Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD Samsung LE46F86BD migotanie części ekranu

01 Jun 2012 23:26 6097 5
 • Level 21  
  Witam,
  Zapoznałem się z podobnymi tematami na forum. Po włączeniu telewizora do pracy obraz jak ponżej:

  TV LCD Samsung LE46F86BD migotanie części ekranu  W początkowej fazie usterki migotanie obrazu ustępowało przy poruszaniu obudowy odbiornika. Pierwszy od góry poziomy pas nie posiada migotania.
  Potrzebuję potwierdzenia diagnozy iż problem jest w połączeniu matrycy z taśmą flex i jedynym, pewnym sposobem naprawy jest wymiana matrycy na nową.

 • Level 28  
  Witam, potwierdzam uszkodzenie matrycy.
 • Level 20  
  W tym modelu padaja fleksy gorne i problem dokladnie jak na zdjeciu - mozna to naprawic czasem laczac drucikami tab z source driver'em z gate driverem na boku szkla. Operacja wymaga precyzji i jest jakies 50% szans powodzenia w zaleznosci w jaki sposob padly sciezki we fleksie gornej i czy nie maja przebicia. Dosc typowa usterka samsungowskich paleni Full HD.

  Pozdrawiam
 • Level 33  
  Nie wiadomo, które napięcie nie dochodzi mu z source driver'a. Zwykle jak brak połączeń Von w 'szajsungach' są problemy ze zwolnioną treścią obrazu, możliwe, że przerywa mu to napięcie ujemne (Voff) tylko kolega musiałby zdobyć rozpiskę tabów wierszy aby teraz to połączyć, bo te matryce nie mają listw bocznych przy gate driver'ach na których wszystko powinno być opisane...
 • Level 33  
  Krzysztof T wrote:
  Potrzebuję potwierdzenia diagnozy iż problem jest w połączeniu matrycy z taśmą flex i jedynym, pewnym sposobem naprawy jest wymiana matrycy na nową.

  Kolega prosił o potwierdzenie uszkodzenia matrycy. Jeśli znacie jakieś konkretne sposoby naprawy to proszę je podać, jeśli nie, to proszę nie śmiecić tematu.
 • Level 21  
  Dzięki za potwierdzenie usterki i rozwianie moich wątpliwości.