Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NTC - naziemna telewizja cyfrowa bez dekodera?

jarek994 03 Cze 2012 19:30 3808 8
  • #1 03 Cze 2012 19:30
    jarek994
    Poziom 8  

Witam!
    Mam pytanie do Was, jako na pewno posiadajacych wieksza wiedze ode mnie na ten temat, czy to prawda ze jest urządzenie które podlączamy jak dekoder(nie wiem jak nazywa sie to wejscie) jest to 2 w 1 (antena i dekoder) jesli tak to jak to sie nazywa?
    Jeśli nie to mógłby ktoś poradzić czy lepiej kupić dekoder czy telewizor juz z mpeg4 bo niektórzy mówią ze fonii moze nie byc jak kupi sie tanszy dekoder a jak jest przy telewizorach? Co polecacie jesli chodzi o dekoder i antene(najlepiej pokojową, mieszkam w bloku,2 piętro)?
    szukałem po innych tematach ale nigdzi enie znalazlem dokladnej odpowiedzi.
    z góry dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam

0 8
  • #2 03 Cze 2012 19:33
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Cze 2012 19:37
    Tomex
    Poziom 20  

Witam
    Jeśli masz wypasiony telewizor i nie masz funduszy na nowy to dobrym rozwiązaniem jest DEKODER (ponizej 100 PLN kupisz),
    Natomiast jeśli masz trochę $ to lepiej zainwestować w nowy TV (napewno lepszy obraz)
    Jeśli chodzi o antenę to wszystko zależy od odległości od nadajnika. Przy silnym sygnale wystarcza antena pokojowa. Osobiście polecam anteny zewnętrzne, wtedy masz pewność, że nawet podczas burzy nie będzie kratkować obraz

0
  • #4 03 Cze 2012 19:40
    kpodstawa
    Poziom 31  

Być może chodzi Ci o odbiornik DVB-T USB - wygląda jak duży pendrive. Urządzenie, które jest w moje rodzinie nie ma wbudowanej anteny, lecz m.in. gniazdo antenowe. Jednocześnie jest też odbiornikiem analogowym.

Krzysztof Podstawa

0
  • #5 03 Cze 2012 19:44
    Davvvi
    Poziom 27  

jarek994 napisał:
    niektórzy mówią ze fonii moze nie byc jak kupi sie tanszy dekoder

Mój znajomy kupił tańszy i faktycznie ma kłopoty z dźwiękiem. Zwalał winę na antenę ale podłączył drugą i efekt ten sam. Nie wiem jak nazywał się ten dekoder.

Słyszałem także że zewnętrzne dekodery są gorsze od wbudowanych. Tzn jeśli zaczną nadawać sygnał cyfrowy w jakości hd to prawie żaden dekoder nie radził sobie z tym sygnałem . Widziałem kiedyś test dekoderów zewnętrznych i tylko jeden sobie radził ale niedostępny w Polsce. Może chodzi o to że dekoder zewnętrzny musi prze konwertować sygnał na analogowy a wbudowany w telewizor tego nie musi robić.

0
  • #6 03 Cze 2012 19:57
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Cze 2012 06:17
    Davvvi
    Poziom 27  

Może w takim celu że dekoder musi przekonwertować sygnał na niższą rozdzielczość i analog pod starsze tv jeszcze te kineskopowe. Pod płaskie to pewnie nie musi. Tu jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam bo tm nie pomyślałem

mihal2002 napisał:
    Jak słyszałeś to nie rób z igły widły, bo sam nie wiesz a w błąd wprowadzasz!
    .

Napisałem także że widziałem test dekoderów w tv i tylko jeden radził sobie z sygnałem HD reszta klatkowała. Program to był chyba Gadget z TVN Turbo. Ja tylko piszę co widziałem , no chyba że oni się mylą. Testowali też tunery w wbudowane w tv i każdy jeden sobie radził z sygnałem HD. Ja sam osobiście mam mało z tym do czynienia,piszę tylko to co widziałem. A jeśli te info są już nie aktualne to jeszcze raz przepraszam za wprowadzanie w błąd i napiszę do TVN że okłamują ludzi.

0
  • #9 11 Cze 2012 18:58
    Davvvi
    Poziom 27  

Tuner wygląda na fajny ale jeśli chcesz go do tv to zapomnij. To jest tuner do laptopa lub komputera stacjonarnego. Gniazdo podłączeniowe to usb ,ale nawet jeśli masz usb w tv to nie będzie działać bo to gniazdo do tego nie służy.

0