Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czerwony krzyżyk przy ikonie z dostępem do internetu

02 Cze 2012 13:53 30157 28
  • Poziom 8  
    Witam,
    od 2 dni przy ikonce z połączeniem internetowym zamiast siły połączenia z internetem widnieje czerwony krzyżyk.

Najdziwniejsze jest to, że internet mi działa, wszystko śmiga (i dobrze), ale zastanawia mnie ten czerwony X i nie wiem czy nie da się czegoś z tym zrobić.
  • Poziom 38  
    Włącz ten "programik" pokazujący i po kłopocie. Albo opisz dokładniej, jak wymaga regulamin !
  • Poziom 39  
    Pokaż screen z centrum sieci i udostępniania
  • Poziom 39  
    Masz wiele sieci i jedna z nich nawet nie jest przypisana do urządzenia
    Wejdź w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe i pokaż screen
    W managerze urządzeń nie masz gdzieś wykrzyknika ?
    Pokaż też screen z ipconfig /all wpisujesz to polecenie w wierszu poleceń
  • Poziom 40  
    Masz ukrytą ikonę połączenia internetowego, a ta z krzyżykiem to brak sieci bezprzewodowych innych niż domyślna.
  • Poziom 39  
    Leszcz72 napisał:
    Masz ukrytą ikonę połączenia internetowego

Nie ma, ikona ta się zmienia w zależności od typu połączenia
    Leszcz72 napisał:
    a ta z krzyżykiem to brak sieci bezprzewodowych innych niż domyślna.

W tym przypadku to brak połączenia z jedną z sieci
  • Poziom 8  

Tu jest jakiś wykrzyknik, a jak wpisywałam to ipconfig /all i odpalałam, to pojawiał się czarny ekranik i zaraz znikał, więc tylko próbowałam go złapać i udało mi się tylko tak:

• Poziom 39  
    Wyłącz Połączenie sieci bezprzewodowej 2 jak i Połączenie sieci bezprzewodowej 3
    kamd napisał:
    a jak wpisywałam to ipconfig /all i odpalałam, to pojawiał się czarny ekranik i zaraz znikał, więc tylko próbowałam go złapać i udało mi się tylko tak

Bo nie wpisuje sie tego w pozycji uruchom tylko w wierszu poleceń - menu start/akcesoria/wiersz polecenia lub w uruchom polecenie CMD
    Masz dużo kart ISATAP, usun je:
    Usuwanie kart sieciowych Microsoft ISATAP za pomocą Devcon

Pobieramy program z strony MS : http://support.microsoft.com/kb/311272/pl
    Program z rozszerzeniem .exe umieszczamy na dysku C:/ (wybierz wersję zależną odpowiednia dla twego systemu operacyjnego 32bit/64bit
    Uruchom konsolę CMD (skrót klawiszowy windows+R) lub Start ->> (w uruchom wpisz "CMD")
    W konsoli wpisz polecenie "C:\Devcon.exe remove *ISATAP*"
    Cały proces usuwania może potrwać kilka a nawet kilkanaście minut

kamd napisał:
    Tu jest jakiś wykrzyknik,

Brak sterownika Bluetooth
    Wyszukiwanie sterowników w internecie bez znajomości modelu
  • Poziom 8  
    Tu jest to ipconfig /all:

Czerwony krzyżyk przy ikonie z dostępem do internetu Czerwony krzyżyk przy ikonie z dostępem do internetu Czerwony krzyżyk przy ikonie z dostępem do internetu Czerwony krzyżyk przy ikonie z dostępem do internetu

Ale jak chce usunąć te karty sieciowe to mi sie tylko pokazuje coś takiego:

A z tym wykrzyknikiem dałam sobie radę, dzięki :)
  • Poziom 39  
    kamd napisał:
    Ale jak chce usunąć te karty sieciowe to mi sie tylko pokazuje coś takiego:

Unzip to Folder - C:\ i klikasz Unzip
  • Poziom 8  
    Wypakowały się jakieś dwa foldery, jeden się nazywa ia64, a drugi i386, podejrzewam, że ten pierwszy jest do 64 bitowej wersji, tylko ze to pierwsze nie chce się odpalić, pokazuj się, że nie jest zgodne, a co to drugiego to odpala się i pokazuje się taki komunikat:

Mam 64-bitowego Windowsa.
  • Poziom 39  
    Czy w instrukcji którą ci dałem pisze coś o instalacji ?
  • Poziom 8  
    No dobra no to skończyło się na tym, że są wypakowane te foldery na dysku C, co dalej?
  • Poziom 39  
    Bródka napisał:
    Program z rozszerzeniem .exe umieszczamy na dysku C:/ (wybierz wersję zależną odpowiednia dla twego systemu operacyjnego 32bit/64bit
    Uruchom konsolę CMD (skrót klawiszowy windows+R) lub Start ->> (w uruchom wpisz "CMD")
    W konsoli wpisz polecenie "C:\Devcon.exe remove *ISATAP*"
    Cały proces usuwania może potrwać kilka a nawet kilkanaście minut

Dodam iż masz wybrać i386 ponieważ ia64 jest dla procesorów 64bit a nie dla procesorów z obsługą 64bit
  • Poziom 8  
    No tak właśnie zrobiłam i pojawił mi się ten komunikat:

• Poziom 39  
    Po co klikasz w ten program, on nie posiada gui, jego włącza się z wiersza poleceń
    Wykonaj polecenie CMD i w okienku które sie pojawi wklej polecenie:

C:\i386\devcon.exe remove *ISATAP* i naciśnij klawisz enter
  • Poziom 8  
    Ja nie klikam na to, odpalam CMD, wpisuje to co mi każesz i klikam enter, pojawia mi się ten ekranik czy zezwalam temu programowi na dokonanie zmian na tym komputerze, klikam tak i potem już to felerne okienko.

Ok, właśnie zrobiłam to samo po raz setny, ale już nie ma tego komunikatu, tylko mignie jakieś czarne okienko i koniec. Wcześniej też coś mignęło, ale jeszcze ten komunikat się pojawiał.
  • Poziom 39  
    A bo masz włączone UAC
    Zobacz za pomocą polecenia ipconfig /all czy nadal masz ISATAP
  • Poziom 39  
    Wejdź w menu start/akcesoria/ - kliknij PPM na Wiersz polecenia i wybierz uruchom jako administrator i wtedy wklej polecenie C:\i386\devcon.exe remove *ISATAP* i naciśnij klawisz enter
    Jak to nic nie da spróbuj w okienku wkleić polecenie netsh int isa set state disabled i kliknij enter, to powinno wyłączyć isatap
  • Poziom 8  
    Przy pierwszy pokazało mi się do każdego ISATAP remove failed, a jak wpisałam to drugie, to pokazało mi się pod spodem 'Ok' ale nadal są :|
  • Poziom 39  
    Z ISATAP niekiedy są problemy, jeśli drugie polecenie zadziało to po prostu je wyłączyło, ale na liście są, jak ci działa internet to najważniejsze
  • Poziom 8  
    No internet to mi działa cały czas, ale nadal jest ten czerwony krzyżyk.
  • Poziom 39  
    Mimo wyłączenia kart bezprzewodowych ?
  • Poziom 8  

Tak wyglądają w tym momencie moje połączenia sieciowe. Jak wyłączyłam te z napisem połączenia sieci bezprzewodowej (oprócz tej, z którą jest połączenie) i zresetowałam komputer to czerwony krzyżyk zmienił się na żółtą gwiazdkę, włączyłam z powrotem i znowu zresetowałam, żeby zobaczyć, czy będzie czerwony 'x' i nadal jest żółta gwiazdka.

• Poziom 9  
    Też miałem podobny problem, tyle że ja miałem ikonkę komputera z czerwonym krzyżykiem a nie schodki. (windows 7). Oto moje rozwiązanie:

http://www.winhelponline.com/blog/how-t ... and-vista/ (źródło)

1.Włączamy menu start
    2.Wciskamy shift + ctrl i klikamy prawym przyciskiem koło okienka zamykania systemu.
    3.Mamy 2 możliwości:
    a)właściwości
    b)zakończ pracę eksploratora
    Wybieramy b)
    4.Włączamy menadżera zadań przez shift+ctrl+esc
    5.Plik/nowe zadanie
    6.Wpisujemy explorer.exe
    7.Czekamy chwilkę
    8.Cieszymy się "normalną" ikonką.
  • Poziom 1  
    Witam,

mam podobny problem co użytkownik kamd jestem połaczony z netem i wyswietla mi się czerwony krzyrzyk

w Centrum Sieci wygląda tak:

ipconfig /all
    nie wiem o co chodzi od 3 dni walczę z tym, przeglądałem rożne fora i bez skutku
    Używałem polecenia netsh int isa set state disabled próbowałem sposobem Maya_am i nadal nic