Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres ciśnieniowy 2-3 tys

revolt 03 Jun 2012 22:49 5599 8
 • #1
  revolt
  Level 34  
  Jak na razie wstępnie zainteresowałem się tymi:
  1. http://www.krups.com.pl/All+Products/Espresso...+espresso+machines/Products/EA8255/EA8255.htm
  2. http://www.siemenskawa.pl/produkty/ekspresy-eq5/eq5-macchiatoplus-brte-506209rw/
  3. http://www.agd.delonghi.pl/offer/show/pid/205

  Użytek domowy. Czytałem, że lepiej żeby zaparzacz się wyciągał - w przeciwnym razie może mieć problemy z pleśnią - czy to aż taki duży plus?
 • #2
  Rikss
  Level 2  
  Ja też długo poszukiwałem i kilka miesięcy temu zdecydowałem się na ten: Ekspres BOSCH TES 50621RW. Dodatkowo na wszelki wypadek wziąłem gwarancję na 5 lat.
  (Trochę przeraziły mnie opinie o awaryjności tego typu urządzeń). Przekonała mnie firma (mam kilka urządzeń tej firmy) jak i możliwość samodzielnego czyszczenia urządzenia zaparzającego. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, ale niestety z taniej kawy dobrej nie zrobi :). Ciekawe rozwiązanie wylewki mleka. Wężyk wkładam bezpośrednio do kartonika z mlekiem. Ciągle brakuje mu wody (ale tak mają chyba wszystkie domowe), ale tak stoi ,że wężem z baterii kuchennej napełniam go bez wyjmowania pojemnika. Zanim go kupiłem obejrzałem na You Tube filmiki i przeczytałem instrukcję obsługi (dostępną w sieci). Tak ,że polecam i pozdrawiam.
 • #3
  revolt
  Level 34  
  Czyli w sumie to samo co siemens (obie firmy robią to samo tylko w trochę innej obudowie i siemens jest lekko droższy). Dzięki za opinię.
 • #5
  pawelira
  Level 16  
  Według mnie najlepsze ekspresy automatyczne to Jura.W tym przedziale cenowym poszukałbym czegoś z serii ENA albo klasyczny C5.
 • #6
  adamdial
  Level 2  
  Witam
  Ja osobiście używam ekspresu Philips/Saeco HD8838. Ma kilka wad, ale da sie z nimi żyć, np. mały pojemnik na wodę, brak podgrzewanej podstawki na kubki. Wg mnie produkt godny polecenia, parzy dobrą kawę, można szubko zrobić cappuccino, a caffe late w dwóch krokach. Łatwy w czyszczeniu, wyjmowalny blok parzenia. Posiada przystawkę na mleko, system automatycznego czyszczenia po parzeniu. Polecam
 • #7
  Rikss
  Level 2  
  Bardzo długo zastanawiałem się nad ekspresami firmy Jura ,ale robienie tajemnicy z instrukcji i serwis (chyba) w Warszawie mnie ostatecznie zniechęciły. Zastanawiałem się też nad Nivoną (czy jakoś tak) i podobna sytuacja, albo jeszcze gorzej bo serwisu wtedy w Polsce nie było.
 • #8
  revolt
  Level 34  
  Koniec końców padło na Siemens EQ.5 macchiatoPlus TE506201RW. Znawcą kaw nie jestem i za bardo nie wiem jak te kawy powinny wyglądać a a jakie wychodzą, ale smakowo bez porównania ze zwykłym parzeniem. Sam ekspres w obsłudze nie jest uciążliwy.