Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS43E450 czy warto dopłacić 600zl do 51 cali

piotrorts 03 Cze 2012 10:16 2743 9
  • #1 03 Cze 2012 10:16
    piotrorts
    Poziom 9  

Witam. Potrzebuje porady w sprawie tej plazmy. Zakupiłem dwa dni temu ale mam możliwość wymiany. Tak się zastanawiam czy nie dołożyć tych 600zł do 51 cali. Większość piszę że szybko się przyzwyczaja do wielkości i po jakimś czasie może wydawać się za mały. Odległość z jakiej oglądam to 3,5m. Być może za dwa lata tv będzie w większym salonie. No i równocześnie kupuje tuner HD bo przy zwykłym to nie byłoby większego sensu. Proszę o jakieś porady.

• #2 03 Cze 2012 12:34
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Moim zdaniem dopłata do 51 cali złym pomysłem nie będzie. 3,5 metra odległości to moim zdaniem 46 cali minimum.

• #3 03 Cze 2012 12:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Już sam czujesz najlepiej.
    Oczywiście że przy tej odległości to 50" nie jest wcale sensacją.
    Jeśli tylko 600 zł - ja bym dopłacił.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/110581-post3.html - sprawdź tabele

• #4 03 Cze 2012 17:38
    piotrorts
    Poziom 9  

Z tabeli też wynika że 51 byłoby optymalnie. Jak patrze w domu to wydaje mi się że mógłby być ciut większy. Z kolei w sklepie aż takiej dużej różnicy nie ma. Nie zakładałem wydawać więcej nić 2tys na tv ale w tym wypadku nie wiem czy nie zmienię zdania. W końcu telewizor się kupuje na kilka lat.
    Jeszcze jedna opcja jest taka że mogę wymienić na LG 50PA4500, który jest 100zł tańszy (w tym wypadku to już praktycznie nieistotna różnica tylko chodzi o sam tv). Mam większe przekonanie do samsunga bo znajomy miał jedną z pierwszych generacji plazmy właśnie samsunga i do tej pory śmiga bez zarzutów.
    Więc jeszcze proszę ewentualnie o opinie między tymi dwoma telewizorami.

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

Jakby mógł ktoś jeszcze wypowiedzieć się w temacie to byłbym bardzo wdzięczny, bo muszę podjąć decyzję..

• #5 04 Cze 2012 21:35
    piotrorts
    Poziom 9  

Panowie prosiłbym kogoś o odpowiedź w temacie. Już nie chodzi o sam fakt dopłaty do 51 cali tylko o jakość obrazu, bo wiadomo że komfort oglądania będzie większy. Czy przy 51 calach obraz w hd ready nie będzie gorszy niż na 43 calach??

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

• #6 04 Cze 2012 21:57
    AxelNext
    Poziom 38  

LG i Samsung są HD Ready 1024 x 768 także bez różnicy który weżniesz.
    W porównaniu też są tak podobne do siebie, że musisz sam wybrać.

Porównaj czerń matryc przy wyłączonych telewizorach i wybierz ciemniejszy.

• #7 04 Cze 2012 22:04
    piotrorts
    Poziom 9  

Tak wiem że są podobne oba modele i już zdecydowałem że zostanę przy samsungu tylko pytanie jak wyżej czy na modelu 51 - calowym (PS51E450) jakość obrazu nie będzie gorsza niż na 43 calach (PS43E450) biorąc pod uwagę fakt że jest to hd ready??

• #8 04 Cze 2012 22:09
    AxelNext
    Poziom 38  

Jeśli oba są HD Ready to różnicy w obrazie między 43, a 51 nie zauważysz.

• #9 05 Cze 2012 21:55
    piotrorts
    Poziom 9  

Byłem dzisiaj w sklepie i widziałem obraz (z odtwarzacza bluray) z tego samsunga 51 cali hd ready i niestety wychodziło już pikselowanie na krawędziach. Także pozostaną chyba przy tym 43 cale. To tak w woli wyjaśnienia dla tych którzy będą mieli podobny dylemat

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME