Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STEROWNIK RTX Ke4s - osobny kanał nabagaznik

02 Cze 2012 18:18 3040 14
  • Poziom 10  
    Witam.

Passat B5 3B 1.9 TDI AHU

Już dość dawno zamontowałem sterownik centralnego zamka na pilota.

http://www.remotronix.com/product/358828/RTX%...do%20pojazd%C3%B3w%20marki%20VW%28scyzoryk%29

Lecz ostatnio intensywnie myślę nad tym żeby podłączy osobno bagażnik, i tu jest moja prośba, czy może już ktoś się w to bawił.

Tak myślę najszybciej puścić dodatkowy kabel do zamka do bagażnika który by sterował osobno zamkiem w bagażniku.
    Centrale podłączyłem pod wiązkę w drzwiach kierowcy, może tam jest osobny kabel od klapy bagażnika lub może kostki które są u kierowcy w nogach (lewa strona) tam jest kabel.
    Prosił bym o jakaś wskazówkę.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    Masz na tym sterowniku drugi kanał , pytam , gdyż link jest nieczynny.
  • Poziom 42  
    Czyżby siłownik klapy bagażnika nie jest sterowany z któregoś modułu drzwi tylnych lub z modułu komfortu? Jeżeli tak , odszukać przewody do siłownika klapy , skonfigurować odpowiednio z II kanałem sterownika. Myślę ,że nie obejdzie się bez przekaźników.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    W wolnej chwili rozbiorę klapę bagażnika, sprawdzę jakie idą kable, i postaram sie odszukać je w przodzie auta.
    Lub spróbuje się dokopać do modułu komfortu i tam poszukam.
  • Poziom 33  
    Zielony i niebieski do siłownika. Któryś może być z białym paskiem, nie pamiętam.
  • Poziom 43  
    W klapie jest przycisk podający masę do komfortu, pozwolenie otwarcia jest tylko przy odryglowanych drzwiach. Wyłapać kabel w progu i po robocie
  • Poziom 33  
    Mowa o 3B a nie 3BG... Przewody do siłownika to jak pisałem, zielony i niebieski. Przed chwilą sprawdzałem u siebie.
  • Poziom 10  
    polonez15 napisał:
    Mowa o 3B a nie 3BG... Przewody do siłownika to jak pisałem, zielony i niebieski. Przed chwilą sprawdzałem u siebie.

Czyli mówisz ciągnąc kable do klapy i tam się bezpośrednio podłączyć.
  • Poziom 33  
    Nie no możesz bezpośrednio przy komforcie, później zerknę która kostka...
  • Poziom 10  
    To zrobię tak.
    Rozbiorę osłonę od bagażnika sprawdzę kolory żeby mieć pewność.
    Potem odszukam przy module i podłącze.

Bo cala centralkę podłączałem w drzwiach kierowcy.
    Poszukam jeszcze w necie moze ktos juz to robil, bo 3B nie ma mozliwosci otwierania osobno klapy bagaznika, a czasami sie by przydalo.
  • Poziom 33  
    Powtarzam Ci, niebieski i zielony, sprawdzone w kilku Paszczakach. :) Osobne otwieranie możesz zamontować, potrzeba dodatkowy siłownik dość mocny ( na alledrogo są takie okragłe, z linką, coś koło 65 zł) no i cały montaż, przekaźnik, przewód do centralki. Zaraz wkleję kawałek schematu.

Pytanie za 100 punktów - sedan czy variant?
    Bo jak sedan, to da się zrobić tak, że bagażnik otworzysz tym dodatkowym kanałem i sam się podniesie:)

gn- freen
    bl- blue

• Poziom 33  
    To zerknij sobie. Kable masz, i żeby było śmieszniej, z prawej strony masz 2 otwory, w które idealnie pasuje silnik otwierania klapy z 3BG. Więc jeśli go tu wstawisz, śmiało możesz podpiąć przez przekaźnik do swojej centralki.