Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alcatel HE1, retrofit, simlock....

05 Mar 2003 03:16 2802 13
  • Level 17  
    Witam!

Poczytalem poszperałem po internecie i wiem ale dalej jestem w kropce ..

Wiem ze "nowsze" wersje oprogramowania to robimy retrofitem zmieniamy wartości w komórkach itp itd ...

Mam retrofita .... i tu jest ale ....

Odpalam go to wypluwa mi komunikat ze nie ma tm jakiejs wartocsi w pliku win.ini mysle sobie OK to trzeba to tam wpisać...

Zmianiałem wpis na dziesiatki sposobów ale zawsze wyywala kolejny problem program otwiera chyba z 80 okienek ze ma z czyms tam jszcze problem (

Zastanawiam się w czym tkwi błąd ... program wymaga wpisu w win.ini o wartosci CVIRI4 albo jakos tak domyslam sie ze to ma być nazwa pliku ja w zassanym archiwum nie mam takiego pliku a mam ftpact4 ....

Czy kos mi może pomóc w prawidłowej konfiguracji tego programiku?
    Z góry dzieki za pomoc...
    Pozdro RZezniol
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 19  
    Witam.
    W pliku win.ini trzeba dopisać:

[CVIRT4]
    CVIRT4=C:\CVI\CVIRT4.EXE

zakładając, że masz dobrze pozakładane katalogi na dysku C
    tzn. w katalogu c:\cvi\ powinien sie znajdować plik cvirt4.exe
    Pozdrawiam.
  • Level 20  
    Jeżeli spr jw. to masz złego Retrofita.
  • Level 18  
    A ja może zadam lamerskie pytanie, ale "gdzie ten programik zassać" ??? Szukałem i znajdowałem tylko do BF :?
  • Level 17  
    Witam!

Hmm wiec jest taki problem ze ... nie mam takiego pliku CVIRT4.exe

retrofita zassalem z http://unlock.prolidi.cz/

są tam 3 rodzaje retrofitów i zaden nie ma pliku wykonywalnego CVIRT4.exe a kazdy wymaga wpisu do win.inin wlasnie wartosci z tym plikiem ...

Jak dla mnie kosmos....
    Będę wdzieczy jak ktoś mi podeśle na rzezniol(malpa)cidernet.pl "dobrego" retrofita albo przynajmniej wskazówkę skąd go zassac ...

Pozdro RZezniol
  • Level 17  
    Że tak powiem .... ALE SIARA ;)

Jakos tego nie zauważyłem ale dzieki wielkie irc jestes świetnym okulisatą :) ... juz mi się wzrok poprawił ...

Pozdro RZezniol
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    w temacie softu roznistego: mialem kiedys takie cudo jak wintesla, ale wtedy jeszcze nie bylo mi to potrzebne i wywalilem, a bylo fajne, bo rozkraczone. Nie wiecie czasem gdzie takie lezy? W zasadzie to rozkraczone byly dk2.
    Pozdro,
    Tomasz WL
  • Level 17  
    Co do wintesli to nie wiem ... a tez bym z checia zassal ...

a Retrofit dziala bez zarzutu ( jeszcze male przejscia z polączeniem sie z telefonem) ale juz wszystko gra i buczy.....

Jeszcze raz wielkie THX dla irc`a....

A tak na marginesie to simlock z tych sluchawek Hx-1 to chyba jedna z najbardziej skomplikowanych operacji tego typu ;)

Pozdro Rzezniol
  • Level 18  
    Do RZezniol Ty mi lepiej chłopie powiedz jak mam się z tą słuchawką połączyć bo mi ciągle jakieś errory francuskie wyskakują :?
  • Level 17  
    ;)

Irc robie to tak ....

Odpalam programik (ftpact423.exe albo jakos tak) podlączam wyłączony telefon ....

GGeneral >> Switch On
    GGeneral >> Connection

komp łączy sie z telefonem i gra gitara .... wcześniej jeszcze skopiowałem pliki *.dll z \FTPV423\EXE\DRVDLL31 do windows\system bo gdzies wyczytałem ze się tak robi

I złamałem tego alcatela ..

Pozdro RZezniol

P.S. w Opt >> language mozna wybrac angielski ;) ale jeszcze nie dotarłem do tego żeby program odpalal mi sie w tym jezyku ...
  • Level 21  
    moge podpowiedziec tylko ze uwaga na wersje bo inaczej robi sie np.201
    inaczej 250 a jeszcze inaczej 300,301 jak sie to zawali to bardzo kiepsko to wyprowadzic nawet jesli zrobiliscie wczesniej read&safe eeprom lub flash, poprostu jak sie wysypie to kiepsko go wprowadzic w test mode(konekt- czynnosc zaraz po -slicz on) obiaw to najczesciej migotanie podswietlania przy probie wl. oczywiscie do alca typu hd1, hd5 i hd8 to inna retrofita i inna procedura rozblokowania ! Pozdrawiam Michal
  • Level 18  
    No właśnie jakim Retrofitem zrobić HD8 (POCKET) bo mam takie 3 sztuki i jak uwalę to nic się nie stanie mogę poeksperymentować.
  • Level 21  
    do HE1, itp jest FTPV423 a do hd1, hd5, i hd8 jest FTPV706 lecz co do wersji hd5 do 10.4 to jeszcze jest sens robic ale powyzej tej wersji musisz uwazac nawet powiedzial bym nierobic ! natomiast hd8 to temat calkiem chory ja osobiscie nierobie tych ostatnich wersji a napewno juz wyzej np. v14... bo napewno padnie, w nizszych wersjach czesto po unlocku brakuje np. ladowania bo telefon widzi ze ma zwykle baterie i ne bedzie ich ladowal, pewnie jest jakis sposob na to ale patrzac od kilku lat na wszystkie solucje to plakac sie chce. Ja przy tych niskich wersjach poprostu podaje ten plik flasch.s2 i po problemie, fakt ze imei jest 330000000..... ale co tam, zrobilo sie chyba setki sztuk i wszystko ok.
    Przy wersjach hd1 v201 edytujesz eeprom, przy he1 v250 i 300, 301 podkladam eeprom oczywiscie z poziomy retrofity jaki wczesniej wyedytowalem sobie recznie wylutowywujac go. Oczywiscie dla 250 inny i dla 301 inny... Pozdrawiam Michal