Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera JVC GR-AX2. W trybie nagrywania jest ciemno.

kriszo 12 Jan 2005 21:39 1641 4
    kriszo
    Level 12  
    Witam! Mam problem z kamera JVC GR-AX2, odtwarzanie taśmy dziala poprawnie, natomiast w trybie nagrywania jest "ciemno". Wczesniej wymienilem kondensatory elektrolityczne SMD - standard - były wyschnięte. Kamerka działała OK, jednak nie nacieszyłem się długo, na drugi dzień nagle stało sie ponownie "ciemno". Przy włączonym trybie nagrywania słychać że próbuje ustawiać ostrość, ale nic nie widać-tak jakby był zamknięty obiektyw. Czy Ktoś spotkał się z podobnym problemem?? Prosze o wskazówki... Krzysiek
    snake83
    Level 24  
    Domyślam się że chodzi o ciemność w wizjerze kamery.
    Miałem podobny problem w kamerze firmy Sony,najpierw wymieniłem kondensatory SMD na płytce zasilacza w kamerze,jednak pomogło to na chwilę bo objawy powróciły,zajrzałem do wizjera,na jego płytce rozlały sie kondensatorki elektrolityczne i wyrządziły trochę szkód,wyczyszczenie płytki,poprawienie lutów i wymiana kondensatorów na płytce wizjera załatwiła sprawę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
    kriszo
    Level 12  
    Dzięki za podpowiedź - faktycznie do wizjera nie zaglądałem.Ale okazuje sie ze tam wszystkie elektrolity sa w porzadku, a poza tym odtwarzanie kasety dziala i widac obraz na wizjerze. Tylko podczas nagrywania jest "Ciemno" dodatkowo idzie zauważyć ze jak włączam GAIN UP to troszke sie rozjasnia - ale w zasadzie dalej jest czarny.

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

hmmmm... tak myśle...i moze się źle wyraziłem pisząc że jest "ciemno". Chodzi o to że nie ma tego obrazu co ma być nagrany, a np zegar wyświetla, więc wizjer jest ok. Ciekawe czego to jest wina? Czy ktoś może mi pomóc?
    tmalota
    Level 15  
    Czasami zdarza się sklejenie przesłony przez jakiś syf który dostaje się do środka. Można to wstępnie zdiagnozować patrząc w obiektyw kamery. W ciemnym pomieszczeniu powinna się otwierać, a po skierowaniu na światło przymykać. Jeżeli okaże się że jest zblokowana, wtedy rozkręcić obiektyw, wyjąć przesłonę i jej "listki" delikatnie wymyć spirytusem.
    Przyczyna może być oczywiście inna, np: sterowanie, może się zdażyć przetrawiona ścieżka czy przelotka. Sprawdził bym też czy między nogami scalaków nie zostały resztki elektrolitu.

Pozdrawiam
    kriszo
    Level 12  
    Kamerka DZIAŁA !!!!!!!!! :D
    Ciekawe na jak dlugo ;)
    Dzięki wielkie wszystkim za podpowiedzi.
    Okazało się że listki były czyste, przeglądnąłem jeszcze raz płytki przedmuchałem w okolicach scalaków, wymieniłem jeszcze jeden kondensatorek, skręciłem, podłączyłem i na razie działa.
    Pozdrawiam ! ! !