Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goldstar

zdzich42 09 Mar 2003 23:17 4202 32
    CodeBoy
    Poziom 21  
    No posiedzialem troche i mam przyczyne tego calego zamieszania , gorzej z lokalizacja tego co to powoduje. a wiec na IC402 (LM7812/ 1A) ma wejsciu mam 14,6V, a na wyjsciu tylko 9,6V powinnienem miec ok 12V. i teraz pytanie czy ktos wie co powoduje tak duze obciazenie tej galezi ?. sa po drodze 2 Condenstaory 220uF/ 16V ale nie sadze zeby to one byly ?. Jakies pomysly ? Czy zostaje mi odcinanie sciezek od kazdego zasilanego przez ta galaz ukladu ?

Kondensatory wymienilem , napiecie wzroslo o 0,2V czyli niewiele sie zmienilo :( zaczolem troche odpinac moduly ale jeszcze nie znalazlem winnego :(

No wymienilem stabilizator 7812 na 1,5A i mam snieg na ekranie nie mam OSD, nie mam wyswietlacza , i nie mam dzwieku , jakies pomysly ?
  • Relpol przekaźniki
    CodeBoy
    Poziom 21  
    Oki jako ze zrobilem to TV to zlamie zasady i napisze nowy post :)
    A wiec naprawilem TV GoldStar 9742. z Duza pomoca kolegi Piotrka i zdzicha 42 :) dziekuje za pomoc, Piotrek obiecal ze bedzie na elektrodzie :). a wiec do rzeczy. Objawy jak juz pisalem brak obrazu dzwieku i WN.

Po wymianie trafopowielacza - (brak WN na kineskopie zanizone napiecie na G2). TV ruszyl z czarnym tlem i widocznymi 25liniami jasniejszego koloru. Po obmierzeniu zaobserwowalem ze brakuje 12V. Podejrzenie padlo na LM7812 i na kondensatory 220uF/16V w galezi 12V. Po wymianie tych 3 elementow TV zadzialal. Tak oto skonczyla sie najdluzsza moja naprawa (2miesiace, spowodowana brakiem czasu :) )

ps. potrzebuje opis wykonania opcji fine tunning z panelu , pilot jest uszkodzony.
  • Relpol przekaźniki
    zdzich42
    Poziom 40  
    No nareszcie mogę Ci pogratulować! Jeśli chodzi o pilota spróbuj czy nie podejdzie NZS2032. Poproś w sklepie do sprawdzenia mam nadzieje że będzie pasował. Powodzenia w dalszej przygodzie z elektroniką.
    zdzich42