Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda Primeca brak swiatel mijania i drogowych

02 Cze 2012 20:58 7478 6
  • Poziom 41  
    Mazda Premacy - brak świateł mijania i drogowych.
    Przełącznik sprawdzony, przekaźnik i bezpieczniki tez sprawdzone.
    Sorry za pisownię, ale klawiatura szwankuje.

Wymień klawiaturę, pisownię poprawiłem ;) . [MS]
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam
    Japończyki przeważnie mają sterowane żarówki masą,tzn.na żarówki tj.wspólną końcówkę żarówki jest podany +, a zmiana wiadomo -.Sprawdź czy dochodzi napięcie do żarówki,podawane jest przeważnie przez przekaźnik.
  • Poziom 41  
    Witam
    Więc jest tak - dając dodatkowy + /12V/ na wspólny do żarówki światła są krótki i długie
    Podejrzewam że jest po drodze jakiś przekażnik
    I pytanie Gdzie od się znajduje ?? ten od swiateł
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Sprawdź czy jak włączasz światła rogolką przy kierownicy, słychać cykanie przekaźnika .Powinien być pod maską . Możesz podawać + tak jak zrobiłeś, i sprawdzaj gdzie się pojawi .Może się okazać że będzie na przekaźniku tj.na wyjściu z niego.Przekaźniki też wyciągnij z podstawek.Przekaźnik może działać(cykać),ale styki mogą być w nim przypalone.
  • Poziom 41  
    Właśnie po przełączeniu na światła drogowe nic nie cyka /żaden przekażnik
    Nawet robiłem tak - wyciągałem przekażniki / te pod maską obok silnika/ i zwierałem styki robocze w gnieżdzie i nic
    Dlatego się pytałem gdzie jest ten przekaznik / może szukam tam gdzie nie trzeba
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Dobrze sprawdzasz,czy jak przekręcisz rogolką z postoju na mijania czy cyka,zmiana z mijania na drogowe może być bez przekaźnika.Zasilanie mijania i drogowych może być przez przekaźnik, ale nie musi.W tym wypadku zobacz czy nie pojawia sie ja bezpieczniku.Też bywa że zasilanie drogowych i mijania ma wspólny bezpiecznik.Gdy nic to nie da zobacz co wychodzi z rogolki jak dasz 2-gą pozycję po postoju.Jak (-) to musi on sterować przekaźnikiem, jak nic nie ma to był (+),którego właśnie brakuje.Jak podasz ten (+),na żarówkę (ten wspólny) to, zobacz czy nie pojawi się na rogolce,Jeżeli tak to masz uszkodzoną rogolkę.

Dodano po 4 [minuty]:

Aha,przekaźnik może też być w aucie,przysłuchaj się dobrze.
  • Poziom 41  
    Witam
    Przekażnik świateł jest pod maską
    Powodem braku świateł była przerwa na przewodzie /- / pod kierownicą