Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie dźwięku - Zbyt duża czułość mikrofonu

03 Jun 2012 22:57 8518 3
  • Level 2  
    Witam mam malutki problem z czułością mikrofonu:

Szum podczas nagrywania dźwięku przez mikrofon to prawdopodobnie praca mojego PC i ma wartość -25, a moja mowa ok. -15.

Jak zmniejszyć czułość mikrofonu bez jego ściszania, żeby wyłapywał tylko dźwięki od np. -20, tak aby w ogóle mnie nie wyciszyło, ale żeby całkowicie usunąć szum.

Jak się tak myśli to taka operacja wydaje się bardzo prosta, ale jak to zrobić?

Mój sprzęt to:

Windows 7
    Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-FI Titanium 7.1
    Mikrofon: Tracer TRS MC-V4

Programy którymi nagrywałem dźwięk:

Audacity
    Creative WaveStudio 7

Na obu jest dokładnie to samo.

Na 1 screenie jest pokazany szum, który wyłapuje mi mikrofon, a którego chcę się pozbyć, a na drugim dźwięk podczas mowy.

http://img232.imageshack.us/img232/8046/15365875.png

http://img811.imageshack.us/img811/9389/42371275.png

Bardzo proszę o pomoc.
  • Level 40  
    A wyłączałeś podbicie mikrofonu +20dB Boots
    Sprawdź na innym mikrofonie bo może to wkładka mikrofonu jest słabej jakości i generuje zakłócenie. Polecam wkładkę Panasonic WM-61A .
  • Level 2  
    No właśnie problem w tym, że nigdzie nie potrafię znaleźć tego podbicia.
    Oglądam poradniki i w każdym jest zmniejszenie czułości oraz ściszenie mikrofonu w dwóch suwakach w panelu sterowania.
    U mnie kiedy chcę czułość zmniejszyć, nie ma takiej opcji. Jest tylko i wyłącznie ściszenie.
    Na innym mikrofonie nie słychać komputera, ale i jakość głosu jest o wiele słabsza.
    Ten mikrofon ma po prostu zbyt dużą czułość i wyłapuje wszystkie dźwięki otoczenia, a ja nie potrafię nigdzie znaleźć tego całego boosta do zmiany czułości.
    Na starej zintegrowanej karcie z Realteka nie było z boostem problemów, bo był i w panelu sterowania i w sterownikach dźwięku, a tutaj nawet tam gdzie być powinien, nie ma go.
  • Level 40  
    Z tego co znalazłem na google jest taka opcja.
    Nagrywanie dźwięku - Zbyt duża czułość mikrofonu