Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć router z kablówki z AIRLIVE G.DUO kablem internetowym ?

BARCAFAN 01 Cze 2012 19:42 4285 6
  • #1 01 Cze 2012 19:42
    BARCAFAN
    Poziom 2  

Witam

Mam pytanko jak właściwie połączyć poprzez kabel router CISCO z kablówki który jest u sąsiada z AIRLIVE G.DUO który jest u mnie o dwa pokoje dalej ?
    Połączenie poprzez wifi się nie sprawdziło ponieważ AIRLIVE G.DUO rozłączało co chwilę sygnał.
    Jako że jestem w tym temacie totalnym laikiem proszę o info w które miejsca wetknąć końcówki w obu routerach i jakie ustawienia trzeba skonfigurować w obu routerach ?

Z góry dziękuje za szczegółowe podpowiedzi

0 6
  • #2 01 Cze 2012 21:27
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Konfiguracja Gateway + AP.

0
  • #3 01 Cze 2012 23:09
    Stanley_P
    Poziom 26  

jimasek napisał:
    Konfiguracja Gateway + AP.

Lub Dual AP, jeśli NAT i dodatkowa podsieć są niepotrzebne. A przypuszczam tak będzie w tym przypadku, zaś konfiguracja trybu Dual AP jest łatwiejsza. Wystarczy w zasadzie przestawic w ten tryb, ustawić nawę sieci wifi (SSID) na Radio1 lub Radio2 (jedno z nich mozna wyłączyć), szyfrowanie, spiąć oba routery kabelkiem i koniec.
    @BARCAFAN: łączysz dowolny port LAN z CISCO (gdybyś podał jaki to model, byłoby łatwiej...) z portem LAN w G.DUO, najlepiej LAN1/WAN.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Wątek o konfiguracji G.DUO jest TUTAJ

P.S#2 Piszesz o zrywaniu. Podstawą jest odpowiednio silny sygnał , ktory można zmierzyć funkcją Site Survey/Skanowanie sieci. Poniżej 20 pkt. kłopoty w zasadzie gwarantowane. Rozwiązaniem może być podłączenie lepszej anteny do Radio1 (np. panelowej), aczkolwiek w przypadku przesyłania wifi wewnątrz budynku (kilka ścian po drodze, odbicia, itp.) i to może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Było i o tym, np. TUTAJ. Jakkolwiek jeśli można położyć kabel - takie rozwiązanie jeśli chodzi o szybkość , stabilność, itp. jest najlepsze.

0
  • #4 02 Cze 2012 13:15
    BARCAFAN
    Poziom 2  

Dziękuje za podpowiedzi ale niestety nie działa mi to.
    Jeśli chodzi o połączenie airlive przez wifi z punktem dostępowym to sygnał jest na poziomie 50 pkt. a tryb to CLIENT + AP.
    Przy takim skonfigurowaniu był internet ale co 20 minut rozłączał się na ok. 2 minuty.
    Dawałem nawet zamiast oryginalnych białych anten dwie anteny PENTAGRAM 12 db i dalej to samo. Niby sygnał jest na poziomie 50 sprawdzając przez airlive punkt dostępowy i na laptopie również bardzo dobry odbierając airlive 2 ale i tak rozłącza.
    Może mam złe ustawienia w laptopie ale robi się tak samo na dwóch laptopach które posiadam.
    Dlatego też postanowiłem położyć 30 m. kabel z routera kablówki CISCO EPC2425 (http://pomoc.petrus.com.pl/download/modemy/epc2425/instrukcjaEPC2425.pdf)
    do mojego AIRLIVE G.DUO.
    Kabel został położony ale końcówki musiałem dorobić sobie sam.
    Zrobiłem to według takiego schematu (obie końcówki)
    Jak połączyć router z kablówki z AIRLIVE G.DUO kablem internetowym ?

Po wpięciu w LAN 3 w CISCO i WAN w AIRLIVE G.DUO nie migają żadne diody.
    Nie mam testera połączenia więc nie mogę sprawdzić czy wszystko jest jak należy.
    Jeśli chodzi o konfigurację to trzeba konfigurować zarówno router z kablówki jak i AIRLIVE ?

Chciałbym aby internet u mnie był niezależną, zabezpieczoną hasłem siecią od sąsiada któremu płacę za ten internet.
    Jako że jestem laikiem w tych tematach proszę o dokładne informację

0
  • #5 02 Cze 2012 20:40
    BARCAFAN
    Poziom 2  

Można liczyć na tym forum na jakieś podpowiedzi ?

0
  • #6 02 Cze 2012 21:30
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Możliwe że dostawca filtruje adresy mac, nic nie napisałeś co to za dostawca?

0
  • #7 02 Cze 2012 21:41
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam

Kabel narysowany prawidłowo, ale czy prawidłowo zaciśnięty... tego nie wiem ;-)
    Proponuję przejść się z G.DUO do sąsiada i połączyć oba routery krótkim niebieskim kablem, który był w komplecie (przynajmniej u mnie był...), albo innym "pewnym" przewodem ethernetowym. Diody portów ethernet powinny się zaświecić.
    Jeśli już uzyskasz prawidłowe połaczenie sprzetowe między routerami, możesz przystapić do konfiguracji G.DUO. Sugeruję nadal tryb Dual AP jako najprostszy w tym przypadku do konfiguracji - w zasadzie wystarczy ustawić swój SSID, kanał i klucz. Czyli G.DUO będzie funkcjonował jako tylko Twój punkt dostępowy, dołączony kablem do routera sąsiada. Aczkolwiek jeżeli chcesz się jak najbardziej "odciąć" od sąsiada, tzn. mieć nie tylko swoją sieć wifi, ze swoim hasłem, itp., ale tez aby Twoje komputery nie były "widoczne" w sieci sąsiada, nie przewidujesz z nim wymiany plików w LAN, wspólnego udostepniania drukarek, itp., należy użyć trybu Gateway+AP. Uważam jednak, że najprościej będzie uruchomić Dual AP, a potem , jeżeli wszystko będzie hulało prawidłowo, ewentualnie bawić się w konfigurację Gateway+AP.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Co prawda kabel przesądzony, ale nieco dywagując odbieranie sieci od "dawcy" i rozsyłanie u siebie w sposób zupełnie bezprzewodowy, czyli to do czego G.DUO został stworzony:

- "rozłączanie" internetu to określenie bardzo ogólnikowe. Pytanie, czy rozłaczało a) pomiędzy Twoim sprżetem, a G.DUO (Radio2), czy b) pomiedzy G.DUO (Radio1), a routerem "dawcą", czyli u Twojego sąsiada? Jeśli chodzi o a) przypadki cyklicznego zrywania czasem miały miejsce, gdy na Radio2 było ustawione szyfrowanie WPA lub WPA2 - TKIP, zamiast zalecanego AES. Patrz np. TUTAJ
    Miej to na uwadze, gdyż jeśli to jest przyczyną zrywania, zmiana połączenia między routerami na kablowe Ci nie pomoże!

- Poziom sygnału 50pkt uważam za dobry, tzn. powinien być zupełnie wystarczający. Niemniej mogą dochodzić inne czynniki, np. zakłócenia od pobliskich sieci wifi (zabawa w dobór kanałow, itp.)

- przykręcenie "mocniejszych" (12dBi) anten dookólnych ("patyków"), w dodatku dwóch: do Radio1 i do Radio2 może dać skutek odwrotny do zamierzonego. Układy radiowe są w G.DUO bardzo blisko siebie i niejako natywnie podatne na wzajemne zakłócenia. Producent zaleca (w trybach Client+AP, WISP+AP) podłaczenie do Radia1 anteny kierunkowej-panelowej (w domyśle oddalonej od Radia2, przewodem np. 1m) , czyli wzajemne zakłócenia obu układów radiowych automatycznie powinny się zmniejszyć. Było i o tym, np. TUTAJ

- jesli jest taka możliwość, konfiguracje i próby nalepiej przeprowadzać w pobliżu "dawcy", w tym samym pomieszczeniu, czyli w tym przypadku u Twojego sąsiada,obok jego routera (choć nie przesadnie blisko - w odległości powiedzmy 2-3 m). Bo jeśli już tam będzie źle, zrywało, itp. , to po przeniesieniu G.DUO w miejsce, gdzie jest słabszy sygnał, dojda dodatkowe zakłocenia, itp. bedzie co najwyżej jeszcze gorzej.

Dodano po 3 [minuty]:

BARCAFAN napisał:
    Można liczyć na tym forum na jakieś podpowiedzi ?

Tak, tylko trzeba być cierpliwym ;-)

0
  Szukaj w 5mln produktów