Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak połączyć stacje bramową miwi 525/1D , unifony amplyvox elite 3324, oraz 19A

djandres 02 Cze 2012 10:02 3454 5
  • #1 02 Cze 2012 10:02
    djandres
    Poziom 10  

Witam serdecznie , Piszę w owej sprawie zakupiłem zestaw domofonowy w którego skład wchodzą takie podzespoły jak :
    - 2 słuchawki AMPLYVOX ELITE 3324
    - stacja bramowa jednorodzinna firmy MIWI _ URMET 525/1D srebrny mały panel z daszkiem
    - oraz zasilacz model 19 A

Cały zestaw miał działać jako domofon oraz interkom. 1 słuchawka na piętrze domku jednorodzinnego oraz 2 słuchawka na parterze w domu , chciałem aby była możliwość rozmowy między abonentami po wywołaniu się , oraz działała funkcja domofonu.
    w żadnej instrukcji nie ma schematu połączeń , a jak jest np w zasilaczu 19 A to tyczy się on panelu bramowego 2 przyciskowego oraz innych unifonów a nie AMPLYVOXÓW,
    Proszę pomóżcie ponieważ naprawdę bez waszej pomocy będzie ciężko , proszę o schemat bądź odpowiedź ,
    wszystkie inne tematy przejrzałem na elektrodzie ale tyczą się one zestawu 2 abonamentowego . pozdrawiam i czekam na pomoc

2 problemem jest to że w instrukcji zasilacza 19 A jest rozrysowany schemat połączeń lecz są w nim inne słuchawki unifony , w których są zaciski takie jak CA, 6, 9 itp A w moim amplyvoxie elite 3324 są zaciski E, R, S ,T , Z1, CP,Z,,- ----- --- jak mam to wszystko połaczyć , kolejną sprawą jest to że w panelu bramowym jest tylko jeden przycisk wywołania a ja mam 2 słuchawki i chce żeby na obu dzwoniło. POMOCY

Moderowany przez Tracer2:

3.1.12. Zabronione jest publikowanie tych samych, lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.

0 5
  • #3 28 Cze 2014 01:37
    glebor
    Poziom 12  

Witam. Ja mam problem, mam słuchawkę 525/2d podłączyłem interkom wszystko działa, głos z unifonów jest w stacji bramowej, a w unifonach nie ma dźwięku z mikrofonu kasety. Przewód jest drożny, podłączony odpowiednio, zasilanie do zacisków 411/MK dochodzi,
    W kasecie znajduje się układ sterowania mikrofonem i mikrofon elektretowy. Czy jest możliwe, aby w nowej kasecie uszkodzony był mikrofon? poradźcie co mam sprawdzić najpierw.

0
  • #4 28 Cze 2014 13:39
    Ircys
    Specjalista Domofony

glebor napisał:
    mam słuchawkę 525/2d podłączyłem interkom wszystko działa

525/2D (a właściwie 5025/2D) to nie słuchawka a panel rozmówny.
    Wszystko to znaczy, że gdy zadzwonimy z jednego unifonu do drugiego to możemy rozmawiać?

glebor napisał:

głos z unifonów jest w stacji bramowej, a w unifonach nie ma dźwięku z mikrofonu kasety. Przewód jest drożny, podłączony odpowiednio, zasilanie do zacisków 411/MK dochodzi,
    W kasecie znajduje się układ sterowania mikrofonem i mikrofon elektretowy. Czy jest możliwe, aby w nowej kasecie uszkodzony był mikrofon? poradźcie co mam sprawdzić najpierw.

Czy pamiętałeś, że w kasecie trzeba zrobić zworę MK-GL?

Pozdrawiam

0
  • #5 28 Cze 2014 15:59
    glebor
    Poziom 12  

oczywiście zwora jest zrobiona tj GL i MK podpięte do masy zasilacza.
    Zasilacz ma tryb interkomu.
    W trybie interkomu można normalnie rozmawiać - rozmówcy słyszą drugi unifon.
    Podczas załączenia trybu interkom na mikrofonie w panelu rozmównym jest 0.00V. Po przełączeniu interkomu w tryb domofon na wyjściu zasilacza jest do mikrofonu 0.16V a na samym mikrofonie 0.2V
    Zobaczę jeszcze jaka jest wysokość napięcia na wejściu mikrofonu w unifonie w trybie interkom.

Dodano po 16 [minuty]:

na wejście mikrofonu z unifonu do sterownika przypada 10.20V
    po podniesieniu słuchawki 1.73V
    na wejście mikrofonu z panela rozmównego po odłączeniu mikrofonu mikrofonu przypada 10.18V, po podłączeniu mikrofonu napięcie spada do 0.16V
    Czy takie wyniki mogą świadczyć o uszkodzeniu panela, czy sterownika? bo na sterownik mam jeszcze gwarancję, a na panel nie :(

0
  • #6 28 Cze 2014 17:50
    Ircys
    Specjalista Domofony

Po wywołaniu z panelu na złączach panelu 441(+) i MK(-) powinno być napięcie. Skoro z zasilacza ono przychodzi i dziwnie spada po podłączeniu do zacisków (tak rozumiem Twój opis) to problem leży w panelu. Szukałbym w nim raczej jakiegoś zwarcia, a nie uszkodzenia mikrofonu.

Pozdrawiam

0