Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jaką drukarkę laserową kupić do 300 (hp2300d,1320d,2015d,lx t430dn)?

02 Cze 2012 13:23 2359 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Chciałbym na dniach kupić do domu drukarkę laserową z duplexem (opcjonalnie +sieć) oczywiście używaną, przeszukawszy forum wybór ograniczyłem do 4 wymienionych powyżej propozycji a mianowicie:
    -HP 2300dn - cena ok. 270
    -HP 2015dn - cena ok. 250-290
    -HP 1320dn - cena ok. 250-290
    i lexmark t430dn - cena ok. 230.

I tutaj sie nasuwają moje pytania:
    -która z nich będzie najbardziej wydajniejsza pod względem ekonomii drukowania (koszt tonerów regenerowanych ilość kartek na jednym tonerze)?
    -w której najłatwiej/ najtaniej będzie wymienić proszek ?
    -która jest najmniej awaryjna?
    -która z ww pozycji jest najłatwiejsza w naprawie ew. można uzyskać najlepszy support w razie chęci samodzielnej naprawy?
    -która z nich oferuje najlepszy stosunek oferty do ceny (ilosc ram w podstawie, procesor, szybkość drukowania)?
    -i to co mnie najbardziej interesuje kompatybylność z linuxem :) - czy ze wszystkimi ww drukarkami nie będzie problemu z zainstalowaniem i drukowaniem na systemie (ubuntu, Fedora, mint, opensuse)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wydaje mi się najlepszy wybór
    -HP 2300dn
  • Poziom 23  
    Jeśli chcesz nowszą, to 1320, bo 2015 bardzo się psuje(formater nagminnie pada). Jednak tak jak kolega wyżej napisał to 2300 jest ogólnie najlepsza, mimo swoich lat. Na ostatnie pytanie Ci nie odpowiem - nie wiem, ale jeśli chodzi o naprawę awaryjność czy toner to wychodzi najlepiej. Poszukaj jakiejś z Niemiec z wydajną kaseta "x" - jak zasypiesz będziesz miał 12 tys stron spokoju jak nic.
  • Poziom 10  
    Dziękuję,
    Patrząc po przebiegach to 1320 da się kupić z przebiegiem ok. 10-20 tys. w cenie wymienionej powyżej, ale widzę ze 2300 pomimo swojego wieku i gabarytów jest nie do zajechania :) tak samo się zastanawiam jakby porównać 2300 do 1320 to są zauważalne spore różnice w parametrach np. w 2300 : procek 400mhz ram od 30-48 na pokładzie, zaś w nowszym modelu (1320): procek 133 i 16mb ramu, czy te parametry wpływają jakoś na płynność druku i możliwość drukowania np. dużych pdf`ów?
  • Poziom 23  
    2300 łatwo da się tuningować o ramy, wieć myśle że nie bedziesz miał problemów. Niestety z pdfami są problemy nawet w dosć nowych modelach.