Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie routery dobrać do połączenia ich ze sobą bezprzewodowo?

Nostus 01 Cze 2012 12:24 924 5
 • #1 01 Cze 2012 12:24
  Nostus
  Poziom 12  

  Chciałbym przeprosić na wstępie że pewnie powielam temat któryś raz ale potrzebuję Waszej pomocy.

  Mam dość duży dom i chcę rozesłać po nim sieć bezprzewodowo jak też przekazać sieć dalej do budynku w którym mam warsztat. Chodzi o to Byście mi doradzili jakie dwa routery muszę zakupić aby to działało pewnie i bezawaryjnie. Odległość od domu do warsztatu to ok 10 metrów w linii prostej. Niestety nie mogę dociągnąć przewodów ani w ziemi (wylany beton na drodze więc kopanie nie wchodzi w grę ani też napowietrznie kabla nie mogę dać bo po pierwsze nie chcę dziurawić elewacji budynku i demolować połowy domu a po drugie między domem a warsztatem poruszają się samochody ciężarowe które mogą łatwo zerwać kabel.

  W domu to wiem jak należy zrobić - stawiam ruter, konfiguruję go pod Neostradę i jest. Mam wtedy sieć bezprzewodową w domu jak też po kablu gdybym chciał. Ale jak zrobić by w warsztacie sygnał wi fi był również równie silny jak w domu ponieważ tam mam biuro i kilka komputerów w tym komputery diagnostyczne pracowników które muszą być połączone bezprzewodowo bo przecież z kablami ganiać nie będą?

  Najprościej byłoby abym kupił dwa routery, jeden zainstalował w domu i z niego czerpał sieć bezprzewodowo jak też po kablach a drugi zainstalował w warsztacie i połączył z pierwszym i czerpał sieć w warsztacie oraz w biurze po kablach. Odległość między ruterami sięgałaby ok. 25-30 metrów i sygnał przechodziłby przez kilka ścian w tym kilka stosunkowo grubych. Kolejnym mankamentem jaki muszę pokonać jest różnica w wysokościach umiejscowienia routerów - jeden byłby na piętrze w domu a drugi na parterze w budynku warsztatu w biurze.

  Zatem jaki sprzęt dobrać by sygnał był wszędzie silny i niezawodny - dodam że z routera w warsztacie chciałbym też aby sygnał był na zewnątrz budynku.

  Co możecie mi doradzić? Chciałbym również aby szyfrowanie byłoby dość skuteczne - najlepiej gdyby to było WPA.

  No i druga sprawa - czy da się zakupić sprzęt do 500 zł max za oba routery?

  0 5
 • #2 01 Cze 2012 12:59
  1337166
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 01 Cze 2012 14:30
  hermes-80
  Poziom 43  

  Jeśli masz taką sama fazę w domu jak i w warsztacie (fizyczne połączenia miedzy gniazdkami sieciowymi) to możesz wykorzystać adaptery sieciowe - by przesłać sygnał po kablach elektrycznych - to lepsze niż przepychać sygnał wifi przez kilka ścian, a w warsztacie od gniazdka podepniesz jakiś AP.

  Co do routerów - to jeden główny (brzegowy), a resztę dziur w sieci pokrywasz AP-kami po kablu od routera brzegowego.

  0
 • #4 01 Cze 2012 15:24
  1337166
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 01 Cze 2012 18:55
  Nostus
  Poziom 12  

  Rozumiem że faktycznie wygodnie by było przesłać sygnał po kablach zasilających ale to raczej mało realne dla mnie ponieważ mam kilka maszyn które posiadają ciężkie rozruchy i generują zakłócenia. Bardziej byłbym skłonny postawić dwa routery niż dopinać 230V przez adaptery. Po drugie i w Warsztacie i w domu mam instalację trójfazową i specjalnie nie chce mi się szukać teraz faz i przełączać obwody pod tablicami które nie są nowe i łatwo nie jest cokolwiek przełączać.
  Zatem wolałbym ciągnąć bezprzewodowo bo jak już mówiłem - nie mam jak dociągnąć kabla ani ziemią ani powietrzem. Dodam coś jeszcze - oba budynki mają osobne przyłącza elektryczne i osobne liczniki więc po co mam pakować sygnał w sieć dla połowy osiedla...

  Ponawiam zatem konkretne pytanie - jaki sprzęt konkretnie by się nadał...

  0
 • #6 01 Cze 2012 19:13
  1337166
  Użytkownik usunął konto