koniecznie kupić sprzęt bez kabli, bo może uda się coś złożyć w inny sposób, bo obawiam się, że do proponowanej ceny (jeśli uda się znaleźć taki produkt) trzeba będzie dopisać conajmniej jedynkę przed piątką.
  • Poziom 9  
    Hmmm, no teoretycznie z kablami dałoby się żyć, tylko musiałby być dość długie, powiedzmy tak jak tu:
    Długość kabli połączeniowych: 3x 4m, 2x 6,5m

Swoją drogą opłaca się brać konfigurację 5 głośników? Ja obecnie mam 2 + subwoofer i jestem w miarę zadowolony (tylko zaczęły się psuć, a jeżeli już kupować to coś dobrego).

Edit:
    Szczerze mówiąc jestem dość zawiedziony tym co znajduję na allegro.
    Nie wyobrażam sobie np regulacji głośności przy głośniku, pilot też jest "dziwny", najbardziej podoba mi się takie specjalne "urządzenie" z pokrętłem, obecnie posiadam takowe i jest ok.
  • Poziom 43  
    Do czego te głośniki mają być ? Oglądanie filmów czy muzyka ? Bo jeśli to drugie to zestaw 5.1 kompletnie nie ma sensu.
  • Poziom 43  
  • Poziom 9  
    Muzyka. :D Musi głośno grać żebym ją mógł poczuć.

@fiend_ umiem wybrać opcję do 500 zł sam... Ale to że głośniki X firmy mogą być 100 razy gorsze od Y to już inna sprawa.

Czyli do muzyki to coś: 5 głośników + sub?
  • Poziom 43  
    Do muzyki to głośniki stereo, a najlepiej zestaw audio tj. wzmacniacz i kolumny.
  • Poziom 43  
    Przecież wybrałem- Microlab.
    Do muzyki j.w.
  • Poziom 9  
    Wybacz, mój błąd.

Swoją drogą wariato powiedział że do muzyki 5.1 są zbędne.
    W zasadzie filmów u siebie to prawię wcale nie oglądam - chodzi mi o dobrą jakoś muzyki etc.

Więc podsumuję bo trochę namieszałem:

Polećcie mi jakieś głośniki o wysokiej jakości dźwięku do słuchania muzyki.
    Cena do 500 zł.

Preferencje: Regulacja głośności nie przy głośniku (najlepiej w postaci korbki na dodatkowym "urządzeniu").
  • Poziom 43  
    Wzmacniacza i kolumn stereo nie chcesz ? Yamahę A-520 można kupić za 200zł, Midltony 80 w nienagannym stanie do 300zł spokojnie czy nawet jeśli masz mniejszy pokój to Perfecty 150.
  • Poziom 9  
    Heh, ja mam malutki pokoik, nawet gdyby to nie widzę żadnych takich kolumn na allegro.
    A coś z takich porządniejszych ale żeby mi się na biurku zmieściły?
  • Poziom 43  
    Jak masz mały pokoik to dobre 5.1 też bez sensu.

Jak mają się mieścić na biurku to jakieś Microlab'y Solo
  • Poziom 9  
    A te?
    http://allegro.pl/glosniki-2-1-microlab-fc530-fc-530-tani-kurier-i2387837288.html

Całkiem ciekawe.
    Szkoda tylko że "brązowe" bo trochę mi nie pasują do niczego.

Co o nich myślicie? Nie mają jakiś "ukrytych wad"?
    Swoją drogą nigdy nie miałem nic innego niż takie dość popularne Creative czy Logitech więc nic mi to nie mówi.

Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

Przeglądałem, przeglądałem i znalazłem jeszcze takie:
    http://allegro.pl/glosniki-microlab-2-1-fc-550-fc550-2-1-pilot-3527-i2326616088.html

Szczerze mówiąc to o wiele bardziej mi się podobają (estetycznie).

Czy są gorsze? A może lepsze?
  • Poziom 9  
    Hmm, bez przesady, teraz mam subwoofer i jest dobrze.
    Mógłbyś mi polecić coś z nim?
  • Poziom 41  
    To znaczy jedynie, że nigdy nie słyszałeś albo prawdziwych kolumn 2.0 albo prawdziwego subwoofera w tak małym pomieszczeniu. Postaw np. Bose Acoustimass -a Vtkę. Nawet go słychać nie będzie.
  • Poziom 9  
    Aż zmierzyłem, pokoik gdzieś 3,60 na 4 czyli trochę więcej niż 12mkw.
    Tyle lat żyje z subwooferem (Logitech Z3), słucham mnóstwu muzyki z dużym bassem i trochę dziwnie mi przejść z tego na 2.0.

Aż sobie przed chwilą odpaliłem kawałek i przemanewrowałem poziomem basu.
    Dziwnie by było z niego zrezygnować.

Uważasz że podane przez Ciebie głośniki są lepsze od logitech Z3?

PS: Wiem że troszkę tutaj marudzę ale proszę nie zniechęcajcie się tym, po prostu cenie sobie "dobrą barwę dźwięku", muzyka i odpowiednie mocne brzenia nie raz mi pomogły dalej walczyć kiedy to przy 32 próbie "coś" znowu nie działa. :P
  • Poziom 43  
    Te 2.0 nie potrzeba subwoofera... Niskotonówki są często większych rozmiarów niż w "komputerowych" głośnikach.
  • Poziom 9  
    No ok, no to z 5.1 mamy 2.0, hehe.

A jakby zaszaleć i kupić takie:
    http://allegro.pl/glosniki-microlab-solo6c-100w-rms-pilot-hit-i2370717992.html

Tylko jakoś nie wyobrażam sobie przyciszania ich naglę jak ktoś wejdę pilotem...
    Tutaj mam "gałkę" i w pół sekundy mogę manewrować głośnością.
    Macie jakieś doświadczenia z takim sposobem ustawiania dźwięku?

Z tego co patrzę na ich tył, to mogę podłączyć 2 źródła audio? np telefon i komputer na raz?
  • Poziom 35  
    Kurcze zaraz kino domowe kupisz :D Ja bym nie dał tyle kasy za głośniki bez subwoofera.
    Raczej można podłączyć jedno dowolne urządzenie ,a i do regulacji głośności masz z tyłu gałkę :D
  • Poziom 43  
    Po co subwoofer do takich głośników? -.- Źródła pewnie dwa, można je z pewnością przełączać pilotem.
  • Poziom 41  
    Niskość, lub sposób grania basami nie ma nic wspólnego z tym, czy subwoofer jest czy go nie ma. Nie ma najmniejszego problemu, żeby głośniki bez subwoofera grały niżej niż takie z subwooferem. I tak i tak najczęściej taki mały subik to zwykła obudowa typu BR, czyli wcale nie jest to zgodne z pierwotną ideą tego rozwiązania. Większość kolumn 2.0 to też BR. W tym momencie, zasadność stosowania subwoofera jako oddzielnego głośnika traci sens kompletnie, bo te same efekty można bez najmniejszego problemu osiągnąć zwykłymi kolumnami. No, chyba, że jak przykładowy Acoustimass obudowa jest labiryntowa, a głośniki są specjalnie dobrane.
  • Poziom 9  
    No pokrętło z tyłu. Świetnie xD Będę musiał wstawać aby przyciszać głośnik...
    No nic, mam nadzieję że ten pilot zda egzamin.

Przełączać 2 wejścia? A z 2 na raz? Jest taka opcja?

PS: Malutki OT: Jak się ma do tego karta dźwiękowa? Czy ona może podnieść jakoś wydobywanej muzyki? Ja nigdy się aż tak specjalnie nad tym nie zastanawiałem, wszystko leciało z zintegrowanej i tyle.

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze Was trochę pomęczę.
    Przeczytałem parę ich wad:
    - Pobierają 12V na spoczynku - ja mam listwę więc to nie problem.
    - Lekko buczą na spoczynku - hmm to już mały problem ale mam nadzieję że przesadzony.
    - Reset ustawień po wyłączeniu od prądu - hmm, dużo jest tam ustawień? W zasadzie to w swoich jedyne co mam to głośność. :)
    - Standardowo włącza się wersją AUX a nie PC - ee, z tego co widzę te wejścia są takie same - nie wystarczy więc podłączyć PC do AUX i tyle?
    - Włączają się wyciszone? No to już może być lekko wkurzające... Codziennie (czy nawet więcej) podgłaszać od 0 głośniki.

Troszkę tego napisałem ale bardzo proszę o jakąś odpowiedź szczególnie że prawie wszyscy tutaj polecacie Microlaby. :)
  • Poziom 41  
    -Bez znaczenia dla ciebie. Każde pobierają jakiś prąd w spoczynku. 12V to napięcie a nie prąd, więc coś źle wyczytałeś.
    -Każde buczą, jedne mniej jedne bardziej, inne odbierają radio (Niektóre logitechy)
    -Normalne
    -Możesz
    -Domyślam się, że chodzi o funkcję wyciszania przy rozruchu, jeżeli tak to to tak powinno być.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Cena 300zł, oferta tylko do jutra.
    Odbior osobisty w okolicach katowic.

Te kolumny mają 32cm wysokości btw
  • Poziom 13  
    Polecam Genius SW 6000:
    Link
    Dobrze wykonane z drewna. Odpowiednia moc. Kable dorabiasz sobie jak chcesz. Pilot, 4 urządzenia. Polecam
    Jakie głośniki o typie: 5 głośników + subwoofer