Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[C#,ASP.NET] Wyświetalnie wyniku kodu w części ContentPlaceHolder

Thomas1988 01 Jun 2012 20:45 885 2
 • #1
  Thomas1988
  Level 16  
  Witam

  Zwracam się z pewnym problemem. Na uczelni napisaliśmy kod który znajduję wszystkie pliki znajdujące się w podanym folderze i wkleja je na stronę internetową.

  Code: csharp
  Log in, to see the code


  this.Form.Controls.Add(im); <- Z tym mam mały problem. Ta część kodu powoduje, że w przypadku gdy korzystamy z MasterPage obrazy wklejają się na samym dole strony. Chciałbym żeby obrazy wklejały się w obszar ContentPlaceHolder. Próbowałem na kilka sposobów jednak nic to nie dało. Może ktoś z użytkowników elektrody wie co napisać w kodzie żeby obrazki wklejały się tam gdzie bym chciał.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  marcinj12
  Level 40  
  Musisz odszukać kontrolkę ContentPlaceHolder po jej ContentPlaceHolderID i do niej dodawać obrazki, w tej chwili dodajesz bezpośrednio do formy. Czyli zrób coś w stylu:
  Code: csharp
  Log in, to see the code

  Ja na Twoim miejscu bym się jednak zastanowił, czy nie wykorzystać do tego Repetera, który wstawiasz w ContentPlaceHolder, dodajesz i formatujesz mu obrazek bazowy:
  Code: asp
  Log in, to see the code

  a w Code Behind musisz tylko zbudować poprawną listę lub tablicę z adresami obrazków i podpiąć ją jako źródło Repeatera:
  Code: csharp
  Log in, to see the code
 • #3
  Thomas1988
  Level 16  
  Wielkie dzięki za pomoc :D . Ogólnie nie mogę zrobić tego drugim sposobem ponieważ pliki do folderu będą wgrywane z poziomu strony. Dlatego musi być przeszukiwanie folderu,a nie tworzenie tablicy.