Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie DVI D -> HDMI i jack -> jack LCD Sony Bravia

master1987 02 Cze 2012 20:33 1824 4
  • #1 02 Cze 2012 20:33
    master1987
    Poziom 7  

Wpadłem na pomysł, poparty postami znalezionymi w odmętach internetu, na połączenie mojego blaszaka z TV wtyczką DVI (gniazdo DVI D) -> HDMI, a dźwięk przesłać osobnym kablem, w tym przypadku jack -> jack. Obraz jako tako działa (choć następuje zdublowanie obrazu takie śmieszne, z 0,5 cm w górę i w prawo - może ktoś podpowie mi, jak to naprawić?), natomiast dźwięk nie (nie działa w TV w trybie HDMI1, a w PC). Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi, czy moje założenia w ogóle mają rację bytu, czy łatwiej będzie dokupić kabel D-Sub -> D-Sub i mieć TV na opcji PC?
    Nie wiem, czy się przyda, ale karta graficzna to nVidia FX 5500.

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Cze 2012 20:38
    korrus666
    Poziom 40  

Nie będziesz miał dźwięku z tego gniazda przy podłączeniu HDMI, niestety jet to taka zrobione że przy połączeniu HDMI dźwięk musi też iść po HDMI. Jedyna możliwość to podłączyć głośniki do komputera. Gdybyś miał kartę z wyjściem HDMI to wtedy dałoby się zrobić> zostaje Ci jeszcze połączenie D-SUB.

0
  • #3 02 Cze 2012 21:16
    master1987
    Poziom 7  

Dzięki za szybką odpowiedź :)
    I jeszcze jedno pytanko: czy przy podłączeniu DVI -> D-Sub mogą wystąpić jakieś problemy w odbiorze?

0
  • #5 02 Cze 2012 22:12
    master1987
    Poziom 7  

Ok, a jak sprawdzić? Bo raczej nie mam możliwości pożyczyć od kogoś takiego kabla.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo