Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec C.O. do domu 240m2 - jaka moc i rodzaj paliwa?

Ania.a 03 Jun 2012 14:13 14510 10
Helukabel
    Ania.a
    Level 2  
    bardzo proszę o radę. Będziemy wymieńiać piec co.Mamy duży dom , (2piętrowy z podpiwniczeniem)pow. 240m2+budynek obok o pow.24m2. jaki piec co wybrać? Rozwazamy gazowy ewentulnie na pelety. boję się, że na taką powierzchnię ogrzewanie gazowe będzie barzo drogie.

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • Helukabel
    User removed account
    User removed account  
  • Helukabel
    Ania.a
    Level 2  
    Dziękuję za ospowiedź. Obecnie mamy stary piec węglowy. Mamy podłączony gaz ziemny. Chcielibyśmy, przy okazji montażu nowego pieca zamontować również solary.Najpradopodobniej będziemy musieli dobudowac komin. Dom obecnie zamieszkiwany jest przez 6 osób.Do dyspozycji mamy 20- 25 tyś.
  • Helpful post
    mikee82
    Level 12  
    W przypadku marki Buderus, wykaz firm serwisowych masz tutaj:
    http://www.buderus.pl/?page_id=3413

Dodano po 4 [minuty]:

A przykładowy gazowy kociołek kondensacyjny masz tutaj:
    http://www.buderus-in-serwis.pl/kotly-gazowe-gb172.php
    Może też Ci się przydać to:
    http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/Ogrzewanie/kotly-gazowe-kondensacyjne.html

W kwestii dobrania odpowiedniej mocy urządzenia trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na docieplenie budynku, bo od tego będzie wiele zależeć.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Alexis16
    Level 9  
    Ja mam powierzchnię w domu bardzo podobną, jak autorka - mam 250 metrów kwadratowych. Kupiłam w tamtym roku uniwersalny kocioł UKS - M marki Kotły Witkowski - wybrałam tą firmę, bo jest jedną z nielicznych, które produkują piece dobrej jakości, z porządnej i grubej blachy, w zaawansowanej technologii. Akurat był sezon grzewczy, tak wiec miałam okazję przekonać się, jak działa piec - w efekcie spaliłam naprawdę mało węgla. Kocioł ma moc cieplną 35kW, nie trzeba co chwilę chodzić podkładać.
    polsacik
    Level 11  
    Nie wiem czy dobrym posunięciem do wcale nie małego domu stosować kocioł gazowy kondens. ma to niby zredukować koszty ogrzewania ?
    Sądząc po powierzchni domek zapewne jest sporych rozmiarów, czy będzie miał szanse kondensować czy dużych spadkach temperatur, jak chociażby ostatniej zimy?
    Żeby się potem nie okazało że zasuwał jak atmosferyczny i oszczędności z tego tytułu nie będą znaczne. Poza tym Ania.a by bądź świadoma że ciepło z paliw stałych - odczuwalne ciepło - jest nieco inne niż z gazu, to równiż weź pod uwagę.
    Moja sugestia to kocioł na eko-groszek z podajnikiem, sam takowy posiadam, kocioł jest żeliwny zasobnik pojemny, przy dużych mrozach wizyta w kotłowni co 7 dni - co sobotę - wyrzutka popiołu i dosypka groszku. Oczywiście jestem facetem, a nie kobietką :) i nieco inaczej patrzę na kwestie zasypu podajnika.
    mikee82
    Level 12  
    Przy dobrym dociepleniu kociołek do domu o powierzchni 240m2 będzie lux. A jak jeszcze posiada opcję podwyższonej mocy palnika na potrzeby CWU...
    Piasek80
    Level 31  
    Z tym kotłem gazowym to bym się za bardzo nie rozpędzał bo jak wiadomo to wymaga bardzo dobrej i nowoczesnej instalacji c.o. a nie sądzę iż taka u autorki tematu w domu w którym dotychczas pracował kocioł węglowy się znajduje.
    Ogrzewanie gazowe jest znośnie kosztowo jeżeli mamy dom zbudowany wg nowoczesnych standardów (niskie pomieszczenia, doskonała termoizolacja budynku, niska pojemność układu c.o.). Jeżeli jest to stara pokomunistyczna piętrówa z pomieszczeniami o wysokości doch. do 3,5m, nieizolowana, z kiepską stolarką i potężnym układem c.o. mieszczącym kilkaset litrów wody to montaż kotła gazowego w takim domu to finansowe samobójstwo.