Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na dwóch komputerach z jednego dekodera. Wykonalne?

03 Cze 2012 14:45 1918 11
  • Poziom 8  
    Witam. Ostatnio obnoszę się z zamiarem kupna abonamentu telewizyjnego z racji że nie miałem nigdy telewizji w moim domu to i telewizora nie posiadam. Za to posiadam komputery i mam pytanie:

Czy istnieje możliwość abym odtwarzał telewizję na moich komputerach lecz nie na jednym a na np. trzech jednocześnie?

Oraz inne pytanie:

Czy np. mógłbym uzyskać obraz z dekodera z jednego komputera lecz na dwóch monitorach i na dwóch byłyby inne kanały?

Przejżałem trochę forum na ten temat i wszędzie przewija się temat jakiegoś tunera oraz karty "Sky...". Bardzo bym prosił o odpowiedź. Pozdrawiam!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    mihal2002 napisał:
    zumner napisał:
    Czy np. mógłbym uzyskać obraz z dekodera z jednego komputera lecz na dwóch monitorach i na dwóch byłyby inne kanały?

NIE!

Czy mógłbyś mi odpowiedzieć także na drugie pytanie? :)
  • Poziom 8  
    mihal2002 napisał:
    zumner napisał:
    Czy istnieje możliwość abym odtwarzał telewizję na moich komputerach lecz nie na jednym a na np. trzech jednocześnie?

Trzy komputery to trzy dekodery. To chyba proste.

Czyli np. wykorzystując jakiś tuner nie zmienię tego? Nie da się rozdzielić tej telewizji na 2 lub 3 odbiorniki?
  • Poziom 8  
    DVB-S, dobrze, spokojnie, nie musisz się unosić i denerwować, po prostu często ja mam ochotę na inny program a inny domownik na inny program i po prostu jestem ciekaw czy to jakoś się da załatwić, a wiem że jakoś te obrazy można rozdzielić na różne odbiorniki tylko nie wiem jak.

W jakim celu to cytowanie? [TS]
  • Poziom 8  
    A gdybym podłączył kablem do konwertera dreamboxa to istnieje np w przypadku dreamboxa rozdzielenie obrazu na trzy komputery?
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedzi, trochę mi się rozjaśniło, bardzo dziękuję.

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Jednak jest wyjątkowy. Mając podłączonego dreama, można oglądać niezależnie kanały z jednego sata na wielu komputerach za pomocą vlc. Oczywiście wszystkie urządzenia muszą pracować w sieci. Jednak, to trzeba przyznać, czasem vlc nie potrafi otworzyć jakiegoś kanału - nie wiem czy to babol programowy, czy inna przyczyna. Dla testów odpaliłem vlc na 3- komputerach w sieci i uruchomiłem 3 niezależne kanały - dream był w trybie stand by.