Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kierunku transport czy logistyka?

zajkofski88 16 Cze 2012 18:17 20136 46
  • #31 16 Cze 2012 18:17
    zajkofski88
    Poziom 8  

Ale to ze lubie daje mi to ze sie naucze bez problemu:)
    juz w podstawówce bylem kozakiem z matmy, sadze ze z tym akurat dam rade:D

• Technik Elektryk - Faber CK
  • #32 16 Cze 2012 19:28
    haxub3r
    Poziom 13  

Widzisz - kolejny paradoks studiów to to, że Ciebie nikt uczyć nie będzie. Od Ciebie będą wymagać. Ty masz umieć.
    Zresztą, sam zobaczysz jak to wszystko wygląda. Ale jak coś zawalisz, to się będzie ciągnęło. I pamiętaj jeszcze coś - jest takie coś jak warunek, najczęściej jeden lub dwa na semestr. To powtarzanie przedmiotu - z tym, że jeśli przedmiot trwa jeden semestr, to w przypadku niezdania go - odpadasz.

• Technik Elektryk - Faber CK
  • #33 17 Cze 2012 12:42
    zajkofski88
    Poziom 8  

Dlatego sie bedzie trzeba przylozyc troche bardziej niz w liceum.
    Ale dopoki nie zaczne studiowac to nie bede wiedzial jak to jest.
    Liczyc trzeba na to ze troche czasu na impreze jakas sie znajdzie;)

• #34 17 Cze 2012 12:48
    haxub3r
    Poziom 13  

'Dlatego sie bedzie trzeba przylozyc troche bardziej niz w liceum.' Dużo bardziej niż w liceum, bo tutaj nikt na Ciebie czekać nie będzie, wszystko będzie pod górkę. W liceum uczeń jest Panem, na studiach student jest .. nikim. Jesteś rzeczą. Jak Cię nie ma, to nikt nie płacze.

• #35 17 Cze 2012 15:48
    maggajwerPL
    Poziom 9  

Ja już się wybrałem:P Dlatego staram się Ci powiedzieć co nieco o moich wrażeniach. Studiuję energetykę i jestem zadowolony:) ale jak koledzy już wyżej pisali - studia to tylko i wyłącznie Twój problem. To nie LO gdzie nauczyciel martwił się jak nie przychodziłeś na zajęcia, rozmawiał z Tobą, miał czas żeby pomóc, tracił na Ciebie czas. Na uczelni stajesz się po prostu numerem:) i sęk w tym, żeby nie zaginąć w akcji. Oczywiście, trafisz na świetnych wykładowców, prowadzących( jest szansa;p) ale przygotuj się na to, że będą i tzw. masakry. Jak to powiedziałby chemik - niektórzy są na innym poziomie energetycznym i mogą Cię zrównać z ziemią w 2 sekundy.

• #36 17 Cze 2012 18:24
    zajkofski88
    Poziom 8  

Czyli studiujesz prawdopodobnie na polibudzie, ktorej?

• #37 17 Cze 2012 20:56
    maggajwerPL
    Poziom 9  

Tak, Politechnika - Wrocławska Polibuda.

• #38 19 Cze 2012 17:21
    zajkofski88
    Poziom 8  

Tez o niej myslalem ale w ostatecznosci stanelo na poznanskiej:D

mam jeszcze kilka pytan do was.

Na ile kierunkow moge sie zapisac za te 85 zl, czy ile tam jest?
    Jesli np wezme 5, dostane sie dajmy na to na 4 to bede musial z tamtych sie wypisac, w sekretariacie uczelni? Czy przez neta da rade.

Jak place za dzienne to jesli wybieram jakis kierunek zaocznie to jest on wliczony w ta kase za dzienne czy nowa oplata?

• #39 19 Cze 2012 17:43
    haxub3r
    Poziom 13  

Po 1. Na studiach nie ma czegoś takiego jak sekretariat, jest dziekanat.
    Po 2. Z niczego się nie będziesz musiał wypisywać, po prostu teczkę składasz na co, na co się dostałeś i wybierasz.

A to z dziennymi to nie wiem, ale podejrzewam, że tylko jedna opłata.

• #40 19 Cze 2012 19:28
    zajkofski88
    Poziom 8  

Cos mi z tym sekretariatem w sumie nie pasowalo ale nie potrafilem tego inaczej nazwac.

Mialem jeszcze jakies pytanie ale teraz nie pamietam co to mialo byc, jak sobie przypomne to sie odezwe.
    Jeszcze raz dzieki za odpowiedz.

• #41 24 Cze 2012 18:17
    yorkers
    Poziom 2  

Planuję studiować transport na Politechnice Śląskiej i z ciekawością obserwowałem Waszą wymianę poglądów. Specjalnie się zarejestrowałem bo mam swoje poglądy i chciałbym je skonfrontować na forum.

haxub3r napisał:
    Jasne, że gwarantują. Automatyka i Robotyka, Elektrotechnika, Elektronika i Telekomunikacja, Górnictwo i Geologia, Metalurgia, Mechanika i Budowa Maszyn, Inżynieria Akustyczna, Inżynieria Naftowa i Gazownicza. :)

Nie rozumiem. To znaczy, że według Ciebie ludzie, którzy poszli na inny kierunek mają małe szansę na znalezienie pracy? Moim zdaniem jak ktoś jest dobry to znajdzie pracę przykładowo w takiej Ekonomii, a jak ktoś jest ciapą to nawet na Automatyce i Robotyce będzie miał problem. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach studiować tak techniczny kierunek jak chociażby AiR albo nie ma możliwości tego studiować, gdyż nie ma takiego kierunku w mieście to co ma zrobić? Zastrzelić się?

Najbardziej mnie rozśmieszyło że podałeś kierunek, który jest na jednej uczelni w kraju. No rzeczywiście, niesamowita alternatywa.

Denerwują mnie skrajne opinie. Przykład? Jedni mówią o Energetyce że to świetny kierunek, a drudzy że bardzo ciężko z pracą. Na podstawie opinii studentów trudno ustalić jedną wersję.

Moim zdaniem nie ma co wybierać kierunku tylko dlatego, że wszyscy go polecają i jest duża szansa na znalezienie pracy. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach żeby studiować np. AiR to niech tego nie studiuje i wybierze to, w czym czuje się dobrze. Mnie interesuje transport dlatego chciałbym to studiować i mam nadzieję że uda się znaleźć jakąś pracę. Tyle.

• #42 24 Cze 2012 18:49
    haxub3r
    Poziom 13  

Nie rozumiesz. To proste, że 10% absolwentów ma pracę w zawodzie. Tylko nie ma co porównywać PŁACE automatyka a ekonomisty, czy spedytora.

• #43 24 Cze 2012 18:55
    yorkers
    Poziom 2  

Rozumiem, ale tak jak wcześniej napisałem, każdy przypadek jest inny. To nie jest tak, że każdy automatyk zarabia więcej niż spedytor.

A tak z ciekawości, gdybyś miał studiować w Katowicach (ja rozważam studia tylko w tym mieście) to co byś wybrał? Większość wymienionych przez Ciebie wcześniej kierunków jest w Gliwicach.

• #44 24 Cze 2012 19:11
    haxub3r
    Poziom 13  

My mówimy o całości z 10%, a nie pojedynczych przypadkach.

Nie wiem co bym wybrał, studiuję w Kato i jest okej. Ale nie zbawiłby mnie dojazd, bo studia to inwestycja.

• #45 24 Cze 2012 19:17
    yorkers
    Poziom 2  

haxub3r napisał:
    Ale nie zbawiłby mnie dojazd, bo studia to inwestycja.

Nie każdy ma takie możliwości. Ja chcę ograniczać koszta jak się da, dlatego rozważam kierunki tylko w moim mieście.

• #46 16 Lip 2013 23:37
    TyskiDaro
    Poziom 9  

Darujcie sobie Logistykę - jest zbyt ukierunkowana, skonkretyzowana. Po logistyce możesz być tylko... logistykiem. Natomiast po Transporcie jest wachlarz możliwości w zależności od specjalizacji: od mechanika samochodowego po logistyka przez różne stanowiska inżynierskie, w zależności od specjalizacji; ot do wyboru 1) Eksploatacja pojazdów samochodowych, 2) szynowych, 3) lotniczych i masa innych. Nie słyszałem, aby ktokolwiek ze znajomych narzekał na brak zatrudnienia.

Jeśli chodzi o przedmioty, to II semestr to sama fizyka pod postacią kilku przedmiotów, które potrafią spędzać sen z powiek. Potem już jest łatwiej.
    Jak na polibudę przystało, nie brakuje przedmiotów inżynierskich (grafika, metrologia...); podstaw pozostałych kierunków technicznych (automatyka, elektronika, mechanika, materiałoznawstwo etc.), które mogą mieć zastosowanie w transporcie.

MOIM zdaniem, świetny kierunek. Wybrałem go, bo jest jednym z niewielu kierunków technicznych, wśród których można upatrywać jakiejś pasji. Wyobraź sobie, gdybyś miał studiować, dajmy na to, automatykę albo jakieś inne materiałoznawstwo i uczyć się np. do zrzygania nudnych metod powstawania ledeburytu etc.
    A tu? Silniki, mechanika samochodowa, podzespoły etc. Dla fanów motoryzacji jak znalazł ;-)

Edit:

Słowo odnośnie spedycji. Kilku moich znajomych było spedytorami, w tym moja siostra. Prawda wygląda następująco: do tego stanowiska nie trzeba mieć żadnego wykształcenia pomaturalnego, natomiast trzeba się uzbroić w stanowczość i agresję :) Banalna robota, za którą można zgarnąć mnóstwo forsy (2 minimalne krajowe to pikuś). Jest jedna wada, która powoduje, że 2/3 osób rezygnuje po okresie próbnym: niesamowity stres, który nieraz nie pozwala spać po nocy. Każdy spedytor mi to mówił.

• #47 01 Paź 2013 09:48
    JanoCB
    Poziom 1  

@TyskiDaro

Powiedz na jakiej uczelni studiujesz i gdzie ?

Szukaj w 5mln produktów