Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo szybkie parowanie elektrolitu z akumulatorów

kwok 04 Cze 2012 10:20 5084 33
  • #31 04 Cze 2012 10:20
    viper555
    spec od auto-elektro

No cóż każdy ma swoją rację i niech tak pozostanie ponieważ taka dyskusja do niczego nie prowadzi.P

• Elmark
  • #32 04 Cze 2012 11:39
    kidu22
    Poziom 35  

robokop napisał:
    viper555 napisał:
    Po pierwsze rozmawiamy o akumulatorze sprawnym,

Cały czas rozmawiamy o sprawnym akumulatorze.

Co do opla mam corse alternator delco na starym klinowym pasku , ładuje 14,6 czuć zgniłe ,niemyte jaja. Ale nie ubywa elektrolitu.

A miałem przypadek że prostownikiem nie szło naładować do 28,8V akumulatorów : ???

Autor zechce pomierzyć nieładowane akumulatory , albo z 15 minut właczy światła mijania i pomierzy napięcie akumulatorów osobno.

• Elmark
  • #33 04 Cze 2012 18:17
    kwok
    Poziom 39  

No cóż... z pomiarem nieładowanych to problem bo musiałbym chyba o 4-tej rano to robić. Co do ich sprawności to podejrzewam że pół godz na światłach by je rozładowało ale też nie mogę sprawdzić bo auto cały czas jeździ. Wody dolewa się co kilkadziesiąt godzin pracy do każdej celi, ładowanie 28,6V więc w normie. Aku są bardzo ciepłe więc myślę że to jednak masa czynna się już obsypała i robi za rezystor pomiędzy płytami i stąd temperatura. Tak czy owak jak się nie ma czego czepić to trzeba będzie wymienić aku. Ze 2 tygodnie po wymianie napiszę co się zmieniło.
    Na teraz dzięki wszystkim za wypowiedzi i nie ma co już roztrząsać bo chyba wszystko zostało powiedziane.

• #34 23 Gru 2012 20:26
    kwok
    Poziom 39  

Mocno spóźnione ale zawsze. Nowe aku i problem znikł. Jednoznacznie wynika z tego że mała pojemność aku nie gra z mocnymi altkami i napięciem które jak sądzę gdyby było 27,8V to by jeszcze trochę polatało.