Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki laptop wybrać? Opinie o Toshibie.

03 Cze 2012 13:26 22601 12
  • Poziom 8  
    Witam.
    Chciałbym poznać opinie użytkowników na temat laptopów Toshiba Satellite C660-2L0 oraz L750-1E8.
    Piszcie również ogólne opinie o Toshibie.
    Jeśli ktoś może polecić jakąś inną firmę i model to będę bardzo wdzięczny za porady.

1. Wykorzystanie laptopa głównie do prac biurowych, czasem oglądanie filmów i obróbka zdjęć.
    2. Dysk 300-500GB.
    3. Budżet ok. 2200zł.
  • Poziom 36  
    oba mają badziewne dyski 5400 i to je dyskwalifikuje, chyba że po zakupie je sprzedasz i kupisz normalny 7200 dysk do któregoś z nich. Tylko musisz sprawdzić czy przez to nie utracisz gwarancji.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Toshiby to dobre laptopy i na pewno nie gorsze, a lepsze od Asusa. Doświadczenie w serwisie ponad 10 lat. Natomiast Toshiby stawiając na jakość materiałów oszczędzają na innych rzeczach, tak jak w tym przypadku dyski 5400.
    Dysk 5400 to może być w laptopie Pentium M, Core 2 Duo ostatecznie, ale nie w I3, I5 czy I7, bo to jest wtedy mega głupi zakup!
  • Poziom 8  
    Z dwojga złego kupiłbym C660-2L0. Następnie wykręcasz dysk i wrzucasz w jakąś obudowę dwa-i-pół, a w laptopa wkładasz jakąś ekonomiczną wersję ssd typu vertex 2'5 plus (pierwszy lepszy link: http://allegro.pl/ocz-vertex-plus-ssd-60gb-185mb-s-2-5-64mb-cache-i2373616718.html ) i powiedzmy, że to jakiś rozsądny kompromis.

A tak w ogóle to nie polecam żadnego z wybranych przez Ciebie laptopów.
  • Poziom 8  
    Więc jakiego laptopa do 2200 proponujecie? Bo wymiana dysku na 100% spowoduje utratę gwarancji.
  • Poziom 8  
    Miałem styczność z AMD, i nie chcę go mieć. ;) Wolę sprawdzonego od wielu lat Intela.
  • Poziom 8  
    a co myślicie o Lenovo IdeaPad Z570? :)
  • Poziom 32  
    Stałybywalec102 napisał:

Laptopy toshiby ogólnie mają problem z odprowadzaniem ciepła, przegrzewają się,
    no i serwis też nie należy do najszybszych

Jakies wierutne bzdury prawisz. Ktore serie wg. ciebie sie przegrzewaja? Na przestrzeni ostatnich kilku lat wg mojej wiedzy zadna nie miala takiego problemu.

Z serwisem tez gadasz glupoty bo 3/4 laptopow wszystkich producentow naprawiane jest w tej samej firmie i co za tym idzie serwis niczym sie nie rozni.

Zarowno C660 jak i ten Ideapad Z570 to dosc fajne konstrukcje. Lenovo troche wydajniejszy (lepsza grafika). Jesli nie zamierzasz w nic grac polecalbym kupno czegos z grafika zintegrowana. Raz - tansze, dwa - mniej sie grzeje=dluzej pozyje, trzy - bateria trzyma dluzej. Po co placic za cos czego i tak nie bedziesz uzywac?:)
  • Moderator Samochody
    Nie wiem czy nadal tak jest ale starsze Toshiby miały problem z żywotnością baterii przez ich częste doładowywanie (99% i już ładuje), serwis też nie najlepszy - rozbierałem Toshibę w której na gwarancji była "wymieniona" karta graficzna i dziwnym trafem ta karta znów padła wkrótce po upływie okresu gwarancji, po rozebraniu okazało się, że karta była naprawiana, a nie wymieniona na nową.