Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podaje do analizy -odzyskiwanie danych z dysku hdd

03 Cze 2012 11:21 1567 7
  • Poziom 2  
    Jeżeli ten temat istniej to przepraszam sprawa jest pilna a ja nie miałem czasu szuakć.
    Pliki w załączniku
    Podaje do analizy -odzyskiwanie danych z dysku hdd
  • Poziom 40  
    Ty nie masz czasu a ktoś ma za ciebie to zrobić ?
  • Poziom 2  
    Po prostu się na tym nie znam i proszę bardziej zorientowanych aby mi pomogli gdyż sam się tego nie nauczę. Jeśli Ty nie możesz mi pomóc to nie pisz.
  • Specjalista HDD Recovery
    zbyszko613 napisał:
    Po prostu się na tym nie znam i proszę bardziej zorientowanych aby mi pomogli gdyż sam się tego nie nauczę. Jeśli Ty nie możesz mi pomóc to nie pisz.

A podałeś podstawowe dane skąd ten dysk jest jak to się stało ?

Cytat:
    Podstawowe dane przy zakładaniu tematu w dziale odzysku danych.

Jeśli tworzysz nowy temat w dziale Naprawa HDD i odzysk danych to powinieneś zawrzeć w nim podstawowe informacje.

1) Model dysku o jaki chodzi lub i urządzenia.

2) Czy są to urządzenia na gwarancji czy już po.

3) Jeśli to dysk zewnętrzny i jest po gwarancji a masz otwarta obudowę zewnętrzną dla dysków, to podać model umieszczonego w tej obudowie dysku.

4) Opisujesz podstawowe informacje takie jak :
    a) Zachowanie się dysku po podpięciu i co już robiłeś
    b) Jeśli dysk po podpięciu nie powoduje zwarcia czyli nie powoduje braku możliwości uruchomienia się komputera nawet do ekranu post (ekranu startu inicjalizacji BIOS) to podać jak jest wykrywany w BIOS i czy jest wykrywany w BIOS. (nie dotyczy dysków podpiętych na USB)
    c) Jeśli dysk jest wykrywany w Menadżerze urządzeń podać SMART dysku opis : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html oraz zachowanie się dysku (dźwięki stukania itp.) (nie wolno testować dysku przed zdiagnozowaniem usterki można skanowaniem uszkodzić dysk np. przy uszkodzonych głowicach.) Czy chodzi o dane czy o dysk.
    d) Podać to co opisane tu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html Czyli ekran partycji z programu DMDE co pozwoli na analizę struktury logicznej dysku.
    e) Opisać jakie były partycje, Jakie ich wielkości, jaki system plików.
    f) Opisać problem.

Karty pamięci PenDrv nie posiadają SMART. Dyski SSD mają swoje programy do odczytu SMART i jest on specyficzny dla tego typu rozwiązań.

Urządzenia masowe pamięci to według podstawowego podziału na zasadę działania :
    Dyski klasyczne "mechaniczne"
    Pamięci - karty pamięci , dyski SSD , PenDrv
    Dyskietki
    CD ROM, DVD
    Taśmy - Streamery
    Inne urządzenia stosują podstawowe jednostki z tego podstawowego podziału np. NAS stosuje dyski np. 3,5 calowe klasyczne wpięte w RAID lub nie.

Pomijając kwestie uszkodzeń fizycznych pamięci mamy uszkodzenia logiczne a przy nich należy podać pkt. 4 pod pkt. c i d, e, f, przy analizach Aby poznać strukturę logiczną danego dysku.
  • Poziom 2  
    Sorki nie wiedziałem o tym
    Model Seagate Baracuda 7200
    Po gwarancji nie jest to typowy dysk przenośny tylko taki który wyciągnąłem ze starego kompa i traktuje jako przenośny
    Wszystko odpala się tak jak powinno dysk jest wykrywalny tylko ma system plików raw.
    Przy wybraniu wyskakuje mi okienko że należy sformatować dysk .
  • Poziom 18  
    Witam
    a po kiego od razu dmde
    zacząłeś od podstaw
    migol pofatygował się i podał ci co powinieneś podać
    prosił ciebie o podanie
    smart dysku info dokładniejsze itd
    ty podałeś że to Seagate Baracuda 7200 ?
    wiesz ile jest modeli ogólnie tak napisane
    widać z fotki że pojemność 160gb
    ale podaj dokładny model st31600 a dalej? zgadywać?
    ST3160023AS
    ST3160023A
    sata czy ata złącze
    podaj z naklejki dane tego dysku
    albo fotkę zapodaj
    jaki system operacyjny uzywasz
    z foto chyba wynika Win 7

ale ok

spróbuj podpiąć pod komputer ten dysk bez obudowy o ile masz możliwość
    i
    dla XP star/uruchom/ wpisz cmd
    następnie chkdsk X:/f i daj enter
    x-to litera twojego dysku

dla win 7
    wyszukaj po prostu wpisz cmd i enter
    i to samo
    chkdsk X:/f
    może to wystarczy po prostu do naprawienia systemu plików
    chociaż pozornie pokazuje RAW
  • Specjalista HDD Recovery
    Bez Boot sektora i MFT to lepiej w ogóle nie uruchamiaj CHKDSK jak nie chcesz wszystkiego stracić. Czekam na dane.