Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine SBE-1243BR vs clarion sw3013b

djbubu1 03 Jun 2012 01:07 1764 4
 • #1
  djbubu1
  Level 10  
  Obecnie jestem w posiadaniu obu skrzyń i mam dylemat którą zostawić. Clarion-a mam od pół roku kupiłem go praktycznie nowego a alpine mam od dzisiaj w sumie i jest to używka w nie nagannym stanie. Zasilam to Velocity VR2100,radio JVC kd-g721 a gra to w VW polo 6n. Clarion jak dla mnie ma przyjemny dźwięk i miękko gra, Alpine podłączałem dzisiaj i jakoś na mnie wrażenia nie zrobiła, co prawa ma ładny "dół" ale rzadko kiedy on się pojawia, generalnie przy rapie jest ok ale przy jakiś szybszych kawałkach ten bass gdzieś ginie. Generalnie poszukuję czegoś co będzie schodziło tak nisko żebym czuł jak mi się "flaki" kotłują. Co wy o tym sądzicie i jakie doświadczenia macie z tymi skrzyniami.
  Pozdrawiam djbubu1.
 • #2
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Wybierasz skrzynke DLA SIEBIE , a nie dla nas!
 • #3
  djbubu1
  Level 10  
  Oczywiście, że wybieram sprzęt dla siebie ale wybór nie jest łatwy do tego dochodzi fakt, że dzisiaj rozebrałem tą Alpine i głośnik wydaje się być uszkodzony ponieważ podczas wychyłu membrany do przodu (lub w górę) cewka ewidentnie ocieka o szczelinę , więc może być to wadą fabryczną głośnika albo ktoś jej nie wygrzał i się odkształciła.
 • #4
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Więc "ktoś" niejako ułatwił Ci wybór ;)
 • #5
  djbubu1
  Level 10  
  Dokładnie :) trochę szkoda tej skrzyni bo ładnie się prezentuje. Tak nawiasem mówiąc to słyszałem, że Alpine charakteryzuje się dość dziwnym brzmieniem.