Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K53SV, program AI recovery burner i pytanie

02 Cze 2012 11:48 12204 16
  • Poziom 8  
    Witam. Dziś chciałem zrobić sobie płytki recovery programem dostarczonym razem z laptopem, którego nazwę podałem w opisie tematu. Wsadziłem pierwszą płytę do napędu włączyłem program, kliknąłem start i zaczął ładować. Po chwili dojrzałem zdanie, w którym było oznajmione, że potrzebuje aż 6 płyt dvd żeby zrobić recovery!! (o ile mój angielski mnie nie oszukał). A że posiadałem tylko 2 (I chyba tylko tyle powinno być potrzebne prawda?) to anulowałem. Program nie zdążył zacząć nagrywania przerwałem w momencie kiedy coś ładował. Później, kiedy drugi raz włączyłem komputer pojawiła się partycja RECOVERY w głównym oknie "mój komputer" tam gdzie reszta partycji, która dotąd była niewidoczna. Zdziwiłem się trochę, więc włożyłem ponownie czystą płytkę i włączyłem program, który teraz nie pozwala mi na zrobienie płyt recovery tylko informuje, że partycja recovery nie istnieje :?: . Zastanawia mnie czemu informuje że nie istnieje skoro się pojawiła i ewidentnie widać, że jest i ma się dobrze. (chyba). Ma ona przestrzeń 25gb z czego 8,9gb jest wolne. Moje pytanie brzmi dlaczego jest taki komunikat i jak teraz zrobić płyty recovery :?:

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Dodam, iż komputer jest nowy ma może miesiąc. Nic nie grzebałem, nie przestawiałem jest wszystko tak jak było od nowości.
  • Poziom 8  
    Panowie? Nikt nie poradzi?
  • Poziom 31  
    Kliknij ppm na MójKomputer potem zarządzaj i Zarządzanie dyskami i daj screena z tej ostaniej zakładki na forum.
  • Spec od komputerów
    Dwie DVD na recovery to mało. Nie rób gwałtownych nieprzemyślanych ruchów to DVD recovery się zrobi. Przy laptopach to bez tych płyt strach się do sprzętu dotykać. W ostateczności to czeka cię ręczne uruchomienie recovery.
  • Poziom 8  
    I jak Panowie? Jakieś sugestie?
  • Spec od komputerów
    Nadaj partycji recovery flagę diag.
  • Poziom 8  
    Jak to uczynić? Bo klikając na nią ppm jest tylko możliwość ustawienie jej jako aktywną.
  • Spec od komputerów
    Możesz w diskpart albo graficznie w gparted z liveCD partedmagic. Partedmagic przyda się do robienia kopi systemu.

Recovery to jest sda1.
  • Poziom 8  
    A po ustawieniu flagi będę mógł normalnie juz nagrać DVD recovery? Kopii systemu nie chcę robić bo na tym mi nie zależy chcę tylko płyty recovery nagrać w razie gdyby partycja recovery miała zostać uszkodzona i nie mógłbym już z niej przywrócić systemu.
  • Spec od komputerów
    Jak ustawisz to zobaczysz. Trudno powiedzieć co program który przerwałeś zdążył na dysku zapisać.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie. Dawno mnie tutaj nie było, ale taki okres był, że nie miałem czasu tutaj zaglądać i się tym zająć. Ok do rzeczy. Ustawiłem flagę diag ale nic to nie zmieniło. :cry:
  • Poziom 8  
    Dodam, że po zmianie flagi na diag partycja recovery ukryła się.
  • Poziom 8  
    Zajrzy tutaj ktoś i pomoże takiemu gamoniowi jak ja? :P Byłbym wdzięczny.
  • Poziom 8  
    Panie Linuks? Entermen? Ktokolwiek?
  • Poziom 2  
    Potrzebujesz calych plytz systemem do Asusa K53SV caly system zajmoje z tymi smieciami o asusa 5 plyt dvd posiadam ten sam model i wypalilem dwa razy po dwie kopie plyt recovery jak cos to daj znac to ci moge jakos podeslac odezwij sie jak potrzebujesz tego pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam

wiem że temat stary ale może pomoże komuś innemu partycja recovery musi być hide inaczej jak jest aktywna to system jej nie wykrywa ot cały problem a potrzeba 5 płyt dvd żeby ją wypalić
    pozdrawiam
    użytkownik x93