Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[C#,ASP.NET] Wyświetalnie wyniku kodu w części ContentPlaceHolder

Thomas1988 01 Jun 2012 20:45 885 2
    Thomas1988
    Level 16  
    Witam

Zwracam się z pewnym problemem. Na uczelni napisaliśmy kod który znajduję wszystkie pliki znajdujące się w podanym folderze i wkleja je na stronę internetową.

Code: csharp
    Log in, to see the code

this.Form.Controls.Add(im); <- Z tym mam mały problem. Ta część kodu powoduje, że w przypadku gdy korzystamy z MasterPage obrazy wklejają się na samym dole strony. Chciałbym żeby obrazy wklejały się w obszar ContentPlaceHolder. Próbowałem na kilka sposobów jednak nic to nie dało. Może ktoś z użytkowników elektrody wie co napisać w kodzie żeby obrazki wklejały się tam gdzie bym chciał.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    marcinj12
    Level 40  
    Musisz odszukać kontrolkę ContentPlaceHolder po jej ContentPlaceHolderID i do niej dodawać obrazki, w tej chwili dodajesz bezpośrednio do formy. Czyli zrób coś w stylu:
    Log in, to see the code

Ja na Twoim miejscu bym się jednak zastanowił, czy nie wykorzystać do tego Repetera, który wstawiasz w ContentPlaceHolder, dodajesz i formatujesz mu obrazek bazowy:
    Code: asp
    Log in, to see the code

a w Code Behind musisz tylko zbudować poprawną listę lub tablicę z adresami obrazków i podpiąć ją jako źródło Repeatera:
    Log in, to see the code
    Thomas1988
    Level 16  
    Wielkie dzięki za pomoc :D . Ogólnie nie mogę zrobić tego drugim sposobem ponieważ pliki do folderu będą wgrywane z poziomu strony. Dlatego musi być przeszukiwanie folderu,a nie tworzenie tablicy.