Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel Component - sklep mi chyba wysłał coś innego

rafmik 01 Cze 2012 22:17 1840 11
  • #1 01 Cze 2012 22:17
    rafmik
    Poziom 10  

Hej

Zamówiłem w sklepie internetowym kabel Component, a otrzymałem chyba coś innego :/

Jest to kabel 3xRCA, ale kolory się nie zgadzają. Są czerwony-biały-żółty, a component powinien mieć czerwony-zielony-niebieski.

Przy połączeniu Tuner DVB-T do TV niestety nie ma obrazu (TV w ogolę nic nie widzi).

Kabel kupiłem na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2366211117

Czy to jest kabel Component?

0 11
  • #2 01 Cze 2012 22:21
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Cze 2012 22:25
    rafmik
    Poziom 10  

Jerzykowski napisał:
    Nie zwracaj uwagi na kolory tylko podłączaj na chybił trafił. Czy tuner dvb-t na pewno daje sygnał component?

Ma wyjście component, więc powinno działać.

Tuner jest też nówka z pudełka.

Podłączyłem to tak: czerwony do czerwonego, zółty do zielonego i biały do niebieskiego. I nie działa :(

Na SCART obraz jest (tylko że w niskiej rozdzielczości jak to po scarcie)

0
  • #4 01 Cze 2012 22:30
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Cze 2012 22:34
    rafmik
    Poziom 10  

Jerzykowski napisał:
    Nie zwracaj uwagi na kolory kabli. Podłącz gniazdo Y w telewizorze do takiego samego w tunerze i analogicznie z dwoma pozostałymi. http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video Jest jeszcze możliwość że kabel ma usterkę lub trzeba pozmieniać ustawienia w tunerze bądź telewizorze.

Tak też zrobiłem i nic :(
    W TV ustawienia są ok, tuner DVB-T ustawia się automatycznie.

Nie mam niestety innego kabla component, żeby wykluczyć problem z kablem

0
  • #6 01 Cze 2012 22:38
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 01 Cze 2012 23:16
    krzysztofh
    Poziom 29  

Jerzykowski napisał:
    Kabel component to tylko nazwa, mogą być każde inne. Ważne żeby były trzy kable z końcówkami cinch.

Nie tak do końca. to prawda.
    Z punktu widzenia połączeń i rodzaju końcówek to prawda, ale kabelki z końcówkami biały, czerwony, i zółty, bądź czarny, czerwony i żółty służą do połączenia fonii stereo i wizji łączem compozyt. Te kable są na ogół bardzo marnej jakości, w odróżnieniu od kabelków do połączenia componentowego. Należy pamiętać że to są połączenia analogowe i component to najlepsze połączenie sygnału analogowego, a compozyt najgorsze.

0
  • #8 01 Cze 2012 23:26
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 01 Cze 2012 23:32
    rafmik
    Poziom 10  

Ok, problem rozwiązany, jednak w tunerze trzeba było w menu zmienić jedną rzecz (dziwne, bo żeby to zrobić najpierw było trzeba scartem TV podłączyć).

Teraz jest już ok, dzięki za pomoc.

Dodano po 54 [sekundy]:

krzysztofh napisał:

Nie tak do końca. to prawda.
    Z punktu widzenia połączeń i rodzaju końcówek to prawda, ale kabelki z końcówkami biały, czerwony, i zółty, bądź czarny, czerwony i żółty służą do połączenia fonii stereo i wizji łączem compozyt. Te kable są na ogół bardzo marnej jakości, w odróżnieniu od kabelków do połączenia componentowego.

A co to znaczy marnej jakości? Ma to duży wpływ na jakość obrazu?

0
  • #10 01 Cze 2012 23:42
    krzysztofh
    Poziom 29  

Kwestia użytych materiałów do jego produkcji, co w konsekwencji przekłada się na tłumienność kabla. Ceny przyzwoitych componentowych kabli zaczynają się od ok 50 zł. Compozyt można kupić za 5zł. Oczywiście nie należy popadać w paranoję i nie kupować kabli po kilkaset zł.
    A swoją drogą, co to za tuner DVB-T z wyjściem componentowym. Obecnie większość tunerów do naziemnej TV cyfrowej ma wyjścia HDMi i z nich należy korzystać aby otrzymać obraz HD.

0
  • #11 02 Cze 2012 00:14
    rafmik
    Poziom 10  

krzysztofh napisał:
    Kwestia użytych materiałów do jego produkcji, co w konsekwencji przekłada się na tłumienność kabla. Ceny przyzwoitych componentowych kabli zaczynają się od ok 50 zł. Compozyt można kupić za 5zł. Oczywiście nie należy popadać w paranoję i nie kupować kabli po kilkaset zł.

Tylko czy ta różnica jest widoczna gołym okiem przy kablu 1,5m?

krzysztofh napisał:

A swoją drogą, co to za tuner DVB-T z wyjściem componentowym. Obecnie większość tunerów do naziemnej TV cyfrowej ma wyjścia HDMi i z nich należy korzystać aby otrzymać obraz HD.

Właśnie szukałem koniecznie z wyjściem Comonent (kupiłem Cabletech URZ0086 z dwiema głowicami, ma wyjścia HDMI, Scart, component)

Na componencie też da się osiągnąć HD (max 1080i).
    Mam właśnie TV z okresu przejściowego (2007 rok), który ma wsparcie dla HDTV (do 720p), ale nie ma jeszcze łącza HDMI z hdcp - stąd właśnie szukałem tuner z component.
    I obraz jest na prawdę ok, o niebo lepiej jak na SCART.

0
  • #12 02 Cze 2012 00:35
    630176
    Użytkownik usunął konto  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo