Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra III 1,7 CDTI zgrzyt przy zmianie biegu

01 Cze 2012 14:35 10060 13
  • Poziom 10  
    Niedawno zakupiłem Opla Astrę III 1,7 CDTI. Przy zmianie biegu z I na II przy dużym przyspieszeniu lub przy hamowaniu z większej prędkości i schodzeniu do biegu II słychać zgrzyt. Czym to może być spowodwane? Okresowo zapala się pomrańczowa kontrolka z symbolem auta i klucza. Gdy bieg wrzucam bardzo powoli problemu nie ma. Rozrząd wymieniony przed 2000 km. Olej do wymiany za 4 tys. km. Proszę o pomoc.
  • Poziom 27  
    Problem tkwi w skrzyni biegów, najprawdopodobniej synchronizator 2 biegu. A jest też zgrzyt podczas włączania wstecznego? Bo może też być tak że sprzęgło nie rozłącza do końca. W takim przypadku należy szukać przyczyny w sterowaniu sprzęgła.
  • Poziom 10  
    czy to jakas powazna awaria? Czy latwo ja usunac? Podczas wlaczania biegu wstecznego nie ma problemu. Tylko ten 2. bieg.
  • Moderator Samochody
    ...może po prostu próbujesz włączyć ten bieg przy zbyt wysokiej prędkości. Jeździłeś wcześniej dieslem?
  • Poziom 13  
    Tradycyjnie Astra i dwójka skrzynia i synchronizator miałem identyczny problem ale go notorycznie ignorowałem dopóki dwójka nie zaczęła wpadać jakby prawie bez sprzęgła przy wolnych obrotach problem nie występował i efekt podobny z przechodzenia z wyższych biegów na 2 ja to miałem w astrze II sąsiad ma taką astrę jak ty III 17cdti i u niego też jest taki motyw dwójka ciężko wchodzi albo ze zgrzytem już mu powiedziałem żeby sobie skrzyni szukał albo naprawiał jak kto woli mi taniej było skrzynie zmienić ..
  • Poziom 10  
    Tak to właśnie wygląda, jak opisujesz. Jaki jest koszt wymiany tego synchronizatora? Dwójka wchodzi ciężko i ze zgrzytem kiedy jadę powiedzmy powyżej 40 km/h.
  • Poziom 13  
    Nie mam pojęcia ja za 4,5 stówki kupiłem skrzynię i z moim sąsiadem mechanikiem zrobiliśmy przerzutkę na warsztacie po problemie było...od ręki fakt poszedłem na łatwiznę można było pogrzebać w tej skrzyni ale komu się chciało tanio kupiłem z rozbitka przekładka pół dnia zabawy w warunkach warsztatowych bo wiadomo przy okazji przeguby itd.. ale jakoś poszło nigdy więcej nie miałem takich problemów . Z tego co napisałeś jestem pewny że to synchro na dwójce nie wiem czy lepiej skrzynię kupić ja poszukałem na allegro ,automoto itp. kupiłem jak wyżej z rozbitka i tyle co tu więcej pisać nie wiem co jest z tą dwójką w tych skrzynkach ale uwierz mi pierwszy nie jesteś , a i jeszcze jedno na allegro w sekcji tunning chyba nie pamiętam dokładnie jak już będziesz grzebał wymień sobie łączniki stabilizatora z plastikowych na metalowe z gumą przestaną ci pękać jak będziesz pod krawężnik podjeżdżał to też strasznie słaby punkt tej astry
  • Poziom 10  
    Kurczę, a samochód kupiłem 2-3 tygodnie temu i od początku było coś nie tak. Żeby wymienić skrzynię trzeba wyjąć silnik czy da radę inaczej to zrobić?
  • Poziom 13  
    tak to bywa z użuwkami zawsze trzeba się liczyć z czymś w prezencie ale przynajmniej dobrze poznasz to auto i będziesz później zadowolony najlepiej na podnośnik , ale da rade to spokojnie na kanale zrobić to jak masz pod ręką kogoś kumatego w temacie to w brew pozorom to nie takie trudne mi sąsiad pomógł niema potrzeby wyciągać silnika !@!
  • Poziom 10  
    Gdzie najbezpieczniej kupić skrzynię biegów? Lepiej nową czy używaną?
    Nie chciałbym kupić znowu uszkodzonej.
  • Poziom 27  
    Jak masz pieniadze wiadomo ze lepiej nowa, a uzywke wiadomo, najlepiej z auta ktore znasz.
  • Poziom 10  
    A ile kosztuje nowa? I gdzie taka mozna kupic?

• Poziom 15  
    witaj żeby wymienić skrzynię nie musisz wyjmować silnika niedawno w takiej zmieniałem sprzęgło potrzebujesz albo łańcuch żeby podwiesić silnik albo podnośnik żeby podnieść silnik do góry i to wystarczy, musisz także całkiem wyciągnąć belkę wtedy masz dużo miejsca mi taka wymiana za pierwszym razem zajęła około 6godzin.
  • Poziom 10  
    Jaki typ skrzynik jest w Astrze III 1,7 CDTI? F23? Bo mam okazję kupić taką za 500zł.