Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trasowanie przez obcy router

04 Cze 2012 08:52 939 3
  • Poziom 9  
    Na początku mały schemat aby było wiadomo o czym będę pisał.

sieć firmowa ---------> router obcej firmy ---------> PC obcy
    (192.168.0.XX)_______(192.168.0.YY)________(192.168.32.XX)

Mam sieć firmową o podanej wyżej adresach. W sieć jest wpięty router od obcej firmy, mający adres z mojej sieci (nadałem na ich prośbę). Do tego routera wpięty jest PC obcy mający adres innej sieci. Z tego PC obcego mogę puścić ping na dowolny komputer w sieci firmowej. Z sieci firmowej mogę puścić ping tylko do routera. Chciałbym mieć możliwość pingować również ten PC obcy (abym nie biegał sprawdzić do innego budynku czy działa). Nie mam dostępu do routera.

Czy trasowanie coś tu pomoże? Jeśli tak to jak to ma wyglądać?

Pewne programy od tej obcej firmy działające na komputerze w sieci firmowej korzystały z danych z PC obcego. Po wizycie obcej firmy już się program nie łączy. Obca firma twierdzi, że wina leży po stronie mojej sieci, mimo że przed ich wizytą było wszystko OK, i nie zaszły żadne zmiany. Chciałbym mieć pewność, po której stronie jest prawda, dlatego chcę przetestować puszczanie pingu na PC obcy.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Model routera ?

Router ma dwa IP adresy, jakie ?

W jakie porty wpięty jest "sieć firmowa" i PC ?
  • Poziom 9  
    Nie mam dostępu do routera, bo
    1) jest zamknięty w szafie obcej firmy
    2) nie dostałem od niego żadnej konfiguracji

Nie wiem o nim nic, tylko tyle że jest. I pewnie nie dostanę,bo obca firma nie jest skora do dzielenia się takimi informacjami.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Może PC ma załączoną zaporę i nie odpowiada na pingi ?

Możesz _spróbować_ postawić VPN serwer we firmie i ustanowić połączenie VPN z PC do twojej sieci.