Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięcie grzejnika gazowego.

dawcio1992 03 Cze 2012 15:47 821 4
  • #1 03 Cze 2012 15:47
    dawcio1992
    Poziom 2  

Witam. Jestem nowy i jeżeli jest to zły dział to bardzo przepraszam i proszę kompetentną osobę o przeniesienie. Przejrzałem działy, ale im więcej przeglądałem, tym bardziej mi się wydawało, że do mojego pytania każdy dział jest odpowiedni.

Otóż chodzi o sprawę grzejnika gazowego do wody w łazience. Mam od niedawna kawalerkę wyposażoną w takowy grzejnik. Chciałbym zrobić gruntowny remont kawalerki (jest to stara kamienica i wszystkie rury są na zewnątrz a nie w ścianach itp.) i chcę pochować rury w ściany, stworzyć wizualnie więcej miejsca no i wszystko co należy zrobić żeby zyskać centymetry w i tak już małym mieszkaniu. Pomyślałem, że zamiast grzejnika gazowego zamontować zwykły ogrzewacz przepływowy wody, który montuje się nad kranem i on podgrzewa wodę. Ale moje pytanie brzmi, czy w ogóle mogę zlikwidować grzejnik i na stałe zakręcić gaz w moim mieszkaniu? Mogę iść niby do spółdzielni mieszkaniowej z tym pytaniem, ale tam pewnie powiedzą, że nie mogę tak zrobić (no bo przecież płacił bym o wiele mniej za gaz co by nie było w ich interesie) dlatego chciałbym najpierw dostać radę od osoby, która ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i na prawdę miło by było za jakąś pomoc. Pozdrawiam Dawid.

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Cze 2012 17:27
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Jeśli masz licznik na gaz, to jak się domyślam powinieneś się rozliczać z gazownią,chyba że to są podliczniki założone przez spółdzielnie,ale z takim sposobem rozliczania się nie spotkałem.
    Jeśli chodzi, o grzanie wody elektrycznym podgrzewaczem przepływowym, to masz do wyboru podgrzewacze 1no i 3 fazowe.W mieszkaniu na pewno nie masz siły(3 faz).
    Pozostaje podgrzewacz 1no fazowy. Ale i tutaj trzeba by doprowadzić grubsze przewody od licznika(tablicy bezpiecznikowej).

0
  • #3 03 Cze 2012 17:55
    dawcio1992
    Poziom 2  

Tak jest opomiarowanie ale przeciez zakrecenie doplywu gazu za opomiarowaniem jest chyba legalne? Przeciez bede sie rozliczal za gaz bo mam jeszcze kuchenke w kuchni wiec jakies koszty beda. Ale chce sie pozbyc po prostu grzejnika z lazienki. Nie wiem co to sa 3 fazy czy jedna faza wiec rowniez nie mam pojecia jak to zrobic. Z moich obserwacji wiem tylko ze wiekszosc instytucji publicznych korzyta z takich przeplywowych ogrzewaczy wody. Dziekuje za odpowiedz. Bede sie dalej rozeznawal w temacie moze cos sie uda zorganizowac.

0
  • Pomocny post
    #4 03 Cze 2012 18:15
    stanislaw1954
    Poziom 41  

dawcio1992 napisał:
    zakrecenie doplywu gazu za opomiarowaniem jest chyba legalne? Przeciez bede sie rozliczal za gaz bo mam jeszcze kuchenke w kuchni
    Oczywiście,możesz zrezygnować z podgrzewacza gazowego, będziesz po prostu płacił mniej za gaz. Natomiast wzrosną znacznie opłaty za energię elektryczną.
    dawcio1992 napisał:
    Nie wiem co to sa 3 fazy czy jedna faza wiec rowniez nie mam pojecia jak to zrobic.
    Przed podjęciem decyzji,o założeniu podgrzewacza elektrycznego porozmawiaj z elektrykiem,a jeszcze lepiej zaproś go do mieszkania. Niech obejrzy instalację w mieszkaniu.

0
  • #5 03 Cze 2012 18:29
    dawcio1992
    Poziom 2  

Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Myślę, że mogę zamknąć temat, gdyż dostałem satysfakcjonującą odpowiedź. Pozdrawiam

0