Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-40EX650 czy Philips 40PFL5007K. Który wybrać?

zajc956 02 Cze 2012 17:35 11796 16
  • #1 02 Cze 2012 17:35
    zajc956
    Poziom 8  

Witam,

Na początek opiszę czego potrzebuję:

---------------------------
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    jakieś 20 - 25 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    około 3 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    mam żaluzje, więc słońce mogę "wyłączyć" :D
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    stary kineskopowy sanyo - 25 lat
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    WiFi, obsługa USB, PVR, DLNA, smartTV. Możliwość odtwarzania filmów z iplex.pl, ipla itp.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Zwykła antena zbiorcza umieszczona na dachu budynku (+ filmy z sieci i z komputera)
    10 .Jakie urządzenia?
    Komputer. Dysk USB.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    kilka,
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    jeden pies
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    filmy, programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    TAK :)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    NIE
    16. Preferencje co do marki?
    BRAK
    17. Preferencje co do wielkości?
    około 40''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    nic
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3 tys.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    NIE
    ---------------------------

Zrobiłem mały research i znalazłem dwa telewizory które nieźle wpasowują się w moje wymagania:
    Sony KDL-40EX650 i Philips 40PFL5007K.

Który byście wybrali i dlaczego?
    Możecie mi polecić jeszcze jakieś telewizory spełniające w/w wymagania?

• #3 03 Cze 2012 01:01
    zajc956
    Poziom 8  

Tak, wiem że zgodnie ze sztuką powinno być więcej ale 40'' w zupełności mi wystarczy.
    I co do tego jestem przekonany.
    Zupełnie też nie interesują mnie telewizory z 3D. Po prostu nigdy z tego nie będę korzystał, więc nie mam zamiaru dopłacać do takiego "bajeru"

Dodam jeszcze że Philips 40PFL5007K przy niemal tych samych parametrach, jest o prawie 300 zł tańszy od Sony. Nie bardzo rozumiem dlaczego. I skłaniam się właśnie ku temu modelowi.

• #5 29 Cze 2012 19:29
    zajc956
    Poziom 8  

Ostatecznie kupiłem Philips 40PFL5007K.

Dźwięk i obraz rzeczywiście są ok. Ale oprogramowanie to tragedia. Ciągle się wiesza. Czasem oglądam film na ipla.tv a on po prostu wyłącza się bez powodu. Pisząc tę opinię od 20 min próbuję "przekonać" telewizor żeby pozwolił mi zaprogramować nagrywanie filmu. Ale on cały czas "myśli".
    Smart TV to z niego żaden. Co z tego że ma full opcji, skoro nie da się z nich płynnie korzystać. Mam wrażenie jakbym siedział na win95 z kilkoma trojanami i wirusem :D.
    Nie mogę polecić tego sprzętu. Na miejscu managera produktu w ogóle bym czegoś takiego nie wypuścił na rynek, ale widocznie firmie philips bardziej zależało na zarobieniu pieniędzy przed euro niż na dobrej opinii.

• #7 29 Cze 2012 23:13
    zajc956
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Ale raczej masz coś skopane w konfiguracji , bo tu wpisy tego nie podają:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem-59.html

Ja mam model 5007 a nie 5507. W konfiguracji nic nie mieszałem. Jest fabryczna. Update'ów softu na razie nie ma.
    Nie twierdzę że TV zachowuje się tak zawsze: czasem chodzi szybko i dobrze, a czasem wolniej. Soft jest po prostu niestabilny.

Jeszcze kilka opinii:

W końcu udało mi się ustawić nagrywanie. Kolejna porażka: podzielił mi film na dwa pliki. Akcja nagle urywa się i trzeba przełączać się na kolejny plik.

Nagrywanie plików: są zakodowane na dysku. Nie można ich odczytać nigdzie indziej poza telewizorem. Nie wiem czy inni producenci też wprowadzają takie ograniczenia. Ciekawe jest to, że jeśli telewizor nie jest podłączony do internetu nie można ani nagrywać filmów na dysk, ani nich z tego dysku odtwarzać.

Hbbtv - niby jest. Nigdzie w instrukcji nie ma napisane jak to włączyć. Metodą prób i błędów wyczaiłem że czasami działa jak naciśnie się zielony przycisk na pilocie. Udaje się uruchomić w 3 na 5 razy. W pozostałych przypadkach po prostu nie chodzi. Ale za to jak hbbtv już zadziała to nie da się przełączyć kanału przyciskami Ch-, Ch+ :D. Po prostu się blokują.

Menu - czasem gdy wchodzę w ustawienia obrazu: Ustawiam co chcę. Naciskam Ok. Zamiast powrócić do menu głównego telewizor wyświetla jakiś prostokąt. Żeby przestawić jakieś inne ustawienia (np. dźwięk) trzeba wyjść z menu i wejść jeszcze raz.

Tłumaczenia na polski - zdarzają się w menu miejsca gdzie tłumaczenia są niepoprawne.

SmartTV, aplikacja do pogody - do niczego. Nic z tego nie widać

SmartTV, youtube - niby jest. Nie jestem wystarczająco wytrwały żeby z niego korzystać. Alikacja jest za wolna.

SmartTV, ipla - czasem się wiesza, czasem wyłącza z radosnym komunikatem o krytycznym błędzie aplikacji. Ale w jakichś 70 % przypadków działa poprawnie - duży sukces jak na philips :D.

SmartTV, radio internetowe - używam. Raz do tej pory się zawiesiło i umarło. W pozostałych przypadkach bez problemów.

SmartTV, przeglądarka www - wolne, bez flasha. W sam raz do odpalenia basha raz na ruski rok.

SmartTv, ogólnie - czasem w ogóle się nie odpala i wiesza tak że nie można wejść do żadnej aplikacji. Trzeba wtedy wyłączyć funkcję SmartTv i włączyć jeszcze raz. I tak do skutku. Poza wymienionymi wyżej aplikacjami nie ma tam nic ciekawego.

• #8 30 Cze 2012 10:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Widzę że się nie rozumiemy.
    Telewizor teraz jest jak komputer.
    To że ktoś nie może sobie poradzić dziś z tym to rozumiem.
    U mnie zacinało się jak miałem słabe złącza. Poprawiłem i wszystko działa bez problemu.
    Trzeba dobrze przestudiować instrukcję, zrozumieć ją i właściwie wykorzystywać .

Tu są tacy którzy radzą sobie z tym bez problemu :

Sieć działa bez problemów. Połączyłem sie przez WiFi, wystarczy zaznaczyć jaka sieć i tv sam skonfiguruje. po chwili miałem juz SmartTV uruchomione. Jakoś szczegónie nie testowałem, tylko Ipla, zapodałem Kiepskich, wszystko ładnie poszło bez zadnych "czkawek"... jest też promocja Ipla z tym Tv, 100filmów za darmo. Na pewno skorzystam

55" gra w domu od ok 3 tygodniu i jest gicior!! powtarzam po raz kolejny, chmurek nie odnotowałem! matryca matowa aktywna, czerń jest bardzo czarna. na multimedialnych dodatkach aż tak mi nie zależało a na bardziej na b.dobrej jakości obrazu, nie zawiodlem się i osobiście polecam.

Pragnę wszystkim podziękować za ten temat. Kupiłem Phillipsa 40PFL5007K czyli tego bez 3D, bo nie potrzebuje tego typu bajerów. Czytałem ten wątek od ponad miesiąca. To jest mój pierwszy LCD a raczej już LED Zawsze miałem kineskopy. Jestem mega zadowolony z obrazu mecze czy filmy w HD wyglądają cudownie. Kupiłem jeszcze Playstation 3 i gra mi się rewelacyjnie na tym TV. To dzięki Waszym opiniom wybrałem i pragnę Wam podziękować. Strzał w 10stkę i jeszcze cena niziutko bo 2399 zeta.

Posiadam 40tkę i bawiłem się nią tylko 1 wieczór, więc jeszcze nie wszystko rozgryzłem, ale...
    - podświetlenie jest idealne, aż przyjemnie spojrzeć... a gostek chciał mi wcisnąć w 1 sklepie samsunga za 5k z całym niebieskim rogiem tłumacząc, że czego to ja oczekuję po tak niskiej półce cenowej...
    - clouding - niczego takiego nie zauważyłem,
    - czerń - cudo... mam monitor IPS w domu, a zwykłe TNki w pracy, więc wiem o czym mówię... nie jest szaro, nie jest niebiesko, jest po prostu czarno,
    - mat matryca - bomba! kolega wziął 46" i twierdził, że mu bez różnicy czy mat, ale teraz jest BARDZO zadowolony; nic się nie odbija,
    - dźwięk - po włączeniu "surround" jest naprawdę fajnie, nie wiem o co chodzi... nie mam może słuchu idealnego, ale lubię głośno posłuchać i nie widzę naprawdę problemu...

Oczywiście napisów nie widzi... to największy ból...
    Sprawdziłem Mezzmo i Serviio - działają, jest ok.
    Podłączyłem Fergusa 150DVD jest ok, napisy też, ale obramowanie kiepskie, ale to już przeczytałem parę stron wcześniej co zmienić. TV z powrotem w pudełku, czeka na przeprowadzkę.
    Aaa... jest opcja by bawić się kolorami składowymi? Bo w trakcie krótkiej zabawy tym TV to widziałem tylko opcje odpowiedzialne za rodzaj "scenerii" i ew. jasność itd.

• #9 30 Cze 2012 11:28
    zajc956
    Poziom 8  

Wybitnie się nie rozumiemy.
    Większość tych komentarzy odnosi się do obrazu, dźwięku i "standardowego użycia" tego telewizora (tzn. innego modelu, jedynie podobnego do tego który kupiłem). A do tego również nie mam zastrzeżeń.

Z moją opinią co do zbyt wolnego działania nie jestem osamotniony, zerknij sobie chociażby na stronę tego telewizora w Rtv, Euro, Agd i opinie:

RTV napisał:

"(...) Korzystam z tego telewizora od paru dni. Wygląd i jakość wykonania bardzo dobra. Jakość dźwięku i obrazu bez zastrzeżeń. Natomiast szybkość działania to istna porażka. Wszystkie aplikacje ładują się bardzo długo. Mam nadzieje że Philips poprawi oprogramowanie.
    (...)"

"(...) - dosyć długo się włącza,
    - SMART TV narazie jest tylko ciekawostką gdyż oferuje mało aplikacji,
    - surfowanie po internecie jest również tylko ciekawostką gdyż przegladarka jest mało wygodna, a strony w niej ładują bardzo długo.
    (...)"

Zapewniam Cię że dobrze przeczytałem i zrozumiałem instrukcję. Ale na problemy które wyżej opisałem manual nie pomoże.
    Poza tym możliwość podłączenia tego sprzętu do sieci jest naprawdę wiele. Owszem, ktoś pisze że połączył go do internetu przez WiFI. Ja zrobiłem tak samo. U niego chodzi płynnie, u mnie się tnie. Teraz pytanie jakie ma zabezpieczenia tej sieci? Możliwe że u mnie tnie się z powodu tego, że mam WPA2 i TV już sobie z tym nie radzi tak jak powinien. A jak najbardziej powinien, ponieważ WPA2 to standard na którym chodzi teraz większość sieci WiFi. A może po prostu siada bo mam "tylko" 4 Mbps, a on potrzebuje 10 i więcej :P. Poza tym podłączyłem mu (nie licząc WiFi) dysk twardy i komputer po DLNA może dlatego się wiesza, bo gubi się w wątkach przy takiej ilości sprzętu? (aż tak wielkiej :D).

Z resztą jak na 100 przypadków, telewizor tnie się i wiesza 10 razy to dla mnie to już jest źle. To nie jest ruski sprzęt kupiony na bazarze za 300 zł żeby mógł się wieszać nawet "tylko" w 10% przypadków użycia.

Gdybym istotnie nie potrafił poradzić sobie z przeczytaniem instrukcji obsługi, tak jak sugerujesz, prawdopodobnie ten odsetek przypadków w których coś nie działa byłby ciut większy.
    Zauważ też że nie piszę tej opinii 3 dni po kupnie, miałem czas żeby pobawić się tym sprzętem. I są nawet rzeczy który im wyszły: DLNA np. chodzi zupełnie bez problemów.

• #10 30 Cze 2012 12:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 20 Gru 2012 18:46
    bljack
    Poziom 2  

Może trochę nie na temat tego konkretnego TV a bardziej o serwisie sprzętu Philips

Wszystkie TV, wieże, nawet żelazka, odtwarzacze itd kupowałem Philipsa do czasu kiedy trafiłem do serwisu przy ul.Hawajskiej 15 w Warszawie ...tam skutecznie mnie zniechęcono do produktów tej firmy wbijając mi do głowy, że koszmarne opóźnienia w napisach RDS w moim MCD716/12 to normalka, że zamiast "CZWORKA" wyświetla się "CADOR" i to nic, że zupełnie nie da się zrozumiec z napisów RDS przez koszmarne opóźnienia liter układających się bez ładu i składu. Kilka wizyt i dali mi na piśmie, że ten typ tak ma i że są z tego zadowoleni....cóz żyję z bublem ale nigdy, przenigdy nie kupię juz niczego z napisem Philips

PS
    szkoda, że nie wziąłeś Sony :-(

• #12 20 Gru 2012 22:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie ten dział !!!
    Telewizorami zajmuje się zupełnie inna sieć i inny właściciel.
    To tak jakbyś poszedł na skargę do Proboszcza na Urzędnika w ratuszu.
    Serwis z telewizorami - na razie nie notujemy żadnych złych opinii.

• #13 21 Gru 2012 11:28
    bljack
    Poziom 2  

Na Hawajskiej naprawiali również TV, inna sprawa, że było to z 1,5roku temu, może teraz jest inaczej ...wtedy nie miałem do wyboru innego serwisu.

• #15 12 Lut 2015 23:13
    zajc956
    Poziom 8  

Czas trochę odświeżyć temat.

Chylę czoła przed inżynierami firmy Philips: planowane postarzanie produktu wyszło im świetnie.

Telewizor zaczął psuć się niecałe pół roku po upływie gwarancji. Na początku sporadycznie się wyłączał. Teraz stało się to regularne: włączam telewizor, on samoczynnie włącza się i wyłącza kilka razy. Po kilku minutach w końcu zaskakuje i jest ok. Jak zmienię kanał to znowu to samo: kilka włączeń/wyłączeń i potem działa normalnie. Wcześniej niesłusznie porównywałem philipsa do ruskiego sprzętu. Niestety muszę przyznać że ruski sprzęt jest znacznie trwalszy.

bljack napisał:
    PS
    szkoda, że nie wziąłeś Sony Sad

Święta racja bljack :D

A bardziej serio: stanowczo odradzam telewizory Philips. Nie warto tracić czasu, nerwów i pieniędzy na sprzęt o tak niskiej jakości i trwałości.

• #17 14 Lut 2015 20:21
    zajc956
    Poziom 8  

Filmik ze szczegółami nie zmienia tego że telewizor Philipsa okazał się szybko psującym się kawałkiem złomu :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME